Oczyszczanie skóry twarzy jest jednym z najważniejszych kroków w rutynowej pielęgnacji. Gdy prawidłowo je wykonujemy, usuwamy ze skóry takie zanieczyszczenia jak kurz, makijaż, pot, sebum i złuszczony naskórek. Dzięki temu twarz jest oczyszczona i może swobodnie oddychać. Każdy z nas powinien wiedzieć, co najlepiej oczyszcza skórę twarzy i jak odpowiednio samodzielnie zadbać o swoją skórę.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Prawidłowe oczyszczanie twarzy to coś więcej niż zmycie resztek makijażu i pozbycie się nadmiaru sebum. Kluczową częścią prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy jest jej codzienne oczyszczanie. Należy je wykonywać zarówno rano, jak i wieczorem. W nocy skóra samoistnie wytwarza sebum, dlatego rano powinno się ją delikatnie oczyszczać za pomocą płynu micelarnego lub toniku. Podczas wieczornej pielęgnacji należy wykonywać o wiele bardziej złożony proces oczyszczania skóry.

Kosmetyki do oczyszczania skóry twarzy

Kosmetyki do oczyszczania skóry twarzy

Płyn micelarny, łączy w sobie właściwości oczyszczające mleczka do demakijażu jak i właściwości odświeżające toniku. Doskonale radzi sobie z usunięciem wodoodpornego makijażu. Micele, czyli cząsteczki płynu micelarnego, mają za zadanie przyciągnąć i usunąć nagromadzone na powierzchni skóry twarzy sebum i makijaż. Dodatkowo rozpuszczają pozostałe zanieczyszczenia znajdujące się na twarzy. Zaletą tego preparatu jest to, że nie narusza bariery lipidowej skóry.

Metoda OCM, znana jako olejowe oczyszczanie twarzy. Dzięki tej metodzie skóra jest dogłębnie oczyszczona z zanieczyszczeń, a jej PH nie naruszone, skóra jest nawilżona i zregenerowana. Bazą olejku do oczyszczania twarzy metodą OCM jest olej rycynowy, do którego dodawane są inne oleje lub mieszanina olejów. Wszystko zależy od rodzaju skóry.

Żel do mycia twarzy, po połączeniu z wodą dokładnie oczyszcza i pozbywa się tłustej warstwy na skórze – sebum. Żele w sposób łagodny oczyszczają skórę z pozostałych na niej nieczystości. Wybierając żel do mycia twarzy warto zwrócić uwagę, na to czy nie zawiera drażniących skórę substancji.

Przeczytaj też: Kosmetyki do demakijażu – jakie są rodzaje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ