Co zjeść na kaca?

Co zjeść, gdy męczy nas kac? Jedni jedzą wtedy na słodko, inni na tłusto. Która grupa ma rację? Sprawdzamy!

Osoby, które zamierzają wypić dużo alkoholu, powinny przygotować się wcześniej. Przed imprezą warto zjeść coś tłustego. Lepiej nie pić na pusty żołądek. Lepiej też nie pić dużej ilości mocnego alkoholu, jeśli danego dnia jedliśmy tylko przeciery z owoców lub surowe owoce oraz chleb. Najlepszym paliwem do picia jest posiłek z białka oraz z tłuszczy. Nie warto jednak sięgać po kebaba przed imprezą. Takie jedzenie jest niezdrowe i tak naprawdę zbyt tłuste. Niezbyt dobrym pomysłem na jedzenie przed imprezą są dania ostre.

No dobrze, a co zrobić, gdy kac już się pojawia? Najlepszym daniem jest tradycyjny kurczak razem z ryżem białym. Dodatkowo, może to być makaron z warzywami by szybko zniwelować objawy „dnia po” pomocną dłoń w szybkim dostarczeniu posiłku wyciągnie e-catering.net. Koniecznie też trzeba pić dużo wody, ale ciepłej, czystej, tylko na przykład z sokiem. Szukając dobrej wody, wybierzmy tę, która jest wysoko mineralizowana. Trzeba też zadbać o dostarczanie sobie potasu. Wydaje się, że najprostszym sposobem będzie stosowanie suplementów diety i jest w tym trochę prawdy, jednak nie należy zapomnieć o tym, aby dostarczyć sobie jak najzdrowszych składników wraz z pożywieniem, wtedy będą najlepiej przyswajalne. Więc co jeść na kaca?

Bardzo dobrze na kaca działają jogurty, kefiry, a także owoce, takie jak na przykład banan lub pomarańcza. Dobrze jest też zjeść porządną jajecznicę, o ile nie męczą nas mdłości. Ciekawe też mogą zadziałać tosty z serem oraz zwykły rosół. Ważne, aby posiłki miały wysoką temperaturę.

www.alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ