niedziela, Marzec 24, 2019

Problemy w związku – kiedy warto udać się na terapię małżeńską?

0
Problemy w związku - kiedy warto udać się na terapię małżeńską?

Najczęstszym powodem problemów w związku jest brak komunikacji między partnerami. Rozmowa, artykułowanie swoich potrzeb, wątpliwości i obaw to kluczowe elementy satysfakcjonującej relacji, które wpływają na budowanie atmosfery wzajemnego zaufania. W momencie, gdy zaczyna tego brakować, pojawiają się wątpliwości, a nierzadko również próby zaspokojenia tych potrzeb poza związkiem.

Zmiana rozszerzenia pliku – to łatwe!

0
Zmiana rozszerzenia pliku - to łatwe!

Każdy z nas czasem staje przed dylematem: jak zmienić rozszerzenie pliku. Otóż nie jest to wcale takie trudne!
Zanim jednak wyjaśnimy jak zmienić rozszerzenie pliku, wyjaśnijmy czym w ogóle jest rozszerzenie pliku.
Rozszerzenie pliku to inaczej jego format. Dzięki niemu komputer wie w jaki sposób ma otworzyć plik, żeby dane były prawidłowo prezentowane.
Gdzie znajdziemy oznaczenie rozszerzenia pliku? Zaraz po nazwie pliku jest kropka a za nią rozszerzenie pliku np.: dokument.txt albo index.html.
Niestety nie każdy komputer jest w stanie otworzyć każdy format pliku, dlatego czasem zachodzi potrzeba, aby go zmienić.
Na początku trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie rozszerzenia plików zmiana się w ten sam sposób. Sposób zmiany trzeba dostosować do typu pliku przed konwersją, inaczej plik może zostać uszkodzony, a zawarte dane utracone.
Jak zmienić rozszerzenie pliku – pliki tekstowe:
zmiana typu pliku tekstowego należny niewątpliwie do jednych z najłatwiejszych i najczęściej wykonywanych. Najczęściej zmieniamy ten typ pliku, kiedy wysyłamy pocztą elektroniczna dokumenty i nie mamy pewności czy odbiorca używa tego samego edytora tekstu co my. Co należy zrobić?
1. otwieramy plik tekstowy, który chcemy konwertować
2. z menu górnego wybieramy Plik, a następnie Zapisz jako
3. pod nazwą pliku jest miejsce, w którym wybieramy, jaki ma być format (rozszerzenie) nowego pliku
4. wybieramy pożądane rozszerzenie (np.: .txt, .odt, .docx, .html, .rtf)
Jest to sposób bezpieczny, zapewniający prawidłowe otwieranie pliku.
Jak zmienić rozszerzenie pliku – pliki graficzne:
sprawa nieco komplikuje się, jeśli chodzi o konwersje plików graficznych, potrzebujemy do tego osobnych programów. Zazwyczaj wystarczające są dostępne do pobrania w internecie darmowe programy graficzne np.: Gimp. Konieczność konwersji pliku graficznego zachodzi wówczas jeśli chcemy np.: wysłać komuś pocztą internetową stworzona przez nas grafikę lub opublikować ja na stronie WWW. Rozszerzenia plików graficznych do służące do obróbki (np.: .xcf) są nieotwierane przez standardowe programy służące do przeglądania grafiki. Aby zmienić rozszerzenie pliku graficznego należy:
1. otworzyć go w jakimś programie graficznym – może być Gimp
2. z menu górnego wybieramy Plik, a następnie Eksportuj lub Wyeksportuj (może się różnic w różnych programach)
3. wybieramy nowe rozszerzenie, najczęściej .jpg, .png.

workshopofnature.pl/

Jak dbać o podstawowe podzespoły komputera?

0
Jak dbać o podstawowe podzespoły komputera?

Wszyscy ich używamy na co dzień, jednakże wiele osób nawet nie zastanawia się jak działają. Komputery, bo o nich mowa, to skomplikowane maszyny, gdzie każdy podzespół musi działać, aby było możliwe działanie komputera.
Płyta główna jest takim jednym z najważniejszych podzespołów. Jest miejscem, gdzie łączą się wszystkie pozostałe sprzęty, czy to procesor, najróżniejsze karty (graficzna, sieciowa), dyski i zasilacz. Należy dbać o płytę główną i co jakiś czas rozkręcić obudowę i na przykład odkurzyć zbierający się wewnątrz kurz.
Dzięki procesorowi komputer jest w stanie zrobić wszystkie potrzebne obliczenia. Od jego prędkości zależy nasz komfort użytkowania. Im większa tym szybciej wszystko jest przerabiane z języka komputera na nasz i wyświetlane na ekranie komputera czy laptopa. Czasami zdarza się, że procesor się przegrzewa i jego wydajność spada. Pytacie, jak sprawdzić temperaturę procesora, jest na to wiele sposobów. Oto jeden z nich: w przeglądarce wyszukujemy programu do kontrolowania temperatury procesora. Następnie ściągamy dany program i już krok po kroku, program na poprowadzi. Jeśli temperatura procesora zbliża się do 80 stopni Celsjusza to można powiedzieć, że jest to niebezpieczna wartość. W stresie, to znaczy, kiedy włączamy gry, oglądamy filmy ta temperatura jeszcze wzrośnie ponieważ procesor przetwarza więcej danych.
Kolejnym podzespołem bez którego nie można by było korzystać z komputera jest pamięć RAM. Jest to ulotna pamięć, którą wsadzamy w specjalne miejsca na płycie głównej. Miejsca te nazywają się slotami. Co jakiś czas, można wyciągnąć kostki pamięci ze slotów i także odkurzyć. Kurz i wszelkie zabrudzenia są wrogiem naszego komputera.
Bez dysków twardych nie możliwe by było korzystanie z systemu operacyjnego lub chociażby z przechowywania zdjęć i filmów. Obecnie ceny dysków spadają i coraz więcej użytkowników korzysta z dysków SSD, standardowe dyski talerzowe używane są wtedy jako magazyn danych. Aby dysk działał wydajnie i możliwie długo, należy go skanować i defragmentować.

www.stazmalzenski.pl/

Problemowe zatoki.

0
Problemowe zatoki.

Ból zatokowy jest jednym z najmniej przyjemnych dolegliwości. Zatoki są to miejsca, w których umieszcza się wydzielina, powstająca w czasie kataru. Infekcja może zmniejszyć średnicę zatok, przez co nie możemy pozbyć się zalegającej wydzieliny. Utrudnia to skutecznie oddychanie, dodatkowo pojawia się w ból w okolicach czoła. Często towarzyszy temu również gorączka, osłabienie organizmu. Zapalenie zatok jest dolegliwością, która bardzo lubi nawracać. Problemy z zatokami mogą doskwierać nawet cały rok. Warto próbować bezpiecznych, domowych sposobów na oczyszczenia zatok. Pamiętajmy, że nie możemy lekceważyć pewnych infekcji, w tym tych zatokowych, dlatego konsultacja z lekarzem zazwyczaj jest niezbędna.
Domowymi sposobami jednakże również warto się wspomagać. Oto kilka sprawdzonych rad, jak oczyścić zatoki.
1. Do miski wlej bardzo gorącej wody, tak gorącej, by parowała. Dodaj do niej majeranku lub po kilka kropel olejku eukaliptusowego, miętowego. Przykryj głowę wraz z miską szczelnie ręcznikiem i wdychaj napar. Taka parująca woda nagrzeje skutecznie zatoki, a np. dodane olejki działają kojąca na infekcje. Po takim zabiegu nie wychodź już z domu. W momencie, kiedy nagrzane zatoki zostaną wystawione na zimno, taki napar może przynieść odwrotne rezultaty. Stosuj go najlepiej przed pójściem do łóżka.
2. Ciepłe okłady, kompresy na zatoki. Stosuj rozgrzane okłady np. z soli lub ziaren gorczycy, które należy rozgrzać na suchej patelni i owinąć w bawełnianą ściereczkę. Takie kompresy również skutecznie rozgrzewają zatoki i nie należy po ich zastosowaniu wychodzić z domu.
3. Płukanie zatok wodą z solą (pół łyżeczki soli na pół litra wody). Można użyć do tego zwykłej butelki z dzióbkiem. Przechylamy głowę mocno do ramienia i wlewamy wodę do jednej dziurki od nosa, która powinna wypłynąć drugą dziurką.
Jeśli choć raz przeziębimy zatoki, możemy mieć prawie pewność, że będą nas dotykały nawroty tej infekcji. Najważniejsza jest oczywiście profilaktyka, czyli zimą obowiązkowo nosimy czapki i szaliki. Zdarza się, że na infekcję zatok możemy zachorować latem, jednak dotyczy to właśnie osób, które chorują przewlekle na zatoki.

www.tubator.pl/

HIV – możliwości zarażenia

0
HIV - możliwości zarażenia

W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, gdy będziemy się zastanawiać czy jest możliwość, że zostaliśmy zarażeni wirusem HIV. Trzeba pamiętać, że w przypadku tego wirusa nie istnieją grupy ryzyka, a jedynie zachowania potencjalne ryzykowne. Z tego powodu teoretycznie na kontakt z tym wirusem może być narażony każdy.

Jak można zarazić się HIV?

By doszło do zakażenia, materiał zakaźny przenoszący wirusa musi mieć kontakt z błoną śluzową lub też zostać przeniesiony bezpośrednio do krwioobiegu. W związku z tym do zakażenia może dojść poprzez niezabezpieczony prezerwatywą kontakt seksualny, gdy sperma, płyn preejakulacyjny bądź wydzielina z pochwy zetkną się z uszkodzonym lub podrażnionym naskórkiem.

W związku z tym, że do zakażenia najłatwiej dochodzi przez bezpośredni kontakt krwi osoby zarażonej z krwią osoby zdrowej, inną możliwą drogą zakażenia jest także używanie tej samej igły. Kolejna z możliwości zakażenia to transmisja wirusa z zarażonej matki na dziecko w trakcie porodu bądź poźniej, w trakcie karmienia piersią.

Wokół wirusa HIV narosło także wiele mitów. Wbrew obiegowej opinii nie ma możliwości zarażenia się przez używanie tych samych przedmiotów użytku codziennego co osoba zarażona, ponieważ ślina nie przenosi wirusa. Nie istnieje także możliwość zarażenia się poprzez przebywanie w jednym pomieszczeniu, korzystanie z jednej łazienki czy pływanie w tym samym basenie co osoba chora.

Wciąż obecny jest także mit, że HIV dotyczy jedynie osób należących do tak zwanych grup ryzyka: homoseksualnych, świadczących usługi seksualne, prowadzących rozwiązły tryb życia czy przyjmujących narkotyki. Należy sobie uświadomić że jest to przekonanie błędne, a ryzyko zarażenia się wirusem HIV może dotyczyć każdego, kto prowadzi życie seksualne bądź kiedykolwiek mógł mieć kontakt z zakażoną krwią. Z tego powodu nawet jeśli uważamy, że ten problem z pewnością nas nie dotyczy, warto profilaktycznie wykonać test – szczególnie, gdy przykładowo planujemy rozpoczęcie współżycia seksualnego z nowym partnerem.

www.mydlanyraj.pl/

Rysowanie

0
Rysowanie

Rodzice zwykle poświęcają swoim dzieciom sporo czasu. Jest to nieuniknione, ponieważ dzieci są bardzo absorbujące i potrzebują uwagi, miłości i zrozumienia.

Jest wiele sposobów na wspólne spędzanie czasu. Wiele zależy od tego, jakie zwyczaje panują w rodzinie i co lubią robić mama i tata. Dzieci biorą z rodziców przykład i naśladują ich zachowania, warto więc pamiętać, że jesteśmy dla maluchów wzorem.

Im więcej zadań będziemy wykonywać wspólnie, tym bardziej będziemy w rodzinie zżyci. W domu, w którym każdy ma swoje zajęcia, ale jest też czas na wspólne gry i zabawy, panuje miła atmosfera, domownicy rozumieją swoje potrzeby, można wtedy powiedzieć o takim domu, że stanowi oazę spokoju.

Niektóre dzieci lubią malować. Mogą prosić swoich rodziców o narysowanie jakichś postaci. Dla niejednej mamy czy taty może stanowić to spore wyzwanie. Jeśli nigdy nie szlifowali swoich umiejętności w dziedzinie rysowania, może okazać się to trudne. Niektórzy mają talent i praca z kartką i ołówkiem przychodzi im łatwiej. Inni muszą posiłkować się pewnymi technikami, żeby narysować coś, co w pewnym stopniu oddaje rzeczywistość.

Jak narysować zwierzęta, żeby podobały się maluchowi? Jest kilka sposobów na proste rysunki. Można wesprzeć się wiedzą z Internetu. Niektórym łatwiej przychodzi rysowanie, jeśli mają przed sobą wzór, na który mogą patrzeć. W rysowaniu chodzi o to, żeby zachować właściwe proporcje.

Jeśli zupełnie nie czujemy powołania w tej dziedzinie i wszelkie nasze próby idą na marne, można wydrukować maluchowi gotowe obrazki do kolorowania. Może się to okazać świetnym sposobem spędzania czasu. Kolorowanie wycisza negatywne emocje i uczy koncentracji. Maluch szkoli swoje umiejętności motoryczne i poznaje kolory, a od nas nie wymaga to zbyt wiele aktywności. Warto wybierać takie kolorowanki, które przybliżą dziecku świat zwierząt lub roślin.

Jest wiele sposobów na to, żeby rozbudzać w maluchu ciekawość i wpajać wiedzę na temat otaczającego świata. Wiedza taka przyda się w szkole i życiu codziennym.

www.4emotion.pl/

Jakie anime?

0
Jakie anime?

Zaczynasz swoją przygodę z japońskimi i nie wiesz, na co spojrzeć po przyswojeniu klasyków typu „Death Note”, a może wciąż czekasz na ten jeden tytuł, który w końcu zaczaruje „chińskie bajki” ciekawą kreską, wyjątkową historią lub nieszablonowymi postaciami. Albo jesteś już na zaawansowanym poziomie, wydaje ci się, że wszystko już obejrzałeś albo chcesz poszerzyć swoją wiedzę o inne gatunki. Dokładnie, inne gatunki, ponieważ w obrębie anime występują różne grupy docelowe, dla których skierowane są te animacje. Więc jakie anime polecacie?

Shounen — Ten typ anime ma docelowo trafić do nastoletnich chłopaków głównie z powodu schematycznej fabuły i prostych lekcji życia, co niczego nie ujmuje seriom takim jak „Naruto”, „Bleach”, „One piece”. Z nostalgią możemy wrócić to tych tytułów i czerpać z nich wiele przyjemności, choć trudno dziś polecać którąś z tych serii, głównie z powodu starzejącej się grafiki, którą ratują jedynie nieśmiertelne soundtracki. Dziś warto dać szansę troszeczkę bardziej współczesnych animacji:
„Beelzebub” – Prosta fabuła, uniwersalny humor i całkiem oryginalny świat, bo jak inaczej można podsumować zesłanie szatańskiego dziecka na Ziemię i oddanie go pod opiekę największemu szkolnemu buntownikami. I mamy polski smaczek, ale to pozostawię wam do sprawdzenia…
„Fairy tail” – Niewymagający serial z całkiem ładną kreską, który możemy oglądać jednym okiem, by czasem zawiesić oko na walkach postaci o niszczycielskich skłonnościach przy odrobinie śmiechu, czyli klasyk gatunku. Opowiada o gildii magów, a z każdym kolejnym sezonem fabuła stara się nieco rozwijać.
„Boku no hero academia” – Od zera do bohatera, szkoła kształtująca przyszłych zbawców świata i protagonista pozbawiony wrodzonych umiejętności, lecz o szczerym sercu i uporze. W przeciwieństwie do większości postaci w anime potrafi czasem myśleć, choć tym, co dodaje charakteru animacji, są wyraziści bohaterowie drugoplanowi.

Zmarnowanym czasem nie powinny się także okazać chwile spędzone na tytułach takich jak: „Soul Eater”, „Overlord”, „Black Clover”, „Mob Psycho 100” serii „Gate”, czy „Nanatsu no taizai” obecnego na Netflixie. Z mniej popularnych anime o tematyce gier komputerowych i ogólnie ujętym e-sporcie warto zwrócić uwagę na chińską produkcję „Quan Zhi Gao Shou”.

www.smakowisko.pl/

Jak odetkać kibel?

0
Jak odetkać kibel?

Codzienne korzystanie z kuchni czy łazienki może powodować, że w niektórych urządzeniach nastąpią awarie. Trzeba przyznać, że jest to nie lada problem dla każdej rodziny, gdzie brakuje męskiej ręki. Aby skutecznie naprawić wszelkie przeszkody, które pojawiły się na naszej drodze w trakcie eksploatacji sprzętu, niezbędne jest nabycie odpowiednich umiejętności praktycznych. To właśnie doświadczenie uczy nas, jak radzić sobie w takich sytuacjach. Na szczęście większość awarii u usterek można łatwo naprawić. Sprawia to, że zupełnie nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Możemy się zastanawiać, jak odetkać kibel, jednak zdecydowanie lepiej jest od razu przystąpić do działania. Jak powszechnie wiadomo, na rynku dostępne są liczne preparaty, dzięki którym można rozpuścić masę, która zalega w ubikacji. Cena takiego specyfiku to zaledwie kilkanaście złotych. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są to środki żrące, które powinny być dawkowane w odpowiednich ilościach. W przeciwnym wypadku może dojść do zatrucia lub nawet poparzenia dróg oddechowych. Dlatego zaleca się przed zakupem odpowiedniego preparatu sprawdzić, jakie środki uboczne mogą się wiązać z jego użyciem. Na ogół jednak odpowiednie dawkowanie środków chemicznych sprawia, że nie wywołują one działań niepożądanych. W każdej jednak sytuacji należy podjąć pewne środki ostrożności, takie jak założenie maseczki chroniącej drogi oddechowej czy użycie lateksowych bądź gumowych rękawic. Można również zakupić w tym celu specjalny aplikator, który zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

Oczywiście zamiast stosowania chemii można z powodzeniem użyć starych i sprawdzonych rozwiązań. Wielu z nas, szczególnie osoby w starszym wieku, pamięta przepychaczki. Jest to gumowa obwódka założona na drewnianym kiju, dzięki której z powodzeniem można odetkać nieczynną ubikację. Ważne jest jednak, aby nabrać odpowiedniej wprawy w wykonywaniu określonych ruchów rękami. W przeciwnym wypadku nasze działania mogą przynieść skutek odwrotny, co będzie skutkowało koniecznością wezwania hydraulika.

www.zapasczasu.pl/

Jak napisać reportaż?

0
Jak napisać reportaż?

Sztuka pisania reportażu jest znana niewielu osobom. Bardzo ważne jest, aby dysponować odpowiednimi umiejętnościami literackimi. Tylko wtedy możliwe będzie zaciekawienie czytelnika i sprawienie, że reportaż zostanie przeczytany do końca. Jak powszechnie wiadomo, w dobie mediów elektronicznych niezbędne jest tworzenie kanałów informacyjnych, za pomocą których dociera się do potencjalnych odbiorców. Dlatego dla dziennikarza obecnych czasów niezwykle ważne jest, aby orientował się w zawiłościach związanych z mediami internetowymi. Sprawi to, że jego sztuka nie pozostanie niezauważona, a on sam będzie mógł liczyć na znaczące gratyfikacje natury finansowej oraz udział w zyskach z reklam.

Kluczowa wydaje się być jednak kwestia, jak napisać reportaż pod masowego odbiorcę. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na język, jakim się posługujemy. Powinien być on tak dopasowany, aby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem naszych intencji. Tym samym lepiej jest zaniechać używania słów nieznanych powszechnie. Ponadto konieczne jest zapewnienie odpowiedniego rozkładu tekstu. Zlany druk w jednolitej kolumnie jest bardzo nieczytelny, dlatego należy dostosować gotowy tekst do standardów czytelniczych na miarę obecnego wieku. Najpierw należy podzielić cały reportaż na w miarę równomierne akapity. Następnie dobrze jest pogrubić najważniejsze tezy tekstu oraz wprowadzić listy punktowe i cytaty. Taki artykuł z pewnością zaciekawi każdego czytelnika – choćby tylko ze względu na swoją przystępną dla oka formę.

W dobrym tonie jest również używanie odsyłaczy w tekstach umieszczanych na stronie internetowej. Jak powszechnie wiadomo, taki artykuł musi być także zgodny z ogólnymi standardami SEO. Tym samym aby był on wartościowy pod tym kątem, niezbędne jest używanie określonych fraz z odpowiednim zagęszczeniem w tekście. Obecnie uważa się, że artykuł powinien być jak najdłuższy, a jego format zbliżony do tego, jaki został opisany wyżej. Dzięki temu tekst będzie nie tylko czytelny, ale wartościowy pod kątem pozycjonowania strony.

www.sfora.pl/

Włosy

0
Włosy

Odpowiednio wykonana fryzura jest w stanie znacznie zmienić proporcje naszej twarzy. Z tego powodu warto znaleźć swoją idealną długość. Możemy doskonale wymodelować owal. Jednak należy pamiętać również o utrzymaniu włosów w dobrym stanie. Może to wiązać się z częstymi wizytami u fryzjera. Z pewnością warto o to dbać i znaleźć odpowiednio dużo czasu. Jednak pomiędzy kolejnymi terminami możemy radzić sobie samodzielnie. Warto wiedzieć jak samemu obciąć włosy. Wprowadzanie niewielkich poprawek lub skracanie nie jest problematyczne. Szczególnie jeśli mamy tendencję do falowania. W takim przypadku nawet ewentualne nierówności nie będą zauważalne. Jest to ogromną zaletą takiej struktury. Odrobinę więcej problemów będziemy mieć z idealnie prostymi włosami. Jednak nawet wtedy warto dbać o utrzymanie ich w odpowiedniej długości. Przełoży się to znacznie na nasz wygląd. Podstawą do obcinania jest znalezienie profesjonalnych nożyczek. Możemy zaopatrzyć się w nie w hurtowniach kosmetycznych. Jednak coraz więcej drogerii również ma je w ofercie. Z tego powodu warto rozejrzeć się po sklepach w swojej okolicy. Dobrym pomysłem jest kupienie na samym początku najbardziej klasycznego wariantu. Jednak w późniejszym czasie możemy zdecydować się także na wariant przeznaczony do zmniejszania objętości. W ten sposób znacznie lepiej wymodelujemy całą fryzurę. Umożliwi nam to zachowanie prawidłowego kształtu na całym obszarze. Końcówki bardzo często mają tendencję do puszenia. Z tego powodu należy odpowiednio je przycinać. Nie możemy jednak zapominać także o pielęgnacji. Stosowane przez nas kosmetyki mają ogromny wpływ na wygląd włosów. Z tego powodu muszą być starannie dobrane. Należy uwzględnić tu indywidualne potrzeby oraz strukturę. Od tego zależy jakie substancje będą najskuteczniejsze. Nie zawsze naturalne produkty są najlepszą opcją. W wielu przypadkach warto sięgnąć czasami po kosmetyki zawierające silikony. Szczególnie jeśli zależy nam na idealnym połysku i uniknięciu elektryzowania włosów.

www.prezentbox.pl/