wiklina

Czyszczenie wikliny wodą z mydłem, która nie była lakierowana może prowadzić do, tego że zmatowieje. Czy istnieje domowy, mało inwazyjny sposób czyszczenia tego materiału? Okazuje się, że tak i pomoc w tym temacie niesie nam nic innego jak cytryna. Czyszczenie mebli wiklinowych plasterkami cytryny jest skuteczne i a sam proces czyszczenia jest banalnie prosty. 

Dodatki oraz meble wiklinowe królują w wielu ogrodach. Nie dość, że są one praktyczne i bardzo wygodnie to wyglądają wspaniale. Wiklina jest ponadczasowa co sprawia, że świetnie prezentuje się też na balkonach, czy innych przestrzeniach.

Najlepszym sposobem czyszczenia jej jest czyszczenie na sucho. Co do lakierowanej wikliny mamy większe pole do popis, ponieważ woda nie wnika w nią i można czyścić ją na mokro, np. przecierając ją ściereczką namoczoną w roztworze wody i mydła.

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/jak-usunac-gume-do-zucia-z-ubrania/

Czyszczenie wikliny cytryną jest banalnie proste. Do tego potrzebna nam będzie wcześniej wymieniona cytryna, którą musimy pokroić w plastry. Tak przygotowanym pokrojonym cytrusem przecieramy wiklinę. Po wykonaniu tego procesu przecieramy je wilgotną szmatką nasączoną w wodzie. Po wszystkim suszymy mebel suszarką. Dzięki temu zabiegowi wiklinowe meble zaczną się lekko błyszczeć. Zamiast cytryny możesz wykorzystać przygotowany roztwór z kwasku cytrynowego (1 łyżeczkę kwasku cytrynowego rozpuść w 1 litrze wody).

Wysuszenie wikliny po zabiegu czyszczenia jest bardzo ważnym krokiem i nie należy go omijać, ponieważ mokra wiklina szybciej matowieje. Czyścić wiklinę możemy również za pomocą wody z octem

Łyżkę octu rozcieńcz w 1 litrze wody. Następnie szmatkę namaczamy w roztworze. Wycieramy meble, jeśli wiklina jest bardzo mokra to należy wysuszyć ją za pomocą suszarki.

Źródło: https://24gazeta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ