Konwersja norm ISO/DIN/PN

Liczycie na to, że kupione przez Was śruby – czy inne elementy ze stali nierdzewnej – będą prawidłowo wywiązywać się ze swojej roli? Dużo osób zastanawia się, jakie produkty tego typu trzeba mieć na swoje uwadze. Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony właśnie tej kwestii. Dodatkowo dowiecie się, co to tak naprawdę w rzeczywistości jest konwersja ISO/DIN/PN.

Jakie elementy ze stali nierdzewnej warto kupować?

Aktualnie nie brakuje osób, które chętnie kupują elementy wykonane właśnie ze stali nierdzewnej. Jakie produkty tego typu są warte pieniędzy? Między innymi to śruby. Poza tym możecie kupować także nakrętki, podkładki, pręty gwintowane, wkręty, nity zrywalne itp. Dlaczego elementy wykonane właśnie z tego materiału są tak popularne? Decydują o tym rozmaite zalety. Produkty zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej są między innymi bardzo odporne na korozję. Odpowiada za to warstwa tlenku chromu, która dodatkowo ma zdolność do samoczynnego odbudowywania się – nawet w przypadku uszkodzeń przez różne wpływy zewnętrzne. Poza tym elementy tego typu są żarowytrzymałe. Charakteryzuje je także ładny wygląd, proste czyszczenie, mało skomplikowana obróbka itp.

Co to jest konwersja norm ISO/DIN/PN?

Na początek warto w ogóle dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne skróty. Otóż najbardziej popularne są normy ISO stanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która powstała w 1947 roku. Dokładnie 30 lat wcześniej został zaś założony Niemiecki Instytut Normalizacyjny (Deutsches Institut für Normung), który – jak łatwo domyślić się – odpowiada za normy Din. W naszym kraju stosowane są również Polskie Normy – skrót to PN. Tutaj warto wspomnieć o Polskim Komitecie Normalizacyjnym. To państwowa jednostka organizacyjna, której zadaniem jest organizowanie, a także prowadzenie normalizacji krajowej.

Czym charakteryzuje się konwersja takich norm? Kiedy powinna być wykonywana? Na przykład wtedy, kiedy handlują ze sobą przedstawiciele różnych państw. Zresztą, jednym z głównych zadań Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej jest ułatwienie wymiany dóbr i usług właśnie pomiędzy różnymi podmiotami. Macie zamiar kupić śruby imbusowe? Wszystko dlatego, że na przykład zauważyliście bardzo korzystne ceny? Dużo osób zna oznaczenie obowiązujące w ramach Polskich Norm (PN 82302). Jakie są inne skróty? W takiej sytuacji przydaje się tabela konwersji norm ISO/DIN/PN. Należy wpisać w odpowiednie miejsce Polską Normę. Następnie szybko dowiecie się, jak to wygląda w przypadku innych oznaczeń. Biorąc pod uwagę śruby imbusowe, inne normy to DIN 912/ISO 4762.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów z firmy Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ