Najlepszy klej do tipsów - jaki wybrać?

Aczkolwiek tipsy nie są już tak cenione jak kiedyś, są wciąż skutecznym narzędziem przywracającym paznokciom idealny wygląd, i to w bardzo krótkim czasie, z niskim nakładem pracy. Mocuje się je specjalnym klejem. Siła i jakość tego kleju mogą być wyjątkowo ważne dla zachowania pięknego wyglądu dłoni.

Wybór najlepszego rozwiązania

Klej służący do mocowania tipsów nie może być produktem przypadkowym. Korzystamy wyłącznie z profesjonalnych kosmetyków, najlepiej takich, których używa się w renomowanych gabinetach. Niektóre panie początkujące w temacie tipsów nie przykładają uwagi do czegoś tak banalnego jak klej i przytwierdzają sztuczne paznokcie dowolnym preparatem typu „super glue” kupionym w dowolnym punkcie sprzedaży. To poważny błąd, bo klej taki nie ma odpowiedniego składu i nawet jeśli uda się dzięki niemu w miarę stabilnie przykleić tipsy, najprawdopodobniej wywoła on więcej szkody niż zysku, plamiąc skórę i niszcząc powierzchnię paznokcia. Jedyną zaletą takiej decyzji jest niewielki koszt, ale co z tego, skoro cena naprawy wyglądu dłoni może okazać się dużo wyższa?

Prosto od kosmetyczki

Optymalny wybór to specjalny, kosmetyczny klej do tipsów – o standardowej cenie i zróżnicowanej sile „uchwytu”. Zazwyczaj cechą przesądzającą o wyborze jest łatwość nakładania, a więc brak nieprzyjemnych efektów sklejania wszystkiego, oprócz tipsa i paznokcia, czy też trwałego brudzenia skóry. Dobrze, gdy klej ma gotowy aplikator, bo dzięki niemu nakładanie preparatu będzie pewniejsze i szybsze. Inna ważna kwestia to szybkość schnięcia kleju. Podobnie jak w przypadku lakieru do paznokci, także klej powinien w miarę szybko wysychać, jednak kryje się w tym pewna pułapka. Nie zdążymy poprawić ewentualnych błędów i w razie pomyłki korekta tipsa będzie o wiele bardziej skomplikowana. Osoby początkujące mogą więc sięgnąć po klej mocniejszy, ale z dłuższym czasem schnięcia. Łatwiej będzie nie tylko zmodyfikować położenie sztucznej płytki, jak też usunąć ślady kleju wokół niej czy na palcu i efekt będzie bliższy perfekcyjnemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ