Jakimi atrakcjami może nas zachwycić Podkarpacie? Dla wielu z nas ten region jest głównym celem wycieczki ze względu na swe przyrodnicze bogactwo oraz wyjątkowe walory krajobrazowe. Park Krajobrazowy Doliny Sanu to idealny cel dla tych turystów, którzy na terenie Podkarpacia szukają właśnie przyrodniczych atrakcji. Co warto wiedzieć na temat tego parku? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się zajrzeć na jego teren?

Park Krajobrazowy Doliny Sanu to piękna okolica i bogaty świat przyrody. Na turystów czekają tu piękne widoki, którymi dolina Sanu przyciąga podróżników z całej Polski. Kuszą też wspaniałe kompleksy leśne oraz bogaty świat fauny i flory. Kuszą kompleksy reglowej buczyny karpackiej, zachwycają łąki i torfowiska wysokie. Zróżnicowany krajobraz tej części Podkarpacia to również opuszczone wsie łemkowskie i Bojkowskie, które dziś stają się królestwem fauny i flory. I one, mimo trudnej historii, mają swój urok, a wizyta na ich terenie dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń.

Park Krajobrazowy Doliny Sanu może się pochwalić również ciekawym sąsiedztwem. Kto znajdzie w dolinie Sanu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wyprawy i na teren dwóch innych obszarów niezwykle atrakcyjnych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Kuszą przecież i tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, i Cieśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Są to bez wątpienia kolejne atrakcje, jakimi Podkarpacie może oczarować miłośników przyrody.

patland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ