Dziewczynki wybierają mądrą płeć

Media informują, że już dzieci 6ścio letnie obalają mit stereotypów dotyczących płci. Przewiduje się wzrost zainteresowania nowymi kierunkami przez kobiety. Nawet małe dziewczynki zaczynają czuć swoją siłę i moc.

Dawne czasy opiewały w twierdzenia, że płeć męska to płeć mądra, a kobieca jest mniej błyskotliwa. Tymczasem współcześnie role te zaczynają się odwracać, jak podaje strona focus. pl,”Okazało się, że w grupie sześcio- i siedmiolatków dziewczynki wykazywały znacznie mniejsze niż chłopcy zainteresowanie zaproponowaną zabawą, opisaną jako „zabawa dla bardzo, bardzo mądrych dzieci”. Większych różnic w poziomie zainteresowania nie odnotowano z kolei w przypadku bardzo podobnej zabawy, która opisana została jako przeznaczona dla „dzieci, które bardzo mocno się starają”.” Szybkość kojarzenia faktów będzie w erze ponowoczesności bardzo przydatną cechą, którą coraz częściej odzwierciedlają kobiety. Oznacza to, że kobiety będą coraz częściej wybierać kierunki związane z rozwojem technologii, polityką czy public relations. Poprzez zabawę dzieci odzwierciedlają to co dzieje się w ich domach i środowiskach edukacyjnych. Wnioskować można, że przyczyną takiego obrotu spraw, mogą być właśnie te czynniki.

Chłopcy natomiast nadal uważają siebie za mądrych, bo tak wpajano im od zawsze, więc nie odnotowuje się jakiejkolwiek zmiany w zakresie inteligencji. Natomiast dziewczynki zaczynają już od najmłodszych lat rozumieć siłę, która w nich drzemie, pomimo wieloletniego ucisku ze strony mężczyzn.

www.gminachorzele.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ