chiropraktyka

Chiropraktyka jest to odmiana terapii manualnej stosowanej w celu leczenia chorób oraz bólu układu mięśniowego i kostnego. Osoba wykonująca tą terapię, to chiropraktyk. Jest to nikt inny jak popularnie zwany kręgarz. Twoją pracą powoduje odblokowanie aparatu ruchu. Leczą wiele dolegliwości, które są wynikiem ucisku nerwowego. Specjalista ten wie, w jaki sposób masować oraz wykonywać ruchy, które przywrócą prawidłowe ustawienie stawów. Chiropraktyka jest to terapia oraz szereg zabiegów. Dodatkowo zajęciem chiropraktyka jest szerzenie wiedzy na temat układu kostnego oraz prawidłowej postawy ciała.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/chiropraktyka-czyli-kiedy-udac-sie-do-kregarza/

Kiedy należy udać się do kręgarza? 

Udamy się do niego w przypadku schorzenia kręgosłupa. Najczęściej wtedy, kiedy będzie towarzyszył temu ból. Kręgarz w swoim masażem oraz odpowiednimi ruchami, rozróżnij przestrzeń między kręgosłupem a mięśniami, które go otaczają. Pomoże to zdecydowanie zredukować ból oraz powstałe napięcie. Regularne zabiegi poprawiają mobilność oraz prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchowego. Kręgosłup to jednak nie wszystko. Zadaniem chiropraktyka jest leczenie schorzeń nóg, rąk, miednicy, wad postawy oraz rwy kulszowej. Ma on do dyspozycji różne metody leczenia oraz dobiera je do odpowiedniego przypadku pacjenta.

Jaki jest koszt takiej usługi?

Usługi chiropraktyka nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to że zapłacimy za nie z własnej kieszeni. Istniejąca na rynku konkurencja kręgarze powoduje, że ceny utrzymują się na stabilnym poziomie i są dość podobne u poszczególnych specjalistów. Za pierwszą wizytę u kręgarza zapłacimy od 120 do 250 zł. Na niej zostanie nam udzielony wywiad medyczny oraz specjalista dobierze odpowiednią metodę leczenia. Kręgarz opracuję również plan terapii, rozpisze każdą kolejną wizytę z cyklu leczenia. Będzie nas to kosztowało każdorazowo od 20 do 50 zł. Niektórzy specjaliści udzielają konsultacji przez internet, lecz podobnie jak w przypadku stacjonarnym, wymagana będzie opłata.

Zobacz też: http://www.maleacieszy.pl/fizjoterapeuta-i-fizjoterapia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ