citizen

Tarcze zegarków zazwyczaj zabezpieczane są specjalną warstwą szkła. Dzięki niemu wskazówki cały czas pozostają na swoim miejscu i mimo iż zwykle są cienkie i niewielkie, nie mogą się wyłamać. Zegarek Citizen zazwyczaj zawiera jeden z dwóch rodzajów szkła. Może to być albo szkło mineralne, albo szkło szafirowe. Które z nich będzie więc lepsze?

O jakości zegarka sporo może powiedzieć jego cena. Chcąc zapłacić za taki dodatek jak najmniej pieniędzy, trzeba liczyć się z tym, że prawdopodobnie będzie on składać się z części o kiepskiej, bardzo niskiej jakości. Bardzo szybko ulegają one zniszczeniu. Zazwyczaj po prostu się psują i to nieraz już po kilku miesiącach użytkowania, a mogą także tracić swój pierwotny kolor bądź się łamać. Jako że szkło jest kluczowym elementem każdego zegarka, to ono powinno mieć jak najwyższą jakość. Nie do końca odznaczy się nią szkło mineralne, które zawierają niemalże wszystkie damskie zegarki Citizen. Co prawda jest ono bardzo estetyczne i od razu przykuwa wzrok, jednakże jego wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia. Nie jest może specjalnie najgorsza i spokojnie można znaleźć takie szkła, które okażą się mniej trwałe od tego mineralnego, jednakże mimo wszystko lepiej zastąpić ten elementy szkiełkiem szafirowym. Do jego głównych zalet należy wyjątkowa wytrzymałość. Takie szkiełko bardzo trudno bowiem zarysować, nawet chcąc to zrobić. Nie odbarwia się ono i przez cały czas użytkowania zegarka zabezpiecza jego tarczę oraz całą jej zawartość. Jeśli chodzi natomiast o najgorszą odmianę szkła, zdecydowanie będzie nią szkło hesalitowe. Nie jest ono ani trochę odporne na zarysowania.

Szkiełka wykorzystywane w zegarkach koniecznie muszą wykazywać się kilkoma właściwościami, jeśli mają dobrze spełniać swoje funkcje. Produkty, które można zakupić na portalu https://www.sklep-korn.pl/zegarki/citizen, w większości przypadków składają się z tych jakościowych części i sprawdzonych elementów. To one gwarantują samym zegarkom doskonałą i niepodważalną trwałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ