Fenomen białych spodni

Pozornie mało praktyczne, a jednak bardzo uniwersalne, białe spodnie są jednym z wyjątkowo ciekawych i przydatnych elementów garderoby. Biały kolor ma dokładnie tę samą zaletę jak czerń – daje się komponować ze wszystkim i w różny sposób. Dzięki temu jedna sztuka odzieży odpowiada za choćby kilka odmiennych kompozycji ubraniowych.

Dłuuuuugie…. nogi

W bieżącym sezonie białe spodnie występują w wersji z podwyższonym stanem. Oznacza to, że szczęśliwe posiadaczki długich nóg będą mogły je założyć i wizualnie prezentować jeszcze dłuższe nogi, oczywiście zgrabne i bardzo szczupłe. Oprócz tego modelu z mody nie wyszły też rurki i cygaretki, pozwalające na tworzenie wielu ciekawych stylizacji. Wymienione spodnie z podwyższonym stanem też nie są jednakowe – ich fasony zapewniają coś fajnego różnym typom sylwetek. Mogą to być tzw. pumpy lub spodnie bardziej gładkie i wąskie. Szerokość nogawek tej wersji służy modelowaniu optycznemu wyglądu bioder i nóg.

Łączenie to sztuka

Jakakolwiek stylizacja z białymi spodniami w roli głównej uwzględnia ciekawe połączenie z innymi elementami odzieży. Kluczowe okazują się nawet buty czy dodatki. Choć z białym można zestawiać dowolną barwę, w modzie są te mniej kontrastowe, na przykład jakieś pastele, niezobowiązujący beż, kawowy i inne odcienie brązu. Można też wyjść w stroju białym od stóp do głów przełamanym w jednym punkcie kolorowym dodatkiem. Znów wraca moda na styl marynarski, a więc „wrzucenie” tam białych spodni otwiera furtkę do połączenia bieli z czerwienią i granatem. Im więcej białego w stroju, tym bardziej trzeba uważać z dodatkami, gdyż każdy kolejny będzie mocniej zwracał uwagę na dany fragment sylwetki. Podobnie wygląda kwestia butów; jeśli będą miały zbyt intensywną barwę, zwrócimy uwagę na stopy, skrócimy optycznie dolną część nóg. Moda zaleca zachowanie butów również w odcieniu bieli lub skorzystanie z koloru, który już gdzieś wystąpił w pozostałej części stylizacji. Wtedy unika się mocnego efektu przyciągania spojrzenia tylko i wyłącznie na buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ