zioło


Ostatnio obserwujemy zainteresowanie się naturalnymi metodami leczenia. Jest to odpowiedź 21 wieku na 20 wiek, kiedy królowała technologia. Obecnie nastąpił zwrot ku ekologii i naturalnemu odżywianiu. Dbamy o to, aby w naszym jedzeniu nie było konserwantów, ograniczamy gluten oraz zaczynami interesować się działaniem różnego rodzaju ziół. Ludzie interesują się także alternatywnymi metodami leczenia. Także zwracamy uwagę na to, aby nasza dieta była zdrowa oraz dawkujemy sobie odpowiednią ilość ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Oczywiście nadal w sklepach królują konserwanty, ale już coś dobrego zaczyna się dziać. Nic dziwnego zatem, że ludzie zaczęli się ostatnio interesować dobroczynnymi właściwościami ostropestu plamistego. Zioło to jest cenione za niezwykłe właściwości. Co ciekawe, ostropest plamisty nie jest wcale odkryciem naszych czasów. Znany był już bowiem w starożytności. Ma on wiele zalet, a żadnych skutków ubocznych, jak niektóre lecznicze preparaty. Co jeszcze ciekawego można powiedzieć o tym ziele?

Właściwości ostropestu plamistego

wątrobaZioło to w swej wymowie kojarzy się nieco ostro, można powiedzieć, że wręcz kolczasto. Jednak roślina ta jest obecnie obiektem zainteresowania gwiazd oraz celebrytów. Interesują się nią także ci, którzy dbają o zdrowe odżywianie. No i oczywiście pasjonaci zielarstwa. Wiedzą oni, że ostropest plamisty to roślina, która przede wszystkim chroni wątrobę. Roślina ta chroni również organizm przed wolnymi rodnikami. Łagodzi także stany zapalne spowodowane cukrzycą. Zioło to nie dopuszcza również do sytuacji, kiedy toksyny łączą się z komórkami wątroby. Dzięki temu właśnie wątroba nie ulega uszkodzeniu. Roślina ta łagodzi także uboczne skutki stosowania leków. Wiadomo, że przyjmowanie leków, szczególnie w dużych ilościach, może spowodować uszkodzenie wątroby. Jednak ostropest plamisty zapewnia wątrobie ochronę. Silne leki stosowane są na przykład przy chemioterapii czy terapii antybiotykowej, a także przy leczeniu AIDS. Ostropest plamisty zapobiega także marskości wątroby. Ważną właściwością tej rośliny jest również obniżenie stężenia cholesterolu we krwi i ochrona przed miażdżycą a także spowalnianie rozwoju raka. Szczególnie roślina ta chroni przed wystąpieniem nowotworu wątroby.

Jak działa ostropest plamisty?

Roślina ta ma więc bardzo bogate działanie. Można jednak powiedzieć, że podobne działanie ma wiele leków oraz suplementów. Jednak trzeba dodać, że zioło to ma taką przewagę, że nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Dlatego ostropest plamisty może być stosowany dodatkowo podczas stosowania innych leków. Można jednocześnie stosować normalne leczenie farmakologiczne, a dodatkowo leczenie naturalne ostropestem plamistym. Będzie to wspaniałe uzupełnienie.

Poza tym ostropest plamisty ma bardzo skuteczne działanie w sytuacji, gdy zatrujemy się grzybami. Szczególnie jest świetny wówczas, gdy spożyjemy muchomora sromotnikowego. Najlepiej jeśli zioło to zjemy w ciągu 10 minut od zjedzenia tego rodzaju trującego grzyba. Wówczas ostropest plamisty może zneutralizować działanie trucizny. Natomiast jeśli roślinę tę podamy w ciągu doby od spożycia, wówczas zmniejszymy ryzyko trwałego uszkodzenia wątroby. Ostropest plamisty może także uchronić przed śmiercią.

Ostropest plamisty może być także pomocny w chorobie lokomocyjnej oraz w przypadku bólu głowy. Pomaga bardzo na migrenę. Stosowanie tego naturalnego leku może nas uchronić przed krwawieniami macicznymi oraz krwawieniami z nosa i z jelita grubego. Stosowanie tego zioła usprawnia również pracę żołądka raz pomaga na kamicę żółciową. Jest również pomocny w przypadku schorzeń woreczka żółciowego. Co ciekawe, roślina ta usprawnia również pracę mózgu. Działa również odmładzająco, zmniejszając szkodliwe działanie wolnych rodników. Roślina ta poprawia także koncentrację oraz pamięć.

Zastosowanie ostropestu plamistego

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że roślina ta jest bardzo bezpieczna. Dlatego stosować ją powinny szczególnie kobiety w ciąży. Pojawia się jednak pytanie, gdzie szukać takiego preparatu. Trudno jest szukać go przecież w lesie na własną rękę. Okazuje się, że specyfik ten jest obecny w w wielu sklepach. Mogą to być na przykład sklepy ze zdrową żywnością. Mogą to być również sklepy zielarskie czy po prostu apteki. Również można ten specyfik znaleźć w internecie. Oczywiście w sklepach znajdziemy mielony. Taka roślina jak najbardziej nadaje się do suplementacji. Warto zaopatrzyć się w takie zioło, a z biegiem czasu zobaczymy, że skorzysta na tym nie tylko nasze zdrowie, ale także nasza uroda. Ostropest plamisty świetnie bowiem radzi sobie z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, czy włosami lub cerą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ