sukienka na formalną imprezę
fot. pexels.com

 

Na formalnej imprezie obowiązuje określony dress code, którego należy przestrzegać. Chcąc wyglądać modnie, elegancko i stylowo szukamy wielu rozwiązań odzieżowych. Jednym z nich jest sukienka, która jest doskonała na większość okazji, a już na pewno na formalne imprezy.

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/ekskluzywne-sukienki-co-zalozyc-na-formalna-impreze/

Elegancko

Sukienka na formalną imprezę powinna być przede wszystkim elegancka. Taka sukienka nie powinna być krzykliwa, ani też zbyt eksponująca. Najlepiej wybierać fasony proste, które są delikatne i podkreślają figurę, lecz nie eksponują zbyt dużo ciała.

Taka sukienka powinna mieć również określoną długość, najlepiej do kolana lub do kostek. Taka długość jest bezpieczna, a także nie jest niemile widziana.

Sukienka również powinna być zaprojektowana w duchu eleganckim, stylowym oraz prostym. W takiej kreacji będziesz się prezentować schludnie, ale również elegancko, a o to dokładnie chodziło.

Klasycznie

Chcąc postawić na klasyczne rozwiązania, które są również eleganckie, możesz zdecydować się na czarną prostą sukienkę, która nadaje się zarówno na formalne imprezy biurowe, jak i na eleganckie wieczory.

Mała czarna to świetne rozwiązanie, które podkreśla zalety figury, a także zamiłowanie do klasyki i prostych rozwiązań. A jeśli jednak nie chcesz jednak nosić na sobie zwykłej czerni, możesz wprowadzić wzór, który nada sukience oryginalności. Doskonale sprawdzi się pepitka, kratka lub groszki, które stanowią trochę lżejsze, lecz nadal eleganckie rozwiązanie.

Klasyka również lubi kolory, jednakże muszą one być stonowane, nieprzesadzone. Odcienie beżu, szarości, fioletu, zieleni, granatu i bieli są jak najbardziej mile widziane w formalnym, eleganckim stroju. Unikaj raczej kolorów jaskrawych, mocno nasyconych oraz źle dopasowanych do twojej urody. Pamiętaj, że na formalnych imprezach są również robione zdjęcia, na których powinnaś wyglądać korzystnie, zwłaszcza jeśli mają one przeznaczenie biznesowe.

Przeczytaj też: http://www.umalgosi.pl/fajne-sukienki-na-rozne-imprezy/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ