Chorwacja ceniona jest przez turystów z całego świata jako idealne miejsce na urlop. Nie brak tu malowniczych zakątków, w pobliżu których znajdują się pełne bezcennych zabytków miasta. Miejscem, w którym bardzo dobrze rozwija się turystyka i które jest bardzo chętnie odwiedzane, jest Makarska Riwiera.
Makarska Riwiera to jeden z najpiękniejszych zakątków Dalmacji. W jej skład wchodzi wiele ciekawych miejscowości o charakterze wypoczynkowym, którym towarzyszą piękne winnice oraz atrakcyjne plaże. Dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniany urlop, jest to miejsce wręcz wymarzone. Znanym letniskiem jest tu Brela, zaś rolę centrum odgrywa dawna faktoria fenicka – Makarska, która należy obecnie do jednych z najbardziej popularnych miejscowości letniskowych i wypoczynkowych w Chorwacji. Urocze domy, wzniesione z białego kamienia dominują w krajobrazie tej miejscowości, przyciąga również tutejsza plaża. Można tu zwiedzić klasztor franciszkanów, który posiada cenną kolekcję muszli. Ciekawym zabytkiem z XVIII wieku jest kościół św. Marka, w którym można zobaczyć kolekcję portretów biskupów makarskich oraz piękny ołtarz wenecki wykonany z marmuru. Wnętrze tego kościoła zdobią również cenne ikony, przy czym większość z nich datowana jest na wiek XVI.
Inną piękną miejscowością, którą może pochwalić się Makarska Riwiera, jest Podgora. Tu nowoczesny ośrodek turystyczny kontrastuje z malowniczą, starą wioską rybacką. I tu turystyka rozwija się doskonale, a piękne plaże przyciągają tu gości z różnych zakątków świata.

innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ