makijaż
fot. pexels.com

Makijaż to codzienność każdej z nas. Warto więc poznać różne triki i sposoby, które ułatwiają malowanie się, a do tego pozwalają zrobić to szybko i efektywnie. Poznaj kilka trików makijażowo-urodowych, które odmienią Twoje malowanie się!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/kilka-trikow-klasycznego-makijazu-oka-czyli-jak-poslugiwac-sie-maskara-i-eyelinerem/

Zamiast eyelinera

Kreska malowana eyelinerem to jeden z najpopularniejszych elementów makijażu, a sam eyeliner stanowi jednej z podstawowych kosmetyków wielu kobiecych kosmetyczek. Prawda jest jednak taka, że zrobienie równej, asymetrycznej kreski tym produktem jest swego rodzaju sztuką, którą może być trudno opanować, zwłaszcza dla początkujących, ale też może to być wyzwanie dla wprawionych dziewczyn, które się spieszą.  Żeby zrobić prostą, równą i asymetryczną kreskę, a do tego zrobić to szybko potrzebny będzie Ci cień do powiek lub brwi i cienki, skośny pędzelek. To tym pędzelkiem i cieniem namaluj kreskę – zobaczysz, że będzie Ci o wiele prościej, a też szybciej. Tak zrobioną kreskę możesz zostawić, a możesz również utrwalić ją eyelinerem.

Matowe usta z błyszczącej pomadki

Jeśli nie masz matowej pomadki, a właśnie taką chcesz pomalować usta lub masz ulubiony kolor w pomadce błyszczącej i chcesz to przełożyć na mat – to ten trik jest dla Ciebie! Polega on na tym, że ulubioną błyszczącą pomadką malujesz usta. Następnie przykładasz do nich chusteczkę higieniczną, ale pamiętaj by rozdzielić ją na warstwy i przyłożyć tylko jedną. Na tak przyłożoną chusteczkę nakładasz puder matujący – najlepiej transparentny. I gotowe! Dla trwalszego efektu całość możesz powtórzyć.

Naprawianie pokruszonego bronzera lub cienia do powiek

Widok ulubionego pokruszonego kosmetyku w kamieniu nie jest niczym przyjemnym. Można to na szczęście szybko naprawić. Potrzebny będzie Ci jedynie spirytus salicylowy i pędzelek. Odrobinę spirytusu (wystarczy kilka kropelek, lepiej dodać kolejne kropelki niż na początku użyć go zbyt dużo) dodaj do pokruszonego kosmetyku i pędzelkiem, ale nie włosiem tylko drugą stroną ubijaj produkt. Zobaczysz, że w miarę ugniatanie zacznie powracać do swojej pierwotnej kamiennej konsystencji. Całość musi przeschnąć, a kosmetyk po tym czasie jest gotowy do swobodnego używania.

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/dwuetapowe-olejowanie-wlosow-czyli-sposob-na-gladki-i-miekkie-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ