Jak dbać o podstawowe podzespoły komputera?

Wszyscy ich używamy na co dzień, jednakże wiele osób nawet nie zastanawia się jak działają. Komputery, bo o nich mowa, to skomplikowane maszyny, gdzie każdy podzespół musi działać, aby było możliwe działanie komputera.
Płyta główna jest takim jednym z najważniejszych podzespołów. Jest miejscem, gdzie łączą się wszystkie pozostałe sprzęty, czy to procesor, najróżniejsze karty (graficzna, sieciowa), dyski i zasilacz. Należy dbać o płytę główną i co jakiś czas rozkręcić obudowę i na przykład odkurzyć zbierający się wewnątrz kurz.
Dzięki procesorowi komputer jest w stanie zrobić wszystkie potrzebne obliczenia. Od jego prędkości zależy nasz komfort użytkowania. Im większa tym szybciej wszystko jest przerabiane z języka komputera na nasz i wyświetlane na ekranie komputera czy laptopa. Czasami zdarza się, że procesor się przegrzewa i jego wydajność spada. Pytacie, jak sprawdzić temperaturę procesora, jest na to wiele sposobów. Oto jeden z nich: w przeglądarce wyszukujemy programu do kontrolowania temperatury procesora. Następnie ściągamy dany program i już krok po kroku, program na poprowadzi. Jeśli temperatura procesora zbliża się do 80 stopni Celsjusza to można powiedzieć, że jest to niebezpieczna wartość. W stresie, to znaczy, kiedy włączamy gry, oglądamy filmy ta temperatura jeszcze wzrośnie ponieważ procesor przetwarza więcej danych.
Kolejnym podzespołem bez którego nie można by było korzystać z komputera jest pamięć RAM. Jest to ulotna pamięć, którą wsadzamy w specjalne miejsca na płycie głównej. Miejsca te nazywają się slotami. Co jakiś czas, można wyciągnąć kostki pamięci ze slotów i także odkurzyć. Kurz i wszelkie zabrudzenia są wrogiem naszego komputera.
Bez dysków twardych nie możliwe by było korzystanie z systemu operacyjnego lub chociażby z przechowywania zdjęć i filmów. Obecnie ceny dysków spadają i coraz więcej użytkowników korzysta z dysków SSD, standardowe dyski talerzowe używane są wtedy jako magazyn danych. Aby dysk działał wydajnie i możliwie długo, należy go skanować i defragmentować.

www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ