Propozycje makijażu - jakie kosmetyki przy blond włosach?

Z reguły na wiosnę pojawiają się w makijażu nowe, ciekawe trendy. Wykorzystują one modne w sezonie kolory, skupiają się na podkreślaniu wybranego elementu twarzy (choć niekoniecznie), bywają naturalne bądź odpowiednie na wieczorne wyjścia, gdzie nieraz liczy się teatralny efekt. Styl makijażu uzależniony jest od karnacji i koloru włosów. Co na wiosnę tego roku przygotowano dla blondynek?

Wiosna radosna

Typowym dla wiosny trendem jest wykorzystywanie w makijażu subtelnych, delikatnych i świeżych barw – dokładnie takich, jakie dyktuje natura. Pastelowe i żywe kolory idealnie komponują się z jasną cerą blondynek. Charakterystyczną cechą wiosennego makijażu jest unikanie malowania ust na czerwono – stosujemy błyszczyk bądź różową pomadkę w wybranym odcieniu. Kolejnym ważnym elementem jest cera, więc trzeba dodatkowo o nią zadbać. Ma być piękna, promienna, świeża i stanowić idealne tło dla reszty. W pierwszej kolejności następuje więc oczyszczenie skóry, a później nałożenie na nią podkładu w odpowiednim odcieniu.

Ważne są szczegóły

Najlepiej używać kosmetyków gwarantujących rozświetlenie wybranych partii twarzy (nie chodzi jednak o nabłyszczanie czy zapewnianie połysku jak np. brokat). Efekt rozświetlenia zapewnić może dobrze dobrany podkład, przed nałożeniem którego zamaskujemy wszystkie niedoskonałości odpowiednim korektorem. Innego rodzaju kosmetyku użyjemy pod oczy (warto pozbyć się cieni i zasinień), innego na drobne przebarwienia skóry. Jeśli cera jest tłusta bądź mieszana, w środkowych partiach twarzy można zastosować tylko podkład bez dodatkowego pudru, co zapobiegnie powstawaniu tzw. świecenia tych miejsc.

Podkreślanie oczu i ust

Kosmetyki do oczu dla blondynki powinny być dostosowane także do koloru źrenic (nie tylko do karnacji). Oczom zielonym i niebieskim przy ciepłej karnacji doskonale będą towarzyszyć różne pastelowe barwy w odcieniu również ciepłym, takim samym oczom pań o karnacji chłodniejszej – również chłodne pastele kojarzące się z pierwszymi dniami wiosny. W podobny sposób dobrać należy pomadkę; dostępne są brzoskwiniowe i morelowe róże, jak też beżowe czy malinowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ