odżywka białkowa
fot. pixabay.com

Zadaniem odżywki białkowej jest dostarczenie do naszego organizmu odpowiedniej ilości białka, której czasem nie pokrywamy z jedzenia. Chcąc dbać o naszą figurę oraz regularnie ćwicząc z pewnością znamy odżywki białkowe i je spożywamy, ale czy poza tymi działaniami można je również spożywać?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/uniwersalne-odzywki-bialkowe-do-stosowania-calodziennego/

Odżywki białkowe dla sportowców

Dla sportowców odżywki białkowe mają bardzo istotne znacznie, gdyż pomagają dostarczyć niezbędne naszemu organizmowi białko, którego nie jesteśmy w stanie dostarczyć w tak dużych ilościach z codziennego pożywienia. Dlaczego? Ponieważ czasami nie jemy tak dużo, a czasem zwyczajnie nie mamy ochoty jeść w kółko tego samego.

Diety wymagają od nas dostarczania sobie makroskładników w odpowiedniej ilości, w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć. Redukując zbędne kilogramy i tkankę tłuszczową wskazane jest by spożywać odpowiednią ilość chudego mięsa, które dostarcza nam białka do organizmu, z kolei nabierając masy mięśniowej wskazane jest by w każdym naszym posiłku znajdowało się białko, najlepiej pochodzenia zwierzęcego. Wyobraź sobie jedzenie w każdym posiłku kurczaka albo innego mięsa.

Odżywki białkowe mają różne smaki, a także można je dodawać do posiłków i tworzyć ciekawe wariacje deserów z ich udziałem. Dlatego też sportowcy bardzo często spożywają odżywki białkowe.

Dla niejadków

Odżywki białkowe również świetnie sprawdzają się dla osób, które mają problemy z jedzeniem i nie mają takiego apetytu jak normalne osoby. Dodatkowo to idealny pomysł dla osób przechodzących rekonwalescencję po operacji. Białko w odżywce przyjmuje się o wiele łatwiej i szybciej do naszego organizmu.

Jest ono również wskazane dla osób na diecie wegetariańskiej, które muszą czerpać białko z różnych źródeł. Na całe szczęście jest również dostępna wersja odżywek białkowych dla osób, które szukają go w źródłach roślinnych – istnieją odżywki białkowe z grochu lub z soi.

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/mocne-paznokcie-najlepsze-suplementy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ