Co może znajdować się w bagażu podręcznym?

Bagaż poręczny zawiera przedmioty, które możemy zabrać bezpośrednio na pokład samolotu. W zależności od linii lotniczych, może mieć on różne wymiary oraz wagę. Warto jednak wiedzieć, co może być w bagażu podręcznym, dzięki czemu uda się uniknąć przykrych niespodzianek na lotnisku.

Co może zawierać bagaż podręczny?
Do bagażu podręcznego pakujemy to, co jest nam niezbędne w czasie lotu. Są to leki, kosmetyki i płyny w opakowaniach o pojemności 100 mililitrów, pokarm dla niemowląt czy ulubiona książka. W bagażu podręcznym może znaleźć się także poduszka, urządzenia elektroniczne czy coś cieplejszego do ubrania. Dla pewności zawsze warto sprawdzić przepisy linii lotniczych, z którymi podróżujemy – na pewno znajdziemy w nich szczegółowe informacje dotyczące bagażu podręcznego.

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?
W bagażu podręcznym nie mogą znajdować się żadne ostre przedmioty, broń, substancje wybuchowe i łatwopalne czy substancje chemiczne, które w jakikolwiek sposób mogą zagrażać innym pasażerom. Płyny można przewozić w specjalnych pojemniczkach o pojemności 100 mililitrów – jeśli takich nie posiadamy to niestety, ale wody czy kremu nie zabierzemy na pokład samolotu, chyba że kupimy je w sklepach znajdujących się na lotnisku poza strefą odprawy. Jedynie pokarm dla niemowląt nie podlega tym restrykcjom. Nie oznacza to jednak, że zakazane w bagażu podręcznym przedmioty nie mogą znaleźć się w bagażu rejestrowanym – zawsze warto sprawdzać przepisy obowiązujące w danych liniach.

kosmetomania.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrezent dla noworodka
Następny artykułCo zjeść

ZOSTAW ODPOWIEDŹ