Mikrodermabrazja – najpopularniejszy zabieg kosmetyczny

0
1390

Mikrodermabrazja to odmiana peelingu mechanicznego. Podczas zabiegu, za pomocą specjalnego urządzenia, stopniowo ściera się naskórek. Zabieg wspomaga syntezę kolagenu i elastyny oraz produkcję nowych komórek. Dodatkowo dzięki niemu toksyny są szybciej usuwane ze skóry, pobudzone jest również krążenie płynów ustrojowych – krwi i limfy.

Jakie rodzaje mikrodermabrazji możemy wyróżnić?

Wyróżnia się dwa rodzaje mikrodermabrazji – korundową oraz diamentową.

Mikrodermabrazję korundową wykorzystuje się głównie do walki z rozszerzonymi porami. Pomaga również na przebarwienia. Jako medium ścierające stosuje się w tej metodzie tlenek aluminium, który pod ciśnieniem wypychany jest z dyszy a następnie uderza w skórę, ścierając ją. Druga dysza urządzenia zasysa zużyty proszek wraz z usuniętymi drobinkami skóry.

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej jako narzędzie ścierające wykorzystywana jest tarcza pokryta diamentem. Przyłożona do skóry powoduje usuwanie naskórka. Drobinki startej skóry są odsysane za pomocą specjalnej pompy. Metoda ta jest delikatniejsza niż mikrodermabrazja korundowa i nadaje się dla osób o cerze skłonnej do podrażnień czy wrażliwej.

Jakie są zalety mikrodermabrazji?

Ze względu na szeroki zakres regulowania parametrami procesu mikrodermabrazję można przeprowadzić na dowolnej części ciała oraz na skórze dowolnego typu. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, który nie wymaga rekonwalescencji. Praktycznie nie powoduje skutków ubocznych, czasem mogą się zdarzyć zaczerwienienia czy podrażnienia, które jednak szybko ustępują. Poprawa stanu skóry jest widoczna już po jedynym zabiegu. Jest ona bardziej promienna, elastyczna i gładka. Aby osiągnąć pełny efekt należy wykonać od 2 do 12 zabiegów. Odstęp między zabiegami powinien wynosić od 1 do 4 tygodni.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Mikrodermabrazja stosowana jest w przypadku różnego rodzaju problemów skórnych, jak trądzik, łojotok, blizny, drobne zmarszczki etc Zabiegu nie należy wykonywać u osób cierpiących na zakażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe (opryszczka etc.) oraz łuszczycę czy nowotwory skóry. Przeciwwskazaniami są również przerosty i nadżerki na skórze oraz trądzik różowaty.

Co powinno charakteryzować dobre urządzenie do mikrodermabrazji?

Sprzęt do mikrodermabrazji powinien być jak najwyższej jakości. Ze względu na dużą popularność zabiegu będzie często wykorzystywany musi więc być sprawny, bezawaryjny oraz efektywny. Obowiązkowo posiadać musi wszystkie certyfikaty, ponieważ tylko wtedy mamy pewność że jest całkowicie bezpieczny. Elementy urządzenia jak filtr czy manipulator, powinny być wymienne. Zużywają się one bowiem stosunkowo szybko. Ważna jest również długość gwarancji oraz sposób serwisowania. Warto zwrócić uwagę na poziom głośności urządzenia podczas pracy,

Jeśli chodzi o mikrodermabrazję korundową  ważny jest sposób w jaki do urządzenia podawany jest korund. Natomiast w przypadku diamentowej znaczenie ma głównie możliwość regulacji podciśnienia oraz rozwiązanie zastosowane do filtrowania. W starszych modelach istniała konieczność instalacji filtra bezpośrednio przy głowicy ścierającej. Teraz nie jest to już niezbędne.

Jakie są koszty zakupu urządzenia do mikrodermabrazji?

Sprzęt do mikrodermabrazji może kosztować kilka tysięcy złotych, jeśli jest sprzedawane samodzielnie lub nawet kilkadziesiąt, jeśli stanowi element kombajnu kosmetycznego. Pamiętajmy jednak, że inwestując w kombajn kupujemy tak naprawdę kilka różnych urządzeń przeznaczonych do różnych zabiegów.

Kupując sprzęt do mikrodermabrazji warto dobrze przemyśleć tą inwestycję, tak aby urządzenie służyło w salonie długo i niezawodnie.

Źródło: http://medikapoland.pl/pl/4-urzadzenia-wielofunkcyjne-premium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ