Oczyszczanie twarzy - a może coś nowego?

Stosowanie różnych, nawet najlepszych kosmetyków do makijażu mija się z celem, jeśli będziemy je aplikować na nieprzygotowaną, pełną zanieczyszczeń i niedoskonałości, skórę. Niejednokrotnie lepiej od drogich podkładów i korektorów sprawdza się regularne i fachowe oczyszczanie twarzy. Preparaty temu służące są stale ulepszane i modyfikowane, co ma na celu uzyskanie lepszych efektów. Z czego można korzystać obecnie?

Nie tylko kosmetyki

Dbanie o kondycję skóry twarzy może być realizowane nie tylko dzięki kosmetykom, ale też przedmiotom wspomagającym ich nakładanie bądź możliwych do używania samodzielnie. Wśród nowości warto wymienić szczoteczkę soniczną. Ten produkt znakomicie oczyszcza skórę, zwłaszcza jeśli jest regularnie używany. Użytkowniczki twierdzą, że stosowanie sonicznej szczoteczki jest przyjemne, łatwe i szybko widać efekty. Głównymi zaletami regularnego stosowania jest głębokie regenerowanie skóry, wygładzanie jej i pobudzanie. Inną nowością jest gąbka konjac, naturalny roślinny produkt z korzenia dziwidła. Taka gąbka jest idealną myjką dzięki zawartości składników nawilżających i przywracających skórze właściwe pH.

Ciekawe preparaty – roślinna fuzja

Wiele nowych preparatów do oczyszczania skóry twarzy korzysta z pełni mocy oferowanej przez składniki roślinne. Polecić można np. miód manuka stanowiący składnik żelu do regularnej higieny twarzy, czy też tzw. czarne mydło. Ten drugi kosmetyk jest mieszanką kilku aktywnych substancji i półproduktów roślinnych, m.in oleju z rokitnika, cedru, pestek maliny sachalińskiej czy węgla aktywowanego. Działanie preparatu to oczywiście oczyszczanie cery, hamowanie stanów zapalnych, nawilżanie i uelastycznianie.

Nie zapominamy o demakijażu

Przy dbaniu o czystą i świeżą skórę twarzy bardzo istotne jest też zmywanie makijażu każdego dnia. Nowoczesne kosmetyki są bardzo trwałe, więc nie wystarczy umyć skórę wodą – trzeba sięgnąć po specjalne preparaty. Obecnie odchodzi się od preparatów alkoholowych na rzecz olejków roślinnych, m.in. z migdałów, kamelii, lnu, słonecznika czy nagietka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ