Cera naczynkowa

cera Cera naczynkowa może być prawdziwym utrapieniem dla wielu osób. Trzeba przyznać, że rumiana skóra twarzy nie wygląda zbyt pięknie. Tak samo jak czerwone ręce. Rumiane policzki oznaczają jednak tyle, że nasze naczynka krwionośne nie są w dobrym stanie. Są po prostu słabe. Taka naczynkowa cera jest bardzo wrażliwa na czynniki atmosferyczne. Bardzo łatwo taka cera daje się podrażniać. Wiele rzeczy jej przeszkadza i strach po prostu wyjść na dwór, w obawie, że zaszkodzi nam zwykły wiatr, nie mówiąc o mrozie.

Cera naczynkowa – cera z problemami

Jeśli masz cerę naczynkową, musisz stale o nią dbać. Szczególnie trzeba zachować ostrożność w czasie chłodnych i wietrznych miesięcy. Czasami zaszkodzić takiej cerze może kawa albo pikantna potrawa. Czasami możemy nabrać rumianych kolorków po zjedzeniu pikantnej potrawy. Rumieńce pojawiają się także, gdy coś nas zdenerwuje. Krótko mówiąc do rozszerzenia naczynek krwionośnych dochodzi pod wpływem emocji i temperatury. Często jest tak, że rumiana cera pojawia się tylko na moment. Często jest jednak tak, że takie rumiane pajączki nie znikają tak szybko. Powodem są właśnie słabe naczynka krwionośne. Z delikatnych naczynek może utworzyć się trądzik różowaty lub stan zapalny. Trzeba zaznaczyć, że problemy z cerą naczynkową mają szczególnie panie. Związane jest to z obecnością hormonów kobiecych – estrogenów. Estrogeny rozluźniają naczynka. Taki stan jest związany z tym, że skóra kobiet jest bardziej delikatna od skóry mężczyzn.

Jakie kosmetyki na cerę naczynkową?

Jeśli dokuczają ci delikatne naczynka, musisz szczególnie dużą uwagę zwrócić na to, jakich kosmetyków używasz. Warto zainteresować się preparatami, które nie są wyposażone w substancje drażniące. Zrezygnować więc należy z acetonu, glikolu propylenowego, mentolu, mocznika czy kwasy witaminy A oraz alkoholu etylowego. Aby oczyścić twarz, konieczne są mleczka oraz inne specyfiki, które są specjalnie przeznaczone do skóry naczynkowej. Przydadzą się także preparaty do skóry alergicznej. Należy także zwrócić uwagę na płyny miceralne i kremy do cery naczynkowej. Takie kremy działają wzmacniająco i nawilżająco. Warto też zwrócić uwagę na to, aby nie używać chlorowanej wody z kranu. Lepiej używać przy cerze naczynkowej wody mineralnej lub gazowanej. Woda nie powinna być także ani zbyt gorąca ani zbyt zimna. Przy cerze naczynkowej istotne jest także odpowiednie posługiwanie się ręcznikiem. Nie można więc intensywnie pocierać ręcznikiem twarzy. Zamiast tego lepiej jest przyłożyć ręcznik do twarzy. Jeśli umyliśmy twarz, należy użyć wody termalnej lub tonik. Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji skóry naczynkowej jest peeling enzymatyczny. Jeśli stosujesz peeling ziarnisty, zrezygnuj z niego, gdyż jest on zbyt ostry. Peeling enzymatyczny działa zdecydowanie bardziej delikatnie.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Preparatami do pielęgnacji cery naczynkowej są krem oraz maseczka. Takie kremy i inne preparaty powinny zawierać przede wszystki witaminę C, która wzmacnia kruche naczynka. Ważna jest również witamina K, które chroni przed mikrowylewami podskórnymi. Istnym elementem kosmetyków powinien być miłorząb japoński. Specyfik ten zawiera bioflawonoidy, które wpływają na szczelność ścianek naczyń krwionośnych oraz podnoszą ich elastyczność. Ważna jest także rutyna, która buduje naczynia włosowate. Istotny jest również wyciąg z arniki górskiej, który ma właściwości przeciwzapalne. Działa także przeciwobrzękowo. Pomocny będzie również wyciąg z oczaru wirginijskiego oraz z kasztanowca, które cechują się tym, że łagodzą stany zapalne. Obkurczająco na rozszerzone naczynka działa także dekstran oraz wyciąg z kwiatów mirtu. Specyfiki te dodadzą skórze elastyczności.

Istotne jest to, aby codziennie chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. W cieplejsze pory roku warto uzbroić się w filtry przeciwsłoneczne. Z kolei zimą należy chronić się przed mrozem, stosują tłuste lub półtłuste kremy. Takie zabiegi sprawią, że skóra będzie mniej cierpiała z powodu rozszerzonych naczynek. Najważniejsza w takiej sytuacji jest cierpliwość i systematyczność.

Dieta przy cerze z pajączkami

Istotna w pielęgnacji cery naczynkowej jest także odpowiednia dieta. Należy włączyć przede wszystkim do diety produkty, które zawierają miedź, czyli na przykład wątróbkę, sezam, suszone pomidory. Miedź zapewnia bowiem mocną i gładką skórę oraz bierze udział w produkcji tkanki łącznej. Ważny jest także selen, który chroni przed pękaniem naczynek wskutek promieniowania słonecznego. Selen zawierają na przykład orzechy lub skorupiaki a także produkty z pszenicy. Warto także zaopatrzyć się w produkty bogate w cynk, jeśli mamy problemy z cerą naczynkową. Cynk regeneruje bowiem naczynka i usuwa stan zapalny skóry. W cynk bogate są ostrygi, kakao i orzeszki ziemne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ