Przyjemne z pożytecznym, czyli nowoczesne produkty do pielęgnacji ciała

Dbanie o siebie jest dzisiaj tak naturalne, jak oddychanie, chodzenie do pracy i wykonywanie wielu innych podobnych czynności. Dzięki wielu nowoczesnym preparatom można poprawić wygląd skóry, całej sylwetki, walczyć z niektórymi chorobami (trądzik, grzybica). Kosmetyki ładnie pachną, są wydajne i często tworzone są dzięki korzystaniu z ekstraktów roślinnych.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dla każdej chyba kobiety czynności związane z poprawą stanu fizycznego zapewniają też przyjemną kurację dla psychiki. Dlatego panie tak bardzo lubią kupować kosmetyki, biżuterię i modne ubrania. Rynek kosmetyczny co rok, a nawet częściej, dostarcza multum nowych produktów. Wypróbowywanie ich (a nuż zapewniają lepsze efekty niż te używane wcześniej) to bardzo miłe zajęcie. Niektóre kobiety od lat są wierne jednej firmie, inne ciągle eksperymentują. Obie drogi są dobre, chociaż ta stawiająca na szukanie nowości pozwala regularnie zapoznawać się z doskonałymi osiągnięciami kosmetologii.

Modne i polecane

Nowe kosmetyki kupujemy najczęściej z jakiejś okazji lub są one prezentem – eksperymentem. W bieżącym roku ciekawe nowinki wysunęła firma Estée Lauder – grzech nie skorzystać z balsamu kwiatowego Modern Muse, który jest niedrogi jak na swoje właściwości, łatwo się aplikuje i pięknie pachnie. Podobnie wygląda sytuacja z krystalicznym mydłem Cupuacu od firmy Ziaja. Główną cechą tego produktu jest duża zawartość przeciwutleniaczy – regularne stosowanie zapobiega m.in. efektom starzenia się skóry. Zauważalna jest tendencja do promocji kosmetyków „zmysłowych”; coraz więcej produktów nie tylko zapewnia konkretne rezultaty, ale także jest istną ucztą dla zmysłów (głównie węchu). Wonie są apetyczne, owocowo-słodkie, mocne i upajające.

Każdy nowy, nawet najmodniejszy kosmetyk, warto przed użyciem wypróbować na niewielkim kawałku skóry – będzie to test, czy żaden ze składników nas nie uczula. Nie powinno tak być, ale osoby z wrażliwą skórą niejednokrotnie reagują podrażnieniami na nieznane składniki preparatów lub ich kombinacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ