wtorek, Czerwiec 25, 2019

Lista producentów okien

0
Lista producentów okien

W Polskich fabrykach powstaje rocznie około 25 milionów okien i drzwi, a z 95 mln okien wyprodukowanych w Europie aż 15% to okna pochodzące z Polski. Od roku 2017 Polska jest europejskim liderem w branży stolarki okiennej, a zainteresowanie polskimi wyrobami wciąż rośnie.

Walka o pozycję na rynku

Trudne czasy wybijania się na szczyt, to okres przekonywania konsumentów o wysokiej jakości polskich produktów. Rynek zdominowany przez dziesiątki lat przez niemieckich producentów był niezwykle sceptycznie nastawiony do produktów z Polski. Jednak wysokie standardy stosowane w procesach technologicznych zaowocowały najwyższą jakością, co w połączeniu ze skutecznymi kampaniami marketingowymi przyniosło sukces.

Po latach okazuje się, że przyrost produkcji stolarki w polskich fabrykach jest spowodowany głównie wzrostem importu do krajów UE. W roku 2017 sprzedaż okien na rynku wewnętrznym wzrosła tylko o 9% w stosunku do roku poprzedniego, ale wartość eksportu do państw unii wzrosła o ponad 50%.

Dane pochodzące z CAB (Centrum Analiz Branżowych) wskazują ponadto na znaczny wzrost udziału w eksporcie stolarki aluminiowej. Dzieje się tak zapewne dlatego, że konsumenci zachodni przekonali się do wysokiej jakości polskich profili PCV i teraz chętnie kupują polskie okna aluminiowe, które są znacznie droższe od PCV.

Polscy producenci okien

Ilu jest producentów okien w Polsce? Setki a może nawet tysiące, ale zestawianie i porównywanie wszystkich niesie ryzyko dużego błędu, wszak wśród nich są potentaci zatrudniający tysiące pracowników jak i małe firmy rodzinne z obsadą kilkunasto – kilkudziesięcioosobową.

Lista producentów okien z podziałem na typy stolarki umieszczona na stronie www.oknotest.pl jest jednocześnie rodzajem wygodnej wyszukiwarki, gdzie za pomocą filtrów można łatwo znaleźć renomowaną firmę w najbliższej okolicy.

Jak korzystać z listy producentów?

Można przeglądać listę bez filtrowania – klikając w nazwę firmy uruchamiamy wizytówkę producenta, która zawiera trzy zakładki:

1. Kontakt

Krótka informacja o producencie, lokalizacja na mapie, dane kontaktowe (adres, telefony, e-mail, strona www), formularz umożliwiający klientom wysłanie zapytania.

2. Sieć sprzedaży

To interaktywna mapa na której można łatwo znaleźć najbliższego dystrybutora czy sprzedawcę produktów danej firmy.

3. Oferta

Opatrzone rysunkami opisy produktów. Po kliknięciu w rozszerzenie pojawia się informacja pełniejsza i formularz do bezpośredniego kontaktu z producentem.

Innym sposobem przeglądania listy polskich producentów stolarki jest wyszukiwanie poprzez użycie filtrów z nazwami produktów. Po uruchomieniu jednego z nich (wszystkie okna, okna PCV, okna drewniane, okna aluminiowe) na ekranie wyświetla się lista producentów oraz kolejny filtr z nazwami województw – jego zastosowanie pozwala zawęzić poszukiwania do jednego województwa. Po odszukaniu producenta przeglądanie treści o nim odbywa się w sposób analogiczny z listą główną.

Okienny rankomat

To narzędzie nie jest uznaniowa listą najlepszych polskich producentów – ta lista powstała na podstawie rzetelnych ocen ustalonych zgodnie z regulaminem rankingu.
Ranking okien pełni co najmniej dwie istotne funkcje:

1. Wyszukiwarki najlepszych okien ze względu na typ okna (ilość skrzydeł i sposób otwierania).
2. Porównywarki produktów od różnych producentów.

Porównywarka jest zbudowana bardzo solidnie i można z niej zaczerpnąć wiele informacji o produkcie. Niektóre z tych informacji są o znacznym stopniu trudności, dużym nasyceniu fachowym słownictwem i zapewne niewiele mówią przeciętnemu inwestorowi poszukującemu okien. Stąd poszczególne wyznaczniki porównywania są oceniane, a ocena wyrażana jest w formie punktów. Dla klienta ogólna suma punktów może być tą najbardziej istotną informacją, która zadecyduje o wyborze produktu.

Warto docenić rzetelność twórców rankingu, którzy starają się umieścić wszelkie dostępne dane o produktach. Na przykład przy niektórych z nich można zapoznać się z raportami na temat energooszczędności.

Każdy poszukujący informacji w dowolnym momencie może zrezygnować z poszukiwań i mozolnego przedzierania się przez fachowy język branżowy – skorzystanie z umieszczonych na liście formularzy kontaktowych do producenta czy dystrybutora może być równie dobrym sposobem na zapoznanie się z ofertą.

Szerokie okno na przyszłość

Jakie perspektywy czekają polski przemysł stolarki budowlanej? Analiza wszelkich wskaźników prognozuje znaczny wzrost produkcji w następnych latach. Jeśli chodzi o okna – producenci w Polsce nadal będą zaopatrywać głownie rynek unijny, ale ich aspiracje sięgają znacznie dalej. Obecnie tylko 3,5% polskiego eksportu jedzie poza granice Unii Europejskiej. Dla porównania Niemcy wysyłają ponad 1/3 eksportu poza UE. Skoro ciężką pracą udało się Polakom zasiąść na fotelu lidera wśród producentów, to i mistrzem wśród eksportu na cały świat mogą w przyszłości zostać polscy producenci okien.

Trendy w makijażu 2019

0
Trendy w makijażu 2019

Tegoroczne trendy w makijażu stawiają na blask! O ile jeszcze niedawno królowały matowe pomadki czy cienie do powiek, o tyle tego lata „sroki” mają głos! Mile widziane jest wszystko, co się świeci i połyskuje. Również na twarzy. Dlatego przyda się metaliczny makijaż ust, ale i podobnie podkreślone spojrzenie. Ten trend na lato 2019 pokochasz za nutę szaleństwa i swobody. Nawet najbardziej zaskakujące zestawienia opalizujących kolorów będą idealne! Energetyczne barwy do tej pory zarezerwowane tylko na imprezy i festiwale, w tym roku możesz wykorzystać na co dzień.

Jak wybrać legowisko dla psa?

0
Jak wybrać legowisko dla psa?

Kompletowanie elementów wyprawki dla naszego psa nie musi być trudne, ale bywa kłopotliwe. Czasem nasze wyobrażenia dotyczące wygodny naszego pupila nie mają wiele wspólnego z tym, co o wygodzie myśli nasz pies. Jak wybrać legowisko i wygodne dla niego i estetyczne dla naszego domu?

Legowiska dla maluszka, czyli czego potrzebuje szczeniak?

Zastanawiając się nad legowiskiem dla szczeniaka, przede wszystkim weźmy poprawkę na to, że to będzie miejsce jego wypoczynku tylko przez jakiś czas. Nie warto więc inwestować od razu w duże legowisko. Szczeniak będzie w swoim miejscu wypoczynku broił, co oznacza, że legowisko nie będzie mu towarzyszyło przez całe życie. Najlepiej na początek kupić coś mniejszego, co w momencie osiągnięcia przez pieska ostatecznych rozmiarów, zamienimy na legowisko dla dorosłego psiaka.

Szczeniak nie potrzebuje wielkiego materaca, powinien od nas dostać coś raczej przytulnego. Nie przesadzajmy z wielkością, żeby maluch nie czuł się jak na lotnisku. Legowiska dla psów zwykle powinny być zaledwie o kilkanaście centymetrów dłuższe niż pies. Nadmiar przestrzeni, zwłaszcza dla małego pieska nie będzie stanowić o komforcie legowiska. Najlepiej, jeśli piesek będzie miał się jak w nie wtulić, ale pozostanie mu swoboda ruchu.

Materiał na legowisko

Na rynku wybór legowisk jest ogromny, począwszy od legowisk tekstylnych z ratanową podstawą przez wszelkiego rodzaju legowiska wiklinowe, a na domkach przypominających budę skończywszy. Jeśli mamy naprawdę dużego psa jak bernardyn, warto zastanowić się nad zakupem samej maty, bo na miejsce odpoczynku dla naszego pupila i tak będziemy musieli zostawić sporo przestrzeni.

Legowiska tekstylne mają tę zaletę, że są dostępne w każdym sklepie z akcesoriami dla psów i są w stosunkowo niewysokiej cenie. Niestety mają też wady, bo szybko się brudzą i nie są zbyt eleganckie. Jeśli idzie o legowiska wykonane z wikliny, to na pewno są bardziej estetyczne niż te tekstylne, ale też mogę być trudniejsze w utrzymaniu. W splotach koszyka będzie gromadził się kurz i brud, więc wiklina powinna być wytrzymała tak, by można ją było bez trudu włożyć pod prysznic czy spłukać szlauchem na ogrodzie.

Jak psy lubią odpoczywać?

Każda rasa psa ma swoje indywidualne przyzwyczajenia, zwykle małe pieski jak teriery czy beagle wolą odpoczywać w przytulnym miejscu i dla nich najlepszym wyborem na legowisko byłaby tekstylna buda. W takim miejscu mały pies czuje się bezpiecznie. Dla większych ras, bezpieczeństwo nie jest tak istotne i zupełnie wystarczy im legowisko np. z wikliny. Zadbajmy przede wszystkim o to, by materac był wygodny, kolor i splot wiklinowego kosza nie będzie miał dla jego właściciela znaczenia. Pamiętajmy o tym, by zadbać o wygodę wchodzenia i wychodzenia z legowiska, lepiej jest kupić coś niskiego i mniejszego, ale mieć zaplanowany wygodny dostęp psa do swojego posłania. Legowisko dla naprawdę małych piesków nie powinno być za wysokie, by maluchy nie miały problemu z dostaniem się do środka. Oczywiście warto też rozważyć możliwości, jakie dają nam legowiska zamknięte – takie jak buda czy wiklinowy kosz. Do legowiska przecież trzeba kupić wkład w postaci maty – dobrze byśmy mieli szeroki wybór, bo przecież ten element na pewno w trakcie życia psa, będzie trzeba wymieniać.

Mikrodermabrazja – najpopularniejszy zabieg kosmetyczny

0
Mikrodermabrazja - najpopularniejszy zabieg kosmetyczny

Mikrodermabrazja to odmiana peelingu mechanicznego. Podczas zabiegu, za pomocą specjalnego urządzenia, stopniowo ściera się naskórek. Zabieg wspomaga syntezę kolagenu i elastyny oraz produkcję nowych komórek. Dodatkowo dzięki niemu toksyny są szybciej usuwane ze skóry, pobudzone jest również krążenie płynów ustrojowych – krwi i limfy.

Jakie rodzaje mikrodermabrazji możemy wyróżnić?

Wyróżnia się dwa rodzaje mikrodermabrazji – korundową oraz diamentową.

Mikrodermabrazję korundową wykorzystuje się głównie do walki z rozszerzonymi porami. Pomaga również na przebarwienia. Jako medium ścierające stosuje się w tej metodzie tlenek aluminium, który pod ciśnieniem wypychany jest z dyszy a następnie uderza w skórę, ścierając ją. Druga dysza urządzenia zasysa zużyty proszek wraz z usuniętymi drobinkami skóry.

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej jako narzędzie ścierające wykorzystywana jest tarcza pokryta diamentem. Przyłożona do skóry powoduje usuwanie naskórka. Drobinki startej skóry są odsysane za pomocą specjalnej pompy. Metoda ta jest delikatniejsza niż mikrodermabrazja korundowa i nadaje się dla osób o cerze skłonnej do podrażnień czy wrażliwej.

Jakie są zalety mikrodermabrazji?

Ze względu na szeroki zakres regulowania parametrami procesu mikrodermabrazję można przeprowadzić na dowolnej części ciała oraz na skórze dowolnego typu. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, który nie wymaga rekonwalescencji. Praktycznie nie powoduje skutków ubocznych, czasem mogą się zdarzyć zaczerwienienia czy podrażnienia, które jednak szybko ustępują. Poprawa stanu skóry jest widoczna już po jedynym zabiegu. Jest ona bardziej promienna, elastyczna i gładka. Aby osiągnąć pełny efekt należy wykonać od 2 do 12 zabiegów. Odstęp między zabiegami powinien wynosić od 1 do 4 tygodni.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Mikrodermabrazja stosowana jest w przypadku różnego rodzaju problemów skórnych, jak trądzik, łojotok, blizny, drobne zmarszczki etc Zabiegu nie należy wykonywać u osób cierpiących na zakażenia bakteryjne, grzybicze lub wirusowe (opryszczka etc.) oraz łuszczycę czy nowotwory skóry. Przeciwwskazaniami są również przerosty i nadżerki na skórze oraz trądzik różowaty.

Co powinno charakteryzować dobre urządzenie do mikrodermabrazji?

Sprzęt do mikrodermabrazji powinien być jak najwyższej jakości. Ze względu na dużą popularność zabiegu będzie często wykorzystywany musi więc być sprawny, bezawaryjny oraz efektywny. Obowiązkowo posiadać musi wszystkie certyfikaty, ponieważ tylko wtedy mamy pewność że jest całkowicie bezpieczny. Elementy urządzenia jak filtr czy manipulator, powinny być wymienne. Zużywają się one bowiem stosunkowo szybko. Ważna jest również długość gwarancji oraz sposób serwisowania. Warto zwrócić uwagę na poziom głośności urządzenia podczas pracy,

Jeśli chodzi o mikrodermabrazję korundową  ważny jest sposób w jaki do urządzenia podawany jest korund. Natomiast w przypadku diamentowej znaczenie ma głównie możliwość regulacji podciśnienia oraz rozwiązanie zastosowane do filtrowania. W starszych modelach istniała konieczność instalacji filtra bezpośrednio przy głowicy ścierającej. Teraz nie jest to już niezbędne.

Jakie są koszty zakupu urządzenia do mikrodermabrazji?

Sprzęt do mikrodermabrazji może kosztować kilka tysięcy złotych, jeśli jest sprzedawane samodzielnie lub nawet kilkadziesiąt, jeśli stanowi element kombajnu kosmetycznego. Pamiętajmy jednak, że inwestując w kombajn kupujemy tak naprawdę kilka różnych urządzeń przeznaczonych do różnych zabiegów.

Kupując sprzęt do mikrodermabrazji warto dobrze przemyśleć tą inwestycję, tak aby urządzenie służyło w salonie długo i niezawodnie.

Źródło: http://medikapoland.pl/pl/4-urzadzenia-wielofunkcyjne-premium

Włoski klimat w domu. Jak go osiągnąć

0
Włoski klimat w domu. Jak go osiągnąć

Włochy to dla wielu synonim doskonałości, wykwintności i elegancji. Od wieków zachwycamy się włoską kuchnią, muzyką, motoryzacją czy wzornictwem. Również włoskie meble wielu ludziom kojarzą się z luksusem i wytworną elegancją. Sprawdź, jak możesz urządzić swój dom tak, aby nadać mu ekskluzywny, włoski charakter.

Cechy włoskiego stylu wnętrzarskiego

Włoski styl to przede wszystkim szyk i elegancka nowoczesność. Meble włoskie to natomiast luksusowy wygląd, ponadczasowy charakter i wzornictwo. Chcesz stworzyć wnętrze w stylu włoskim? Postaw na harmonię oraz zrezygnuj z nadmiaru przedmiotów i ozdób. Tutaj ozdobą są przede wszystkim kolory, faktury oraz wyważony kontrast, a ekskluzywne meble włoskie dopełniają wymarzonego efektu. Włoskie meble do salonu charakteryzują się doskonałymi proporcjami i piękną acz prostą linią. Wystarczy spojrzeć na narożniki nowoczesne włoskie lub ekskluzywne kanapy włoskie, aby zrozumieć fenomen tego stylu – polecamy https://zona-design.pl/meble/wloskie/. W salonie tego typu powinny znaleźć się także włoskie komody czy fotele włoskie. Meble włoskie stylowe same w sobie stanowią elegancką dekorację salonu. Zbędne są więc w tym przypadku inne ozdoby.

Stylowe sypialnie włoskie i „smaczne” jadalnie

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy sypialnię, powinna ona być miejscem przytulnym i sprzyjającym wypoczynkowi. Co może być więc lepszą inspirację, jeśli nie ekskluzywne sypialnie włoskie, które łączą w sobie harmonijny design z komfortem i wygodą? Sypialnie włoskie przypominają nieco komnaty bajkowych księżniczek. Włoskie łóżka często ozdobione są baldachimami i obite miękkimi dekoracyjnymi tkaninami. Włoskie meble do sypialni są bogato zdobione, a w sypialni nie może zabraknąć miejsca na lustro. Aby urządzić sypialnię w stylu włoskim, najlepiej zainspirować się bajkami o księżniczkach.

Włoskie stoły do jadalni łączą w sobie niesamowitą funkcjonalność oraz eleganckie wzornictwo. Natomiast włoskie krzesła do jadalni są zarówno pięknie, jak i niezwykle wygodne. Jadalnia urządzona w tylu włoskim sprawi, że każdy posiłek będzie smakował jeszcze lepiej. W jadalni świetnie sprawdzą się też nowoczesne meblościanki włoskie i szklane gabloty, dzięki którym wnętrze nabierze jeszcze bardziej szykownego wyglądu. Nie możemy zapomnieć również o oświetleniu. Ekskluzywne lampy włoskie dopełnią klimatu każdego pomieszczenia.

Meble włoskie – luksus dla wybranych?

Ekskluzywny wygląd włoskich mebli sprawia wrażenie, że są one bardzo drogie. Nie do końca jest to prawda. Oczywiście, oryginalne meble włoskie nowoczesne nie są tanie, ale zdecydowanie są warte swojej ceny. Jeżeli marzy nam się wnętrze w stylu włoskim, możemy poszukać w internetowych sklepach meblowych, np. https://zona-design.pl/meble/.

Pamiętajmy jednak, że włoski styl to przede wszystkim harmonia i pozbycie się nadmiaru przedmiotów i dekoracji. Jeżeli chodzi o kolorystykę wnętrz, jest ona całkiem dowolna. Musi jednak współgrać ze sobą, subtelnie kontrastując. Jeżeli nie wiesz, jakie włoskie meble wybrać do kolorystyki swojego pomieszczenia, poszukaj inspiracji w internecie.

Fotografia biznesowa

0
Fotografia biznesowa

Konkurencja na rynku jest już od dawna bardzo duża. Jak wpłynąć na potencjalnych klientów, aby zaufali właśnie nam? Jest na to kilka sposobów. Oczywiście musimy zacząć od rzetelnej pracy nad sobą i marką. Jednym ze sposób, aby dać się lepiej poznać i przedstawić jest fotografia biznesowa Poznań. Zatrudniając profesjonalistów, zapewniamy sobie komfort i pewność. Dlaczego warto wykonać taką sesję i na co zwrócić uwagę przy wyborze studia?

  1. Zwróć na siebie uwagę

Profesjonalne zdjęcia pracowników zawsze podnoszą rozpoznawalność oraz wiarygodność. Klienci będą w stanie łatwiej zaufać takiej firmie, która zaprezentuje swoich pracowników. W porównaniu do konkurencji takie miejsce zawsze wypada lepiej i korzystniej. W bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie wykreować pozytywny i atrakcyjny wizerunek lidera.

  1. Postaw na jakość

Upewnij się, że studio, w którym wykonujesz zdjęcia dysponuje odpowiednim sprzętem, a fotografowie są doświadczeni. Fotografia biznesowa Poznań zapewnia nam wykonywanie fotografii na najwyższym poziomie, ze zrozumieniem i uwzględnieniem charakteru naszego biznesu. Każdy klient jest traktowany indywidualnie. Początkowo wykonywane są zdjęcia próbne, które przedstawiają wstępną koncepcję. Jeśli efekt spełni oczekiwania, wykonywana jest dalsza praca, która kończy się wykonaniem wysokiej jakości zdjęć. Fotografowie zawsze wsłuchują się w potrzeby klientów i spełniają ich oczekiwania.

  1. Fotografia korporacyjna

Jest to specyficzny typ fotografii, który ma na celu zaprezentowanie pracowników. Zdjęcia wykonywane są w jednolitej estetyce, w takim samym oświetleniu, aby utrzymać spójny efekt końcowy. Zazwyczaj wybierane jest proste tło, aby nie rozpraszać uwagi. Fotograf zawsze jasno komunikuje, jaki jest zamierzony efekt i pomaga modelom ustawić się odpowiednio. Chociaż stawia się na to, aby podkreślić przynależność każdej osoby do grupy, to jednocześnie zwracana jest uwaga na to, aby podkreślać cechy osobowości, charakterystyczne dla danej osoby. Dzięki temu osiągamy profesjonalny efekt, ale w sposób naturalny.

  1. Sesje biznesowe

Zazwyczaj wykonywane są w miejscu pracy klienta, aby ukazać charakter miejsca. Dzięki niej buduje się pozytywny wizerunek firmy oraz pokazuje unikatową atmosferę miejsca. Na takich zdjęciach bardzo ważne jest również uchwycenie relacji pomiędzy pracownikami. Tego typu event może stanowić także bardzo dobrą okazję do integracji.

  1. Fotografia wizerunkowa

Dzięki niej osiągniesz zamierzony efekt. Takie zdjęcia mają najlepsze działanie marketingowe, świetnie nadają się do zamieszczania ich na portalach społecznościowych. Fotografia biznesowa Poznań stawia na to, aby uchwycić atmosferę przedsiębiorstwa, charakter pracowników oraz wszystkie zalety, a potem przedstawić to w sposób jak najbardziej atrakcyjny dla klientów i potencjalnych partnerów zawodowych.

  1. Doświadczenie

Wykonywanie zdjęć często potrafi speszyć nie jedną osobę. Bywa, że nawet przebojowe osoby w czasie sesji potrafią być niechętne do współpracy. Na szczęście profesjonalny fotograf potrafi wzbudzić zaufanie modela i odpowiednio stymulować go, aby ostatecznie osiągnąć pozytywny efekt. Dlatego właśnie warto zaufać profesjonalistom z doświadczeniem.

Jedną z najlepszych opcji, jakie możemy wybrać przy podejmowaniu decyzji o wyborze fotografa i studia, jest sprawdzenie studia In2itStudio. Mieści się ono w Poznaniu, ale wykonują usługi na terenie całej Polski. Dysponują wiedzą, doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem, co zawsze owocuje dobrą współpracą i zachwycającymi zdjęciami. Polecamy sprawdzenie oferty in2itstudio.pl.

Oryginalne i modne sukienki weselne

0
Oryginalne i modne sukienki weselne

Każda kobieta niezależnie od wieku pragnie wyglądać pięknie i zachwycająco nie tylko dla siebie, ale także dla otoczenia, w którym przebywa. Zadbana, modnie ubrana kobieta przyciąga spojrzenia mężczyzn i zazdrosnych przedstawicielek płci damskiej. Taki wygląd wpływa na wysoką samoocenę pań i sprawia, że czują się pewnie i atrakcyjnie.
Obowiązkowym wyposażeniem garderoby każdej kobiety powinny być sukienki. To one podkreślają wdzięk, urok i subtelność płci pięknej. Wszelkie uroczystości czy imprezy weselne stanowią prawdziwe wyzwanie dla pań, w poszukiwaniu idealnej kreacji, która nada im szyku i elegancji, podkreślając jednocześnie wszystkie atuty jej sylwetki. Sukienki weselne muszą być nie tylko zgodne z aktualnymi trendami modowymi, ale też niepowtarzalne i przyciągające uwagę innych. Sklepy przepełnione są różnymi modelami sukienek dla pań w każdym wieku.Jednak, kiedy trzeba zdecydować się na konkretny model, sytuacja się komplikuje i bardzo trudno podjąć właściwą decyzję. Modne sukienki na wesele powinny nie tylko nadążać za moda, ale przede wszystkim muszą być dopasowane do figury kobiety, która będzie je nosić. Nawet najmodniejsza sukienka nie będzie zachwycała, jeśli nie zostanie prawidłowo dobrana do sylwetki pani ją noszącej. Umiejętnie dopasowana kreacja podkreśli wdzięki i atrybuty figury i ukryje wszelkie jej niedoskonałości. Modne sukienki na wesele to modele asymetryczne, o ciekawych krojach wyróżniających je spośród wielu innych. Panie pragnące ukryć nadmiar swoich kilogramów, z pewnością wybiorą fason sukienki za kolana, odcinany od pasa.Ten model wyszczupli sylwetkę i sprawi, że będzie ona lżejsza i smuklejsza. Asymetryczny krój stanowi ciekawą alternatywę dla typowych i nudnych kreacji weselnych. Bogactwo kolorów pozwoli każdej pani wybrać odpowiedni dla siebie kolor. Na wieczorne imprezy i uroczystości weselne, idealnie sprawdzą się barwy mocniejsze i zdecydowane. Pięknie prezentują się mocne odcienie czerwieni, granatu i fuksji. Zwolenniczki jasnych kolorów świetnie będą wyglądały w pastelowych różach, miętach i błękitach. Kobiety szczupłe, z pięknie zaznaczoną talią, z pewnością pokuszą się o wybranie sukienki do kolan, dopasowanej do sylwetki, z dłuższym tyłem i gorsetowym przodem.Taki model jest bardzo kobiecy i szykowny, pięknie uwydatnia wdzięki pań,dodając im uroku i seksapilu.
Modne sukienki na wesele, to kreacje stawiające na oryginalność i niepowtarzalność. Ciekawe wzornictwo i odważne asymetryczne kroje, powodują, że takie sukienki są chętnie wybierane przez kobiety odważne, pewne siebie, znające swoją wartość. Mocne i zdecydowane kolory podkreślają charakter tych kobiet. Pastelowe i delikatne barwy równie chętnie wybierane są przez kobiety na imprezy weselne.Nadają one dziewczęcego uroku i świeżości paniom, sprawiając, że cała stylizacja prezentuje się lekko i wdzięcznie.Wybierając sukienki na wesele, należy pamiętać, że modny krój i fason nie są najważniejsze.Trzeba dobrać sukienkę do swojej figury i czuć się w niej pewnie. Wtedy każda uroczystość przebiegnie bez zastrzeżeń, a kobieta będzie prezentować się zjawiskowo i zachwycająco.

zespolnapiecia.pl

Piwo a odchudzanie

0
Piwo a odchudzanie

O wpływie alkoholu, zwłaszcza piwa, na wygląd sylwetki krąży wiele teorii. Zwykle kiedy myśli się o osobie regularnie pijącej ten napój alkoholowy ludzie wyobrażają sobie mężczyznę z tak zwanym brzuszkiem piwnym leżącego na kanapie przed telewizorem i podjadającego niezdrowe przekąski. Czy jednak jest to wyłącznie mit i stereotyp, czy może jednak coś się za tym rzeczywiście kryje? Piwo a odchudzanie – czy osoby lubiące od czasu do czasu je wypić muszą pożegnać się ze zgrabną sylwetką?
Cóż, wszystko jest dla ludzi. Jak w każdej sytuacji w życiu, także i w tej należy jednak pamiętać o umiarze i rozsądku. Faktem jest, że piwo jest napojem alkoholowym charakteryzującym się wysoką wartością energetyczną. O ile wypicie piwa od czasu do czasu na imprezie nie będzie dla organizmu mocno odczuwalne, o tyle picie po kilka puszek czy butelek dziennie może wpłynąć na wygląd naszej sylwetki. Nietrudno jest bowiem przekroczyć dzienny limit kalorii, kiedy jedno piwo ma tychże kalorii około dwieście lub trzysta. Jeśli piciu tego alkoholu towarzyszy jeszcze jedzenie niezdrowych potraw i przekąsek, ryzyko na utratę zgrabnej figury zdecydowanie wzrasta. A warto mieć na uwadze, iż piwo jest napojem alkoholowym uważanym za zwiększający łaknienie. Po wypiciu piwka nachodzi nas nagle ochota na podjadanie. Jeśli będziemy ulegać tej pokusie, nasz organizm będzie otrzymywał w zasadzie podwójną dawkę kalorii. Jedną pochodzącą z i tak już wysoko kalorycznego piwa, drugą z tychże przekąsek. Można więc wywnioskować, że piwo samo w sobie, mimo iż rzeczywiście posiada w sobie dużą ilość kalorii, nie powinno raczej doprowadzać do przybierania na wadze, zwłaszcza jeżeli jesteśmy świadomi ilości kalorii, jakie wprowadzamy za pośrednictwem tego alkoholu do naszego organizmu. Jeżeli wygramy z ochotą na podjadanie wywołaną przez picie tego złotego napoju, teoretycznie nie mamy czego się obawiać. Problem nadwagi, a nawet otyłości może pojawiać się jednak w sytuacjach, w których picie piwa zamienia się w codzienny, niekontrolowany rytuał, kiedy nie zwracamy uwagi na to, ile kalorii trafia do naszego organizmu. W pozostałych sytuacjach picie piwa nie powinno mieć znaczącego wpływu na proces odchudzania.
Zachowanie umiaru i zdroworozsądkowe podejście do sprawy powinno nam pomóc w drodze do celu, jakim jest zrzucenie niechcianych kilogramów. To, co kaloryczne – tak jak właśnie piwo – warto wyrzucać z diety, aby niepotrzebnie nie dostarczać organizmowi pustych kalorii. Z drugiej jednak strony, zbyt restrykcyjne podejście do sprawy również nie prowadzi do niczego dobrego. Wiadomym jest, że wypicie piwa, czy dwóch raz na jakiś czas nie zaszkodzi organizmowi w znaczący sposób. Nie powinno to także przeszkodzić w procesie odchudzania. Warto jednak pamiętać o kaloryczności tego napoju alkoholowego i uwzględniać tę wartość w ustalaniu swoich jadłospisów. Wówczas będziemy mogli być już niemal absolutnie pewni, że nie czeka nas życie spędzone z dużym brzuszkiem na kanapie, przed telewizorem i w otoczeniu niezdrowych przekąsek.

abczdrowia.com.pl

Ananas odchudza

0
Ananas odchudza

Moja córka wymyśliła sobie, że jest za gruba. Marzy o karierze modelki, a one wyglądają jak wieszaki z kości. Próbowałam jej wytłumaczyć, że odchudzanie przez niejedzenie jest niezdrowe, niszczy organizm. Ona ma trzynaście i lat i nadal rośnie. Wszelkie próby odchudzania zagrażają normalnemu rozwojowi. Wystarczy, ze systematycznie pływa i jeździ na rolkach. Odżywiamy się zdrowo, wiec za kilka lat będzie piękną zgrabną kobietą. Córka niby mnie słuchała, ale podczas weekendowych porządków znalazłam w jej plecaku śniadania z całego tygodnia, a w szafce kotlety z czwartkowego obiadu. Naprawdę się przestraszyłam. Jeśli zacznę zmuszać ją do jedzenia, może prowokować wymioty i wpadnie w bulimię. Tyle się o tym naczytałam! Moja siostra cierpiała na bulimię i anoreksję. Tylko ja wiem, jak długo ciężko wychodziła z choroby. Nie mogłam dopuścić, aby to przydarzyło się mojemu dziecku.
Postanowiłam porozmawiać z córką jeszcze raz. Teraz jednak nie krytykowałam jej chęci odchudzania, nie wspomniałam o niezjedzonym śniadaniu. Zaproponowałam, że pójdę z nią do dietetyka, który ułoży dietę specjalnie dla niej. To będzie bezpieczne i zdrowe rozwiązanie. Córka zgodziła się natychmiast. Chyba sama źle się czuła, oszukując nas z jedzeniem.
Przystojny dietetyk zrobił na mojej córce ogromne wrażenie. Pochwalił jej figurę, dodając, że ma w tej chwili idealną do wieku wagę. Ponieważ wcześniej opowiedziałam mu o problemach mojego dziecka, powiedział córce, ze ułoży dla niej dietę, która spowoduje iż na pewno nie przytyje i w przyszłości będzie mogła zostać choćby modelką. Moja córka była w siódmym niebie!
Następnego dnia pobiegła po swoja dietę. Po powrocie tłumaczyła mi, ze dieta nie oznacza odchudzania, ale sposobu jedzenia. jej opierać się będzie na ananasie. Zdziwiłam się- ananas na odchudzanie? Gdy jednak poczytałam w internecie o właściwościach tego owocu- zrozumiałam wybór dietetyka.
Pyszny owoc od dawna jest znany, jako wspomaganie odchudzania. Ananas zawiera cukry, kwasy, wanilinę, witaminę C, błonnik. Dla osób chcących schudnąć najważniejszy jest jeszcze jeden składnik- bromelina. Ułatwia ona trawienie białek, tłuszczy oraz skrobi. Błonnik też jest pomocny. Chłonąc wodę pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości. Poprawia i usprawnia perystaltykę, czyli ruch jelit ułatwiając wypróżnianie. Nie wolno jednak zapominać o regularnym piciu wody, bo błonnik pęcznieje i brak płynu może skutkować bolesnymi skurczami jelit.
Jeśli nie możemy zdobyć świeżego owocu, doskonale sprawdzają się preparaty z ananasa do kupienia w aptece bez recepty. Tabletka sprawdza się doskonale podczas odchudzania, bo bromelina zaczyna działać dopiero w jelitach, nienarażona na kwasy żołądkowe.
Ja jednak mojej córce zapewnię świeże owoce. Ananasa można jeść zarówno przed jak i po posiłkach.
Jestem bardzo dumna z mojego dziecka. trzyma się zbilansowanych posiłków, zajada ananasy, jest radosna i pełna energii.
Od wizyty u dietetyka nie znalazłam w pokoju córki resztek starego jedzenia. Śniadania szykuje sobie sama w specjalne pojemniczki, w których główne miejsce zajmuje oczywiście ananas.

muscular.pl

Czereśnie dobre na odchudzanie

0
Czereśnie dobre na odchudzanie

Od zawsze chciałam pojechać do Włoch. Gdy myślałam o tym kraju, ciarki przechodziły przez całe moje ciało. Nigdy nie miałam pięknej sylwetki, włoskie aktorki i celebrytki robiły na mnie ogromne wrażenie. Były pięknie opalone, miały szczupłe, wysportowane sylwetki. Gdy przeglądałam zdjęcia swojej ulubionej włoskiej aktorki, które przedstawiały ją na jednej z włoskich plaż, bardzo jej zazdrościłam. Nie tylko tego jak dobrze wyglądała, ale tego że była w tak pięknym kraju. Gdy poszłam do pracy oszczędzałam każdy grosz, byle tylko kupić w końcu bilety do Włoch. Po paru miesiącach w końcu mi się udało i kupiłam bilety na piękną wyspę Capri. Leciałam dopiero za trzy miesiące, w czerwcu, dlatego miałam jeszcze trochę czasu. Postanowiłam, że do tego czasu zmienię całkowicie swój wygląd. Pragnęłam mieć takie zdjęcia jak ma moja ulubiona aktorka. Koleżanka zdradziła mi sekret – czereśnie a odchudzanie – to jest właśnie klucz do sukcesu topowych modelek, aktorek i celebrytek. Jeden owoc, który potrafi zdziałać niesamowite rzeczy. Zachwycona tą informacją kupiłam w najbliższym sklepie kilka kilogramów tego owocu. Jadłam go non stop, był moją ulubioną przekąską. Najbardziej smakował mi jako dodatek do musli, jadłam je wtedy z jogurtem naturalnym. Lubiłam też przyrządzać koktajl z czereśniami i mlekiem kokosowym. To połączenie było prawdziwym hitem. Postanowiłam także, że muszę zacząć się więcej ruszać. Zapisałam się na kurs tańca, na którym tańczyło się do włoskich piosenek, a mój instruktor był prawdziwym Włochem. Powiedziałam mu, że za niedługo lecę do jego kraju, bardzo się ucieszył, że jestem tak bardzo zakochana w tym kraju. Jak wiadomo włosi są bardzo przystojni, mój instruktor także taki był, czułam, że między nami może być coś więcej. Jednak na ten moment nie byłam taka pewna siebie, więc na razie nie zaprosiłam go na kolację. Postanowiłam, że najpierw muszę uporządkować swoje życie i zmienić swoje ciało. Po kilku tygodniach intensywnego tańczenia, widziałam w lustrze, że moja sylwetka nabiera nowych kształtów. Efekty bardzo mnie cieszyły. Nadal jadłam czereśnie, ale wprowadziłam do kuchni również inne owoce oraz wiele warzyw. Na obiad praktycznie codziennie jadłam sałatkę z dodatkiem kurczaka i serem feta. Mój organizm przyzwyczaił się do tych składników i chociaż kiedyś nie przepadałam za jedzeniem warzyw, to teraz pokochałam to. Szczególnie kiedy widzi się, że to działa, satysfakcja jest wtedy tak ogromna, że z przyjemnością je się takie pyszne rzeczy. Mój wyjazd zbliżał się wielkimi krokami. Gdy w końcu tam dotarłam, już wiedziałam dlaczego pokochałam ten kraj. Ta kultura jest fantastyczna, ludzie są bardzo sympatyczni. Klimat jest bardzo ciepły, codziennie chodzę na plażę i nie wstydzę się swojego ciała. Towarzyszy mi mój instruktor tańca, kilka dni temu oznajmił, że zakochał się we mnie i chętnie wybierze się na wycieczkę. Jestem podekscytowana jak bardzo zmieniło się moje życie. Wszystko zawdzięczam przyjaciółce, która namówiła mnie do jedzenia czereśni.

zdrowakroplakrwi.pl