kosmetyki
fot.: pexels.com

Czy kosmetyki pielęgnujące włosy przynoszą jedynie same pozytywne działania? A może istnieje ich ciemna strona, która przyczynia się do pogorszenia kondycji i stanu włosów? Według niektórych, kosmetyki są w stanie skutecznie zniszczyć nawet najzdrowsze włosy. Czy to prawda? A jeżeli tak, to jakiego rodzaju produktów należy unikać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kosmetyki-niszcza-wlosy/

Kosmetyki, a kondycja włosów

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że włosy niszczą takie czynniki jak uszkodzenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. To nie jest tak, że każdego rodzaju produkty są w stanie zniszczyć zdrowe włosy. Jedyne kosmetyki, które mogą przyczynić się do pogorszenia ich kondycji, to takie, które są niewłaściwe stosowane oraz nieodpowiednio dobrane.

Prawda jest taka, że najważniejsze jest zachowanie rozsądku. Jeżeli w odpowiedni sposób korzysta się z farb, lakierów, a nawet prostownicy czy też suszarki, włosy szczególnie na tym nie ucierpią.

Jeżeli włosy są w złej kondycji, a do tego zacznie się stosować nieodpowiednio dobrane kosmetyki, to ten stan tylko się pogłębi. Przykładowo, jeżeli posiada się włosy wrażliwe, to nie powinno się stosować tych, które w swoim składzie zawierają alkohol. Może to je tylko bardziej osłabić i przesuszyć.

Co więc niszczy włosy?

Skoro samo stosowanie kosmetyków nie przyczynia się do pogorszenia stanu włosów, a odpowiedzialne są za to jedynie niewłaściwie dobrane produkty lub ich nieodpowiednie stosowanie, to co negatywnie działa na włosy?

Jedną z najważniejszych przyczyn jest zbyt częste farbowanie lub gwałtowne koloryzacje. Chociaż daje to natychmiastowy efekt, włosy równie łatwo mogą ulec zniszczeniu. Oprócz tego osoby, które lubią upinane fryzury, powinny zrezygnować z ciasnych upięć. Przez stosowanie gumek i innych akcesoriów, włosy staną się cienkie i łamliwe.

Do pogorszenia stanu włosów dochodzi także w przypadku regularnego stosowania stylizacji termicznych. Włosy narażone na wysoką temperaturę ulegają uszkodzeniom oraz stają się słabsze. Przed stylizacją na gorąco, warto używać kosmetyków termoochronnych.

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/jak-chronic-wlosy-przed-chlorem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ