poniedziałek, Lipiec 23, 2018

Zdrowe, ale co za dużo, to niezdrowo

0
zdrowe jedzenie

Niektóre produkty, mimo że zdrowe to jedzone w nadmiarze lub w nieodpowiedni sposób, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Błonnik jak cukierki

Reguluje pracę jelit, daje uczucie sytości, wspomagając odchudzanie. Jednak w nadmiarze może utrudniać przyswajanie żelaza, sprzyjając niedokrwistości. Mówi się o nim lek cywilizacji. Błonnik może bowiem m.in. obniżać poziom cholesterolu, chroniąc przed chorobami serca, a także wspomaga pracę przewodu pokarmowego, zapobiegając nowotworom jelita grubego. Na fali tych doniesień pojawiło się mnóstwo preparatów z błonnikiem, także w formie cukierków. Niektóre osoby jedzą go, nie zwracając uwagi na dawkę zalecaną na opakowaniu, a dodatkowo dosypują do jedzenia kilka łyżek otrąb pszennych. Efektem są niedobory żelaza. Dlaczego? Błonnik spożywany w nadmiarze przez kilka tygodni utrudnia przyswajanie żelaza z posiłków, a to sprzyja niedokrwistości.

Razowiec kontra wysoki cukier

Ma niższy indeks glikemiczny niż białe pieczywo. Ale jedzenie wyłącznie razowca może wywołać kłopoty trawienne i utrudniać przyswajanie białka i składników mineralnych. Masz podwyższony cukier? Jak ognia unikasz więc pszennych bułek, zastępując je razowcem. Cóż z tego, że jesz superzdrowe pieczywo, jeśli po każdym posiłku masz uciążliwe bóle brzucha. Razowiec ma swoje drugie dno – zawiera sporo substancji, które mogą wywoływać wzdęcia. Ma też fityniany utrudniające przyswajanie białka, magnezu, chromu i manganu.

koktajl ze szpinakiem - zdrowy przepis

Kefir – pogromca tłuszczu

Ma mało kalorii, sporo białka, wapnia i witaminę B2. Zawiera jednak niewiele cukru, więc wypicie tylko kefiru na śniadanie może wywołać osłabienie i trudności z koncentracją. Chcesz schudnąć? Rano wypijaj szklankę super- zdrowego kefiru. To pozwoli szybciej spalić tłuszcz – radzą internauci. Bierzesz sobie do serca tę radę. Codziennie na śniadanie wypijasz tylko kubek kefiru (oczywiście light) i wychodzisz z domu. Na efekty nie czekasz długo – osłabienie i spadek koncentracji. Dlaczego? Kefir ma niewiele węglowodanów, a te są niezbędne do prawidłowej pracy każdej komórki naszego organizmu, w tym mięśni i mózgu. To ważne zwłaszcza rano, gdy trzeba pobudzić się do działania.

Czosnek w każdych ilościach

Ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, może też obniżać poziom cholesterolu. Czosnek jedzony w nadmiarze, może, nawet u zdrowej osoby, podrażniać wątrobę. Właściwości zdrowotne czosnku znano od stuleci. Ostatnie badania potwierdziły, że może on skutecznie obniżać ciśnienie tętnicze krwi. A skoro tak, to im więcej czosnku w diecie, tym lepiej. Kroisz więc ząbek za ząbkiem i jesz z pieczywem jak pomidory. To zaś wywołuje bóle brzucha, bo nadmiar czosnku podrażnia wątrobę.

Owoce zamiast słodyczy

Są skarbnicą witamin niezbędnych zwłaszcza dla osób palących papierosy. W nadmiarze mogą jednak podwyższać poziom cukru we krwi oraz zwiększać apetyt. Lekkostrawne, pełne wody, słodkie owoce są zdrowe i smaczne. Dlatego delektujemy się nimi do woli, zwłaszcza latem. Nie poprzestajemy na kilku truskawkach czy czereśniach i zjadamy kilogram. Efekt? Przybieramy na wadze. Dlaczego? Owoce zawierają sporo cukrów prostych. Jeśli spożywamy je w nadmiarze, przekształcają się w tkankę tłuszczową. W dodatku niektóre owoce mają wysoki indeks glikemiczny (IG) i mogą zwiększać apetyt.

Najlepsze szkło dla zegarków

0
citizen

Tarcze zegarków zazwyczaj zabezpieczane są specjalną warstwą szkła. Dzięki niemu wskazówki cały czas pozostają na swoim miejscu i mimo iż zwykle są cienkie i niewielkie, nie mogą się wyłamać. Zegarek Citizen zazwyczaj zawiera jeden z dwóch rodzajów szkła. Może to być albo szkło mineralne, albo szkło szafirowe. Które z nich będzie więc lepsze?

O jakości zegarka sporo może powiedzieć jego cena. Chcąc zapłacić za taki dodatek jak najmniej pieniędzy, trzeba liczyć się z tym, że prawdopodobnie będzie on składać się z części o kiepskiej, bardzo niskiej jakości. Bardzo szybko ulegają one zniszczeniu. Zazwyczaj po prostu się psują i to nieraz już po kilku miesiącach użytkowania, a mogą także tracić swój pierwotny kolor bądź się łamać. Jako że szkło jest kluczowym elementem każdego zegarka, to ono powinno mieć jak najwyższą jakość. Nie do końca odznaczy się nią szkło mineralne, które zawierają niemalże wszystkie damskie zegarki Citizen. Co prawda jest ono bardzo estetyczne i od razu przykuwa wzrok, jednakże jego wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia. Nie jest może specjalnie najgorsza i spokojnie można znaleźć takie szkła, które okażą się mniej trwałe od tego mineralnego, jednakże mimo wszystko lepiej zastąpić ten elementy szkiełkiem szafirowym. Do jego głównych zalet należy wyjątkowa wytrzymałość. Takie szkiełko bardzo trudno bowiem zarysować, nawet chcąc to zrobić. Nie odbarwia się ono i przez cały czas użytkowania zegarka zabezpiecza jego tarczę oraz całą jej zawartość. Jeśli chodzi natomiast o najgorszą odmianę szkła, zdecydowanie będzie nią szkło hesalitowe. Nie jest ono ani trochę odporne na zarysowania.

Szkiełka wykorzystywane w zegarkach koniecznie muszą wykazywać się kilkoma właściwościami, jeśli mają dobrze spełniać swoje funkcje. Produkty, które można zakupić na portalu https://www.sklep-korn.pl/zegarki/citizen, w większości przypadków składają się z tych jakościowych części i sprawdzonych elementów. To one gwarantują samym zegarkom doskonałą i niepodważalną trwałość.

Ból w okolicach pępka – co może być przyczyną?

0
ból w okolicy pępka

Ból brzucha, to należy przyznać, iż pojęcie nie konkretne, bo ból może wybierać się w innych częściach brzucha, na przykład w nadburzuszu, podbrzuszu, śródbrzuszu, po prostej lub lewej stronie. Czym może być spowodowany ból strefie pępka, czego że być symptomem, lub jest to wielka przypadłość, z jaką winni zdecydowanie udać się do specjalisty lekarza? Ból w strefie pępka może mieć mnóstwo etiologii – od zbyt ciasnego ubrania po poważne dolegliwości, wymagające szybkiej interwencji chirurga. Źródłem ucisku w strefie pępka że być jelito cienkie (czyli końcowy odcinek jelita krętego, kątnica, wstępnica), wyrostek czy prawa połowa jelita grubego. W wypadku kobiet, ból wokół pępka może pojawiać się także w trakcie owulacji. Ból w strefie pępka może być szybki oraz kłujący czy ciągły, czasem przypomina kolkę. Zanim rozpoczniesz się nim niepokoić, zastanów się, gdy czujesz dolegliwości – być może etiologie ucisku w strefie pępka są niezwykle prozaiczne: zbyt ciasne ubranie powodujące nacisk powszechnie sprawia, iż pojawiają się dolegliwości bólowe w zakresie jamy brzusznej. Zdarza się również, oraz wtedy nie właśnie w wypadku alergików, iż pasek z metalową klamrą stoi się etiologią bolesnej opuchlizny oraz swędzącej wysypki.

Co powoduje ból w strefie pępka?

Gdy ból jest używany w pobliżu pępka, że być powiązany z zaburzeniem działania jelita cienkiego czy stanem zapalnym wyrostka. Wyrostek to mały woreczek o kształcie palca, który w wypadku zatkania czy niedrożności może być się ogniskiem stanu zapalnego oraz wypełnić się ropą. Bez rozpoczęcia leczenia zainfekowany wyrostek może pęknąć oraz spowodować groźną chorobę – zapalenie otrzewnej. Oprócz ucisku brzucha zapalenie wyrostka może spowodować wymioty, mdłości, utratę apetytu, temperaturę i silną chęć wydalania gazów czy wypróżnienia. Jeśli dolegliwości bólowe są skoncentrowane nad pępkiem, etiologią ucisku potrafią być kłopoty żołądkowe. Niemijający ból w tym pomieszczeniu może oznaczać także kłopot z dwunastnicą, trzustką czy woreczkiem żółciowym. Z kolei ból brzucha pod pępkiem, który rozprzestrzenia się na którąkolwiek ze stron tułowia że być sygnałem kłopotów z okrężnicą. Ból brzucha u kobiet może oznaczać także chorobę dróg moczowych czy dolegliwość zapalną miednicy.

co może oznaczać ucisk w okolicy pępka

Ból w strefie pępka, któremu wtóruje opuchlizna

Gdy bólowi w strefie pępka wtóruje opuchlizna, to może oznaczać, iż etiologią jest:
1. przepuklina pępkowa – potwierdzenie odnosi się po badaniu palpacyjnym oraz wykonaniu USG
2. czyrak – niezbędne jest wykorzystanie antybiotyku miejscowo oraz także doustnie
3. ropień – zazwyczaj należy go naciąć oraz zdrenować, niezbędne jest stosowanie antybiotyku

Ból w strefie pępka u kobiet

Kobiety potrafią czuć ból w strefie pępka przede każdym z dwóch powodów:
1. pęknięcie pęcherzyka Graafa – ból owulacyjny, który pojawia się szybko między 10. a 16. dniem cyklu miesiączkowego po prostej czy lewej stronie pępka, że być dosyć silny, trwa od paru minut do paru minut
2. zapalenie przydatków – nagły skurczowy ból po obu stronach pępka, nasilający się podczas stosunku, może także promieniować do pachwin oraz ud; wtórują mu zmęczenie, temperatura czy stan podgorączkowy, czasem pojawiają się również wymioty, mdłości (wskutek rozdrażnienia otrzewnej) i laksacja

Stan paznokci – czy nie grozi Ci choroba?

0
stan paznokci

Stan paznokci tak naprawdę jest w stanie informować o wielu poważnych chorobach i odpowiednia obserwacja tych potrafi dać spore informacje na temat stanu zdrowia konkretnej osoby. Stan paznokcia można bowiem informować również o nieprawidłowym odżywianiu się czy nieodpowiedniej pielęgnacji paznokci. Dowiedz się tym samym co oznacza białe zabarwienie płytki bądź zanikający paznokieć. W przypadku zmian w wyglądzie paznokcia może być to spowodowane chorobą. Zmiany mogą pochodzić zarówno z podłożona dermatologicznego jak i mogą być symbolem poważniejszych chorób. W większości przypadków zmiany na paznokciach symbolizują dość błahe problemy, ale warto je jak najbardziej sprawdzić. Jeżeli paznokcie w jakiś sposób zaniepokoją Cię swoim wyglądem to jak najbardziej warto udać się do dermatologa, aby przyjrzeć się im bliżej i ocenić co tak naprawdę dolega konkretnej osobie. Takie działanie jest maksymalnie bezpieczne i pozwala na doskonałą ocenę swojego stanu zdrowia.

Czego nie należy bagatelizować?

 • Łamliwe oraz kruche paznokcie – jest to częsty objaw braku magnezu oraz krzemu w organizmie. Warto zatem sięgnąć po minerały i uzupełnić ich niedobory. Taki stan paznokci może być również spowodowanym zbyt częstym myciem rąk bądź używaniem zbyt dużych ilości acetonowych zmywaczy do paznokci. •Podłużne rowki na powierzchni paznokcia – podłużne rowki mogą oznaczać brak witamin bądź stan zapalny w organizmie. Jedynie w przypadku osób starszych taki stan jest w zupełności normalny.
 • Białe plamki na paznokciu – taka sytuacja może oznaczać zaburzenia hormonalne w organizmie bądź niedobór wapnia.
 • Zmiana barwy paznokci – zmieniające się zabarwienie paznokcie może mieć podłoże w kontakcie skóry ze środkami chemicznymi bądź może być spowodowane przyjmowaniem leków. Blade paznokcie to często efekt słabego krążenia krwi. Paznokcie niebieskie informują o toksycznej substancji w organizmie. Zielone zabarwienie to natomiast obecność bakterii beztlenowych.
 • Zanikanie paznokcia – to wrodzona lub nabyta wada, która objawia się skróceniem płytki paznokcia, a w następnie jej całkowitym zanikiem.
 • Kurzajka – występują jako szarożółte naroślą i są powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego.
 • Łuszczyca – choroba, która objawia się jako matowa, krucha płytka. Na paznokciach objawia się jako żółte przebarwienie i wgłębienia. Sam stan zapalny najczęściej występuje w okolicach wału paznokciowego jako bolesny obrzęk.
 • Zanokcica – to ropne stany zapalne wokół paznokcia. Choroba jest bardzo bolesna, a jej przebieg bardzo ostry.

paznokcie a zdrowie - co stan paznokci mówi o tym

Warto zatem obserwować swoje paznokcie, by możliwe było wczesne wykrycie wielu chorób oraz niedoborów składników odżywczych. Takie działanie chroni przed wieloma chorobami i pozwala na wczesne rozpoznanie wielu dolegliwości co jest bardzo dużym plusem takiego działania i podejścia do sprawy. Można na nim bardzo wiele zyskać i być z niego naprawdę zadowolonym.

Problem natury estetycznej

Źle wyglądające paznokcie to dość spory problem natury estetycznej dla wielu osób. Szczególnie kobiety, które pragną wyglądać znakomicie mogą wiele stracić poprzez źle wyglądające paznokcie. Jeżeli zatem pojawiają się jakiekolwiek przebarwienia na nich czy zmiana koloru to nie warto maskować jej za pomocą lakierów, a najlepiej po prostu udać się do dermatologa. Konieczne jest bowiem znalezienie przyczyny wystąpienia przebarwień na paznokciu i podjęcie odpowiednich kroków, które będą miały na celu zaradzenie takiej sytuacji. W ten sposób można naprawdę wiele zyskać na takim podejściu do sprawy. Można cieszyć się świetnym zdrowiem i paznokciami, które naturalnie będą wyglądały bardzo dobrze i będą prezentować się znakomicie.

Lordoza czyli plecy wklęsłe – jakie są przyczyny, objawy i metody terapii?

0
lordoza

Jedną z wad postawy, jakich możemy nabyć dzięki nieodpowiedniemu stylowi życia czy innym uwarunkowaniom, jest lordoza, nazywana inaczej plecami wklęsłymi. Charakteryzuje się ona nadmiernym wygięciem kręgosłupa  w samym dole pleców – są one wygięte znacząco ku przodowi. Nie można tego stanu bagatelizować, ponieważ nieleczona wada postawy, jaką jest lordoza, w przyszłości prowadzi nie tylko do artretyzmu czy przewlekłych bólów pleców, ale także do zniekształcenia sylwetki. Skąd jednak dokładnie pojawia się ta wada postawy i jak można sobie z nią poradzić w domowych warunkach?

Wada postawy z czasów szkolnych

Wprawne oko pielęgniarki czy lekarza już na pierwszy rzut oka jest w stanie stwierdzić, czy twoja sylwetka jest prawidłowa oraz czy borykasz się na przykład właśnie z lordozą. Jeśli od dawna na nią cierpisz, zapewne już podczas szkolnych kontroli pielęgniarka czy higienistka zwracała na to twoją uwagę. Osoby mające te wadę mają bardzo charakterystyczną podstawę, widoczną szczególnie podczas stania  bokiem – charakterystycznie wygięty brzuch oraz pośladki to znak szczególny tego schorzenia. Również samodzielnie możesz przekonać się, czy twoje plecy mają odpowiedni zarys. Jeśli położysz się na plecach, postaraj się włożyć rękę pod lędźwiowy odcinek pleców. Jeśli zrobisz to bez problemu, oznacza to, że masz lordozę. Lordoza może dotyczyć również odcinka szyjnego, gdzie nienaturalne wygięcie zaznacza się właśnie w odcinku szyjnym.

Dlaczego mamy lordozę?

Powodów lordozy może być kilka, jeśli nie jest to wada wrodzona, może za nią odpowiadać również nieodpowiednio trzymana postawa ciała, ale również brak ruchu czy otyłość. To jednak nie wszystko – wada postawy, jaką jest lordoza, często pojawia się, jeśli masz na przykład kifozę pogłębioną, czyli twój kręgosłup nadmiernie wygina się na zewnątrz, ale w części środkowej pleców. Jeśli zwichnąłeś biodro, lordoza również może być jednym z towarzyszących temu objawów czy powikłań. Czasami lordoza pojawia się również jako towarzysz krzywicy, osteoporozy, dystrofii mięśniowej, podczas zapalenia krążków zlokalizowanych między kręgami, a więc tak zwanych dysków, a także przy rwie kulszowej oraz przy chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Czasem lordoza jest nawet powikłaniem po przebytej gruźlicy.

lordoza czyli plecy wklęsłe - jak sobie z nią poradzić

Jak wygląda leczenie lordozy?

Nie zawsze lordoza wymaga jakiegoś specjalistycznego traktowania czy leczenia. Jeśli nastąpi zmiana pozycji siedzenia, nadmierne wygięcie się kręgosłupa może dzięki temu zniknąć samoczynnie. Najważniejsze w takich wypadkach są jednak odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym wada nie będzie się pogłębiać, za to zacznie się cofać. Problem pojawia się w chwili, kiedy podczas wyginania kręgosłupa do przodu wygięcie się nie prostuje i nie koryguje, a w jego miejscu pojawia się dotkliwy ból, podobnie na przykład przy skłonach do przodu. Najczęściej do pokonania tego schorzenia wystarczy odpowiednio dobrana gimnastyka korekcyjna. Jeśli przypadek jest bardzo ciężki, internista czy pediatra może zalecić przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz fizjoterapię.

Dieta a trądzik – czy jest jakaś zależność?

0
trądzik a dieta

Czy nasze jedzenie ma wpływ na trądzik? Dermatolodzy ciągle jeszcze się o to spierają. Na pewno to, co zjadamy nie jest jedyną przyczyną powstawania lub braku tej dolegliwości. Odpowiednia dieta wpływa na naszą sylwetkę, ale również na wygląd skóry. Trądzik, wbrew powszechnej opinii, nie występuje tylko u nastolatków. Osoby po dwudziestce, a nawet po trzydziestce często mają z nim kłopot. Aby się go pozbyć, stosuje się głównie leczenie dermatologiczne. Jednak pomocna w walce z nim jest także odpowiednia, zdrowa dieta. Najwięcej korzyści osobom zmagającym się z trądzikiem przyniesie jedzenie produktów bogatych w witaminy, błonnik i cynk. Natomiast należy wyeliminować tłuste, wysokoprzetworzone produkty oraz słodycze.

Produkty niezdrowe dla skóry

Dieta na trądzik, jak każda dieta, jest rygorystyczna i wymaga wielu zmian żywieniowych. Podstawowa zasada dobrej diety na trądzik to unikanie wysokoprzetworzonych produktów. Odstawiamy kolorowe, słodkie napoje, słone przekąski i żywność z długim terminem przydatności. Nie spożywamy również słodyczy, a w szczególności czekolady, gdyż cera trądzikowa za nią nie przepada. Należy ograniczyć też spożywanie smażonych potraw. Zwierzęce tłuszcze zastąpmy roślinnymi, czyli koniec ze smalcem, masłem – w zamian stosujemy oliwę z oliwek i margarynę. Tym samym rezygnujemy z wszelkiego rodzaju fast foodów. Spośród nabiału i produktów mlecznych powinniśmy wybierać te najchudsze. Sól i ostre przyprawy mogą powodować trądzik, dlatego warto zastąpić je świeżymi ziołami. Ponadto należy ograniczyć białe pieczywo i makarony pszenne. Lepiej wybierać pełnoziarniste produkty – ciemne pieczywo i makarony gryczane.

Jaki wpływ ma dieta na trądzik

Alkohol i papierosy także są szkodliwe, ponieważ w organizmie generują powstawanie dużych ilości wolnych rodników, które wywierają negatywny wpływ na skórę. Amerykański Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej spróbował odpowiedzieć napytanie, czy to, co jemy, wpływa na pojawienie się trądziku. W tym celu dokonano dokładnego przeglądu literatury, z której wyodrębniono 21 badań obserwacyjnych i 6 badań klinicznych. Z badań wynikało, że spożywanie mleka krowiego może sprzyjać zaostrzaniu się trądziku. Jednak dowody na związek między tymi dwoma elementami były słabe. Inne badania wykazały, że ryzyko występowania trądziku jest związane z dietą bogatą w cukry złożone, szczególnie u osób z podatnym systemem hormonalnym. Tymczasem wpływ kwasów omega 3, antyoksydantów, cynku, witaminy A i błonnika na trądzik wciąż pozostaje niejasny. A dobre badania interwencyjne (doświadczenia) na ten temat są bardzo rzadkie. W rzeczywistości bowiem niezwykle rzadko testuje się różne diety na trądzik na osobach dotkniętych trądzikiem.

Przyprawy a trądzik

Niestety, osoby ze skórą trądzikową nie powinny spożywać dań przyprawionych na ostro. Właśnie takie przyprawy powodują, że skóra wydziela więcej sebum. Działanie pobudzające wydzielanie sebum mają także wysoko jodowana sól, krewetki oraz sushi. Osoby leczące zmiany trądzikowe powinny unikać spożywania tych potraw.

ODCHUDZAJĄCE JEDZENIE – JAKIE PRODUKTY ODCHUDZAJĄCE BĘDĄ NAJLEPSZE

0
odchudzające jedzenie

Każdy, kto chociaż raz się odchudzał, bardzo dobrze wie, z jak dużym wysiłkiem i wyrzeczeniem to się wiążę. Często spotkać się można z tym, że mimo diety żadnych efektów nie widać. Aby nasza dieta przyniosła jakiekolwiek efekty to warto zapoznać się z pięcioma odchudzającymi produktami, które dzięki swoim właściwościom pomogą nam w walce ze zbędnymi kilogramami.

Jajka

Jedno jajko zawiera w sobie tylko 75 kcal i aż 7 g białka wysokiej jakości. Warto zjeść je na przykład na śniadanie, ponieważ to właśnie pierwszy posiłek bogaty w białko przyśpiesza metabolizm. Dodatkowo ten „odchudzający produkt” zwiększy uczucie sytości po zjedzonym posiłku, więc dłużej będziemy najedzeni. Dzięki temu na pewno zrezygnujemy z podjadania przekąsek. W żółtku jajka znajduje się cholina, która wywiera pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Jabłko

Jabłko ma niską kaloryczność, więc idealnie nadaje się przekąskę. Znajdziemy w nim dużą zawartość błonnika oraz wody. Sprawia to, że reguluje się praca jelit oraz mamy zapewnione długotrwałe uczucie sytości. Najwięcej właściwości odżywczych znajdziemy w surowych jabłkach. Dodatkowo ważne, aby jabłka spożywać razem ze skórką, bo to w niej przede wszystkim znajduje się najwięcej wartości odżywczych. Jest to zatem nie tylko odchudzające jedzenie, ale także bardzo prozdrowotne.

Jogurt naturalny

Jogurt naturalny to źródło dużej ilości wapnia, dzięki któremu wzmacniamy nasze kości. W dodatku jest to produkt nisko kaloryczny, więc można go spożywać w każdej ilości i na wiele sposobów. Jogurt naturalny świetnie nadaje się do płatków śniadaniowych, można do niego dodać  również owoce lub bakalie. Jeśli natomiast dodamy zioła i przyprawy to może być doskonałym i smacznym uzupełnieniem różnych dań, sosów i sałatek. Może nam również zastąpić śmietanę i majonez, które często dodawane są właśnie do sałatek.

produkty odchudzające - jakie najlepsze

Owsianka

Owsianka to idealna propozycja na śniadanie, przez bardzo długi czas zaspokoimy dzięki niej głód i dostarczymy organizmowi składników, które dodadzą nam energii. Owsianka jest bogata w błonnik, naturalną miotełkę, wyreguluje pracę całego układu trawiennego oraz zapewni uczucie sytości. Tuż o poranku organizm najlepiej spala tłuszcz dlatego nadaje się ona idealnie na śniadanie. Dzięki takiemu odchudzającemu posiłkowi szybciej pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Nie musimy jej spożywać samej, możemy dodać na przykład miodu, bakalii, bananów lub innych owoców.

Migdały

Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy uwielbiają podjadać i maja do tego duże skłonności. Spokojnie może nam zastąpić przekąskę i zapewnić uczucie sytości na bardzo długi czas. Spośród różnych typów orzechów, to właśnie migdały wyróżnia największa ilość składników odżywczych.

Auto części Kielce

0
auto części kielce

Jeśli szukasz części zamiennych w Kielcach warto skorzystać z oferty sklepu znajdującego się przy ulicy Pomorskiej 121. Szeroki asortyment obejmuje zarówno części nowe, jak i uzywane. Dużym atutem jest to, że sklep czynny jest nie tylko w dni robocze, ale również soboty do godziny 14:00.

Bogata oferta

Sklep oferuje swoim klientom naprawę uszkodzonych plastików i w zależności od rozmiaru uszkodzenia, za usługę zapłacimy od 50 do 200 zł. Poza tym dysponuje dużym wyborem części zamiennych w Kielcach, które są zdecydowanie tańsze, niż oryginalne, a nadal odznaczają się wysoką jakością. Innym sklepem stacjonarnym jest Auto-kozak zlokalizowany przy ulicy 1-ego Maja 220A, który zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w przypadku jakichś wątpliwości bądź pytań, otrzymamy potrzebna pomoc i poradę. W celu otrzymania informacji możemy skontaktować się ze sklepem telefonicznie.

Sieć MotoArt

Sklep sieciowy MotoArt, który współpracuje z inna siecią ProfiAuto w swojej ofercie posiada wiele części i akcesoriów samochodowych w Kielcach. W sprzedaży posiada również akumulatory. MotoArt prowadzi także sprzedaż hurtową i zaopatruje wiele warsztatów samochodowych. Ciekawostką i za jednym razem ogromną zaletą jest to, że pracownicy sklepu oferują bezpłatna diagnozę usterek na miejscu.

Auto części w Kielcach - gdzie kupić części samochodowe

Hurtownia o szerokiej ofercie

Ktmotors z siedzibą przy Alei Solidarności 9 w Kielcach prowadzi sprzedaż zarówno detaliczną, jak i hurtową i nawiązuje współpracę nie tylko z warsztatami i sklepami, ale również z firmami transportowymi. Firma również zadbała o zadowolenie klientów i dla każdego rodzaju odbiorcy przygotowała odpowiednie rabaty i promocje. W celu uzyskania zniżki, wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej, na podstawie którego zostaniemy przydzieleni do odpowiedniej grupy klientów.

Duży wybór

Szerokim asortymentem dysponuje hurtownia After-Parts, która oferuje swoim klientom nie tylko części samochodowe w Kielcach, ale również chemię, akumulatory, płyny eksploatacyjne, akumulatory, a nawet narzędzia i wyposażenie warsztatów. Obecnie w ich ofercie znajduje się ponad 50 000 produktów w atrakcyjnych cenach.

Sok z brzozy – skład, wartości i zastosowania

0
wyciąg z brzozy

Wyciąg z brzozy, znany też jako oskoła, wykorzystuje się w medycynie ludowej jako środek przeciwnowotworowy. Wielu wierzy również, iż wyciąg z brzozy zmniejsza bóle reumatyczne oraz sygnały dolegliwości wrzodowej. Świeży wyciąg z pnia brzozy, a również z jej młodych liści oraz pączków jest skarbnicą witamin oraz minerałów. Sprawdź, jakie jeszcze wartości medyczne ma wyciąg z brzozy. Najważniejszy jest wyciąg pozyskiwany z pnia brzozy (oskoła), który ma wiele witamin oraz soli mineralnych. Natomiast wartości medyczne jest również wyciąg wyciśnięty z liści lub dojrzewających pączków brzozy. Pozyskanie wyciągu z liści brzozy nie jest dobrą sztuką, w związku tym niejednokrotnie stosuje się ich jak okładów przy leczeniu reumatyzmu. Z kolei ekstrakt uzyskiwany z dojrzewających pączków brzozy działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Dowiedz się więcej, jakie zadanie ma wyciąg z brzozy.

Wyciąg z brzozy – wartości

Wartości wyciągu z brzozy. Sok z brzozy ma wartości znane od dawna, dzięki obecności w nim witaminom oraz mikroelementom. Najwięcej jest tutaj witamin z klasy B i fosforu, potasu, wapnia, magnezu oraz żelaza. Oprócz witamin oraz mikroelementów, wyciąg brzozowy możny jest w naturalne kwasy – kwas cytrynowy oraz jabłkowy. Oprócz nich jest miedź oraz garbniki.
W medycynie naturalnej często używa się wyciąg brzozowy. Wspomniana już dwubarwna kora tego drzewa ma ciemne miejsca nazywane czyrem brzozowym. W ziołolecznictwie popularny jest pogląd, iż wyciąg pozyskany z tychże większości wykazuje duże wartości przeciwnowotworowe. Zdaniem naukowców wyciąg z brzozy działa zwłaszcza uodparniająco.

Co zawiera wyciąg z brzozy?

Sok z brzozy zawiera witaminę C i witaminy z klasy B, miedź, wapń, fosfor, magnez, żelazo, sole mineralne, kwas cytrynowy i kwas jabłkowy, aminokwasy, garbniki.

sok z brzozy - jakie ma działanie

Wyciąg z brzozy – zastosowanie

Zastosowanie wyciągu z brzozy, połączone jest zwłaszcza z myśleniem o zdrowie oraz urodę. Dbaniem regularnym, bo okazyjne korzystanie z tego środka nie wpłynie na wygląd oraz stan naszego ciała. Systematyczne picie pozwoli w całości wykorzystać wartości medyczne tego specyfiku. Substancje czynne zamknięte w soku są szybko przyswajane przez nasz organizm. Dzięki temu, brzozowy wyciąg wzmacnia go oraz pozytywnie wpływa na przemianę materii. Powinny go pić osoby ze zaburzeniami nerek, bo wspiera ich działanie, dobrze przepłukuje drogi moczowe, co hamuje składaniu się piasku oraz kamieni. Po wyciąg brzozowy powinny sięgać osoby wrażliwe na przeróżnego rodzaju choroby wirusowe. Substancje zamknięte w soku wzmacniają system immunologiczny, chroniąc przed przeziębieniem zapaleniem gardła, zapaleniem oskrzeli, katarem itp. Wyciąg z brzozy w medycynie naturalnej. W medycynie naturalnej oraz ziołolecznictwie, wyciąg tenże wykorzystywany jest pomocniczo przy leczeniu wielu wad oraz chorób. Wartości kojące oraz oczyszczające sprawiają, iż wiąże się go pomocniczo w leczeniu wrzodów, ciężko gojących się ran, szkorbutu oraz egzemy. Przeciwzapalne działanie soku potrzebne jest w leczeniu anginy Oraz artretyzmu. Duża ilość żelaza powoduje, iż wyciąg wspiera leczenie anemii.

Romantyczne małe miasta w Europie – lista 12 miast

0
małe romantyczne miasta

Wszyscy wiedzą, że najbardziej znanymi romantycznymi miastami Europy jest Paryż, Praga czy też Budapeszt, ale zastanawialiście się które małe miasta Starego Kontynentu mają w sobie ten romantyczny urok? Ostatnio podróżniczy serwis World of Wanderlust wybrał najbardziej romantyczne małe miasta Europy. Wśród 12 najpiękniejszych znalazło się kilka polskich miast.

 1. Brugia w Belgii

Małe belgijskie miasto, w którym ciężko się nie zakochać o każdej porze roku. Znajduje się tu wiele zabytków, a historyczne centrum Brugii od 2000 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2002 Brugia została wybrana Europejską Stolicą Kultury. Kolebka malarstwa flamandzkiego , przykład średniowiecznej i gotyckiej zabudowy. Warto zobaczyć na własne oczy.

 1. Hallstatt w Austrii

Malutka miejscowość w Alpejskiej części Austrii położona nad malowniczym jeziorem, której powierzchnia to zaledwie 60 km 2, a liczba mieszkańców jest niższa niż 1000. Zimą – śnieg, góry jezioro, ogień w kominku i najbliższa osoba- czego chcieć więcej. Wspaniałe miejsce do którego można uciec o każdej porze roku.

 1. Cesky Krumlov w Czechach

Zaledwie kilka godzin jazdy na południe od Pragi znajduje się malownicze miasteczko leżące nad brzegiem Wełtawy. Cesky Krumlov powstało wokół XIII wiecznego Zamku i jest przykładem średniowiecznego miasteczka Europy Środkowej. W tym miejscu można odpocząć od zgiełku dużych miast i poczuć się jak w bajce.

 1. Cinque Terre we Włoszech

Jedno z najczystszych regionów wybrzeża Morza Śródziemnego. Składa się z pięciu małych miast położonych wzdłuż 10 km skalistej linii brzegowej, gdzie setki ścieżek łączy między sobą poszczególne osady oraz stare kościoły. Piękne, malownicze plaże, zawsze świeże owoce morza i najlepsze wino są dodatkowym powodem dla których warto odwiedzić to miejsce

najromantyczniejsze miasta w Europie - ranking

 1. Wrocław

Mimo, że nie należy do najmniejszych miast, a jest raczej jednym z największych w Polsce. Wrocław został uznany, przez autorów rankingu za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Autorów zachwyciła wrocławska architektura oraz stare miasto chwytające za serce. Jeśli jeszcze nie byliście w tym mieście, może warto je odwiedzić, szczególnie, że spośród tylu miejsc w Europie, Wrocław uplasował się na 5 pozycji. Sprawdźcie sami czy słusznie.

 1. Bawaria w Niemczech

Wprawdzie to nie miasto, ale cały region Niemiec, ale na pewno najładniejszy i najbardziej malowniczy. Mnóstwo jest tu niewielkich miasteczek niczym z baśniowych opowieści. Przejażdżka po tej krainie na pewno będzie czymś niezapomnianym.

 1. St. Moritz w Szwajcarii

Zimą to miasto jest pełne pasjonatów sportów zimowych. Otulane białym puchem i oświetlone tysiącem światełek, tworzy niesamowity, niezapomniany widok. Latem miejsce to jest wolne od turystów, co daje poczucie intymności.

 1. Haarlem w Holandii

Miasto położone jest na zachód od Amsterdamu, nad rzeką Spaarne. Jeśli szukacie miasta na uboczu, w którym można pospacerować oraz odwiedzić liczne muzea to miejsce jest dla Was.

 1. Porto w Portugalii

Niegdyś miasteczko rybackie, omijane przez turystów kierujących się do Lizbony. Dziś stanowi jedno z głównych atrakcji turystycznych pięknej Portugalii. Wprawdzie Porto, to drugie co do wielkości miasto w Portugalii, ale urzeka swą magią i portugalską kulturą, którą można odkryć spacerując wąskimi uliczkami miasta.

 1. Colmar we Francji

Miasteczko winiarskie, będącym jednym z najbardziej urokliwych miejsc we Francji. Stanowi romantyczny raj dla zakochanych turystów.

 1. Gdańsk w Polsce

Miasto zadziwi nas niebanalną architekturą, tętniącymi życiem ulicami, przy których można znaleźć wiele klimatycznych barów i restauracji. Wg autorów rankingu jest to miejsce tworzące idealne warunki do romansu.

 1. Bled w Słowenii

Miejscowość turystyczna w północno-zachodniej Słowenii. Znajduje się tu jedno z najpiękniejszych jezior w Europie. Czy jest coś wspanialszego niż rejs we dwoje i kolacja nad brzegiem jeziora?