orzechy

Jedz orzechy, bo są bardzo zdrowe – od dziecka słyszymy takie słowa. Rzeczywiście, nasze babcie miały r3ację. Orzechy nalezą do najzdrowszych produktów. Mają bardzo dużo witamin i składników mineralnych. Choć trzeba przyznać, że są dosyć kaloryczne. Mają też dużo tłuszczów, ale są to przecież bardzo zdrowe tłuszcze. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że orzechy zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są bardzo zdrowe. Chronią one serce i działają odmładzająco oraz przeciwzmarszczkowo. Co jeszcze ciekawego można powiedzieć o orzechach?

Co jest składem najzdrowszych orzechów?

orzechyW orzechach znajduje się bardzo dużo witamin z grupy B, które są odpowiedzialne za układ nerwowy. Jedząc więc orzechy, masz szansę uniknąć wahań nastroju i depresji. W orzechach jest także dużo żelaza chroniącego przed anemią i dodającego siły. Dużo jest też takich składników jak magnez, fosfor, cynk oraz sód. Szczególną zaletą orzechów jest wpływ na pracę mózgu. Wzmacnia się także układ nerwowy i układ krążenia. Istnieją badania, które dowodzą, że jedzenie orzechów wzmaga inteligencję. Szczególnie więc jest zalecane jedzenie orzechów przez matki w czasie ciąży. Naukowcy przyznają, że jedzenie przez przyszłą matką orzechów w czasie ciąży zwiększa szansę na wysoki iloraz inteligencji u dziecka. Jedząc zdrowe orzechy zmniejszasz również ryzyko zachorowania na cukrzycę. Zapobiegasz również zawałom serca oraz udarom mózgu. Dzięki jedzeniu orzechów możemy także uchronić się również przez nowotworem.

Orzechy włoskie czy ziemne?

Za najzdrowsze uchodzą orzechy włoskie. Zawierają one bardzo dużo przeciwutleniaczy, które usuwają z ciała wolne rodniki. Dzięki dużej zawartości dobrych tłuszczy obniżany jest także cholesterol we krwi. Orzechy zawierają także dużo białka, które jeść powinni szczególnie wegetarianie, którzy rezygnują z mięsa. Białko także sprzyja chudnięciu, bo aby je strawić, trzeba wykorzystać dużo energii, którą organizm pobiera z nagromadzonego w organizmie tłuszczu. Poza tym orzechy usprawniają metabolizm oraz dobrze oczyszczają organizm z toksyn. W dzisiejszym czasie łatwo o toksyny, które utrudniają utrzymanie szczupłej sylwetki, ale też sprawiają, że jesteśmy otępiali i nie mamy energii. Organizm bez toksyn to zdrowy organizm, który chłonie z otoczenia to, co najlepsze. Wyostrza się wówczas intuicja. Orzechy usprawniają także układ nerwowy.

Z kolei orzechy ziemne cechują się bardzo dużą zawartością białka. Zawierają także sporo witaminy B3, czyli PP oraz witaminy E i kwasu foliowego. Kwas foliowy szczególnie zalecany jest kobietom w ciąży, a także tym, które chcą zajść w ciążę. Jest to bowiem substancja podnosząca płodność. Jedząc orzeszki ziemne dbasz o sprawne mięśnie, a także obniżasz poziom cholesterolu.

Orzechy nerwowca, laskowe czy może migdały?

Które orzechy są najlepsze? Trudno powiedzieć, bowiem mają one różne przeznaczenie. O ile ogólnie o orzechach możemy powiedzieć, że wpływają one najbardziej na pracę mózgu, serca i urodę, to na przykład orzechy laskowe specjalizują się w zapobieganiu miażdżycy. W orzechach laskowych jest bowiem bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Najwięcej jest zdrowych jednonienasyconych tłuszczy. Jest tutaj również bardzo dużo witaminy E, która wykazuje działanie przeciwutleniające, czyli niszczące wolne rodniki, które uszkadzają komórki. Witamina E pozwala także zachować młodość, opóźniając procesy starzenia się ciała. W orzechach laskowych jest także dużo kwasu foliowego, który wpływa na płodność.

Z kolei orzechy nerkowca mają dużo białka oraz magnezu, który poprawia pamięć i działa odprężająco. Nerkowce mają również sporo fosforu i cynku. Fosfor wpływa na mocne i zdrowe kości oraz usprawnia mięśnie i podnosi witalność organizmu. Z kolei cynk pobudza apetyt i zwiększa libido oraz odpowiada za dobry smak oraz węch.

A może najbardziej lubisz orzeszki pistacjowe? Jeśli tak, to bardzo dobrze, bo mają one bardzo dużo białka oraz potasu wpływającego na funkcjonowanie układu nerwowego i pracę mięśni oraz dotleniającego mózg i poprawiającego koncentrację.

Bardzo zdrowe są także migdały, które są także bardzo smaczne. Mają one dużo białka oraz dużo magnezu, fosforu, żelaza i cynku. Dzięki dużej zawartości magnezu jedzenie migdałów wpływa na mocne kości i zęby oraz odpręża organizm i łagodzi dolegliwości napięcia przedmiesiączkowego. Z kolei dzięki dużej zawartości fosforu migdały sprawiają, że nasz organizm ma sprawne mięśnie, mózg i serce. Duża ilość żelaza w migdałach pozwala uniknąć anemii oraz cieszyć się odpornym organizmem. Dzięki zawartości cynku orzechy pobudzają apetyt i zwiększają libudo oraz wpływają na dobrą pamięć i zdrowe włosy i paznokcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ