Czasopisma dla dzieci

Mając do wyboru tablet i komputer oraz czasopismo z historyjkami dla dzieci, łamigłówkami i kolorowankami, większość maluchów wybierze pierwszą formę spędzania czasu wolnego. Wydawnictwa jednak nie odpuszczają i proponują swoim najmłodszym odbiorcom czasopisma dla dzieci, których ciekawa forma ma zachęcić ich do zmiany swoich nawyków. Niewątpliwie spora  jest w tym rola rodziców, którzy mogą pomóc swoim pociechom oderwać się od ekranu telewizora czy monitora komputera.

Rodzice wzajemnie polecają sobie czasopisma dla dzieci i przy ich wyborze kierują się swoimi opiniami. Najlepsze są sprawdzone propozycje, przetestowane przez innych rodziców i ich dzieci. Jeżeli maluch chętnie sięga po kolejne wydanie czasopisma, to oznacza, że jest godne zainteresowania. To dziecko jest w tym przypadku najlepszym opiniodawcą i jednocześnie największym krytykiem.

Jakie czasopisma dla dzieci mogą zainteresować Twoją pociechę?

Dla miłośników przyrody i dalekich podróży

Już od najmłodszych lat warto oswajać dziecko ze światem zwierząt i roślin, pokazywać mu, jak inspirujące może być poznawanie odległych zakątków świata. W magazynie National Geographic Little Kids znajdziesz krótkie historyjki o zwierzętach oraz atrakcyjne zdjęcia dzikich zwierząt. To doskonała pomoc naukowa, którą możesz wykorzystać w domowej lekcji przyrody oraz geografii. Proponujemy wspólne oglądanie i czytanie z dziećmi, dzięki czemu inaczej niż zawsze spędzicie sobotnie popołudnie.

Nauka pisania i liczenia

Czasopisma dla dzieci stanowią szeroki wybór pomocy naukowych dla przedszkolaków. Wśród nich jest seria Pisz i Ścieraj, książeczka z mazakiem, który pozwala na wielokrotne pisanie i zmazywanie. Kolekcja obejmuje kilka numerów, z których każdy umożliwia naukę czegoś innego. Na początek polecamy naukę rysowania kształtów, potem pisania literek i cyferek, a następni liczenie. Nauka oczywiście odbywa się w towarzystwie znanych i lubianych przez dzieci postaci z bajek.

Baw się z Maszą i Niedźwiedziem

Dzieci lubią prezenty, a czasopismo Masza i Niedźwiedź to nie tylko książeczka z wesołymi historyjkami do wspólnego czytania, grami, zagadkami i zabawami, ale również atrakcyjne zabawki, które dołączone są do każdego numeru. Masza i Niedźwiedź zabiorą Twoje dziecko w bajkową podróż do pięknego świata, w którym jedną z ważniejszych wartości jest przyjaźń.

Dla fanów motoryzacji

Twoje dziecko lubi samochody? Interesuje się motoryzacją oraz chętnie poznaje nowe modele samochodów, jak również słucha Twoich opowieści o kultowych modelach pojazdów z czasów PRL-u. W ofercie czasopism dla najmłodszych znajdziesz coś dla niego i dla…siebie. To kolekcja Legendarne Auta PRL-u – gazetka z modelem samochodu do samodzielnego złożenia z klocków. To niekończąca się zabawa – najpierw składamy, a później może się bawić. Kolekcja będzie również atrakcyjnie prezentowała się na półce w dziecięcym pokoju.

Twoje dziecko dorasta?

Czasopisma dla dzieci to także propozycje dla tych większych, już nastolatków. Przykładem jest Victor Junior z artykułami, które pomogą Twojemu dziecku zrozumieć i rozwiązać najczęściej pojawiające się problemy w okresie dojrzewania, ciekawostkami ze świata przyrody, filmu i sportu, a także pomocami dydaktycznymi i licznymi konkursami.

Dzieci są bardzo ważnymi odbiorcami współczesnych czasopism. Oferta dla nich musi być bogata i bardzo różnorodna, jak jest to przykładowo  na stronie Kiosk Ruch. Wybierzcie wspólnie ze swoim dzieckiem czasopismo, które pozwoli mu rozwijać jego pasje i zainteresowania, a jednocześnie dostarczy dużej porcji rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ