Ruchliwe ulice wielkich miast, pozornie bezpiecznie, mogą wiązać się z ryzykiem różnych przykrych zdarzeń. Jakie zagrożenia czyhają na osoby poruszające się po wielkich miastach? W jaki sposób można zadbać o swe bezpieczeństwo?
Bezpieczne poruszanie się po ulicach może ułatwić przestrzeganie podstawowych przepisów. Przechodzenie przez ulicą na zielonym świetle oraz korzystanie z pasów dla pieszych – to gwarancja bezpieczeństwa, z której tak wiele osób świadomie rezygnuje.
Większym problemem może być radzenie sobie z osobami zaczepiającymi innych na ulicy. Ci, którzy nagabują innych, powinni otrzymać jasną informację, że powinni się odczepić. Taki komunikat powinien być wypowiedziany w śmiały sposób. Nagabujący czuje w tej chwili, że ma do czynienia z osobą pewną siebie i zazwyczaj rezygnuje z dalszych prób wyżebrania pieniędzy lub ich „pożyczenia”. Trudniej jest już poradzić sobie z grupą agresywnych ludzi. W takim przypadku lepiej zachować bezpieczną odległość od rozbawionego towarzystwa i nie zważać na ich zaczepki. Ci, którzy dają się sprowokować, mogą później żałować. W żadnym wypadku jednak nie należy okazywać swego lęku i niepewności.
Aby bezpiecznie poruszać się po mieście, warto unikać poruszania się po tych miejscach, które są mało uczęszczane (szczególnie po zmroku). Wskazane jest również unikanie długich korytarzy oraz słabo oświetlonych zakamarków. Lepiej też nie reagować na zaczepki, ani nie obnosić się ze swą biżuterią.

www.rebeliakultury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ