pielęgnacja włosów

Piękne, zdrowe, mocne i gęste włosy są ozdobą zarówno każdej kobiety, jak i mężczyzny. Nie tylko kobiety poświęcają codziennie czas, aby ich włosy były w jak najlepszej kondycji. Jakie kosmetyki powinni stosować mężczyźni?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów mężczyzny

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji męskich włosów, powinien być szampon. Aby był skuteczny należy go dostosować do rodzaju włosów. Zadaniem szamponu nie jest tylko odświeżenie włosów, ale i nawilżenie oraz odżywienie. Składniki aktywne, które znajdują się w preparacie powinny przenikać do włosów. Dzięki nim włosy będą prawidłowo rosły, będą zdrowe i lśniące.

Należy również zwrócić uwagę na temperaturę wody, którą używamy do mycia włosów. Woda powinna być letnia, czemu? Ponieważ gorąca woda przyspiesza produkcje sebum, co skutkuje szybszym przetłuszczaniem się włosów. Natomiast za zimna woda sprawia, że łuski włosa się nie rozchylają, a wtedy składniki kosmetyków nie przenikają do wnętrza.

W przypadku mężczyzn lepiej jest wybierać szampon kierowany do danej płci. Mężczyźni mają tendencję do pojawiania się łupieżu, dlatego muszą się wystrzegać kosmetyków uniwersalnych, typu 2 w 1. Bardzo często to one są przyczyną łupieżu oraz podrażnienia skóry głowy.

Do pielęgnacji włosów - dla mężczyzn

Rodzaje szamponów:

  • do codziennego użytku, najlepszy będzie szampon o działaniu nawilżającym.
  • dla słabych i cienkich włosów, szukajmy szamponu, który ma w składzie witaminę B5. Ona wzmocni włosy.
  • dla włosów przetłuszczających, idealny będzie kosmetyk, który kontroluje wydzielanie sebum.
  • dla włosów wypadających, najlepszym wyborem będzie szampon przeciw wypadaniu włosów. Składniki aktywne znajdujące się w szamponie, mają za zadanie wspomagać i stymulować porost nowych włosów.

Dodatkowy kosmetykiem do pielęgnacji włosów, jest odżywka. Nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Odżywka zastosowana u mężczyzny ma za zadanie zdyscyplinować i dodatkowo nawilżyć jego włosy. Dzięki regularnemu używaniu odżywki do włosów, poprawia się ich kondycja.

Wybierając odpowiednią odżywkę do włosów należy wybrać taką, którą trzeba spłukać po odpowiednim czasie. Lekka odżywka zapewni odpowiednie nawilżenie i ochronę przez czynnikami zewnętrznymi. Odżywki, które są bez spłukiwania dość mocno obciążają włosy. Przez co wydają się nieświeże.

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/jakie-kosmetyki-potrzebne-sa-do-pielegnacji-twarzy-mezczyzny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ