Jak działa infrazon fryzjerski?

0
2574

Czasy kiedy fryzjer był zwykłym, mało poważanym zawodem minęły bezpowrotnie. Dzisiaj często nie mówi się o fryzjerach, lecz o stylistach fryzur. Wpływ na taką sytuację niewątpliwie miał rozwój technologiczny, który sprawił, że sztuka fryzjerska ma obecnie więcej możliwości. Czasy, kiedy większość zabiegów fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja czy farbowanie, niszczyły włosy odeszły do lamusa.

Warto także podkreślić, że dla fryzjerów ich zawód to nie tylko zajęcie zarobkowe, ale również, a może przede wszystkim, pasja. Dlatego większość z nich cały czas zwiększa swoje umiejętności i kompetencje biorąc udział w kursach i szkoleniach. Fryzjerzy inwestują nie tylko w szkolenia, ale także w profesjonalny sprzęt, który ułatwi im pracę i pozwoli na wykonywanie bardziej zaawansowanych zabiegów. Takim urządzeniem niewątpliwie jest infrazon.

Czym jest infrazon?

Infrazon, zwany także klimazonem, to urządzenie, które pozwoli fryzjerowi wykonać trwałą ondulację, keratynowe prostowanie, farbowanie. Może posłużyć też jako suszarka. Jednak jest pewna różnica między infrazonem, a suszarką. Klimazon pozwala bowiem na wykonanie wielu kuracji. Dzięki niemu można poradzić sobie z problemem wypadania włosów, bądź pozbyć się łupieżu. Bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku włosów przetłuszczających się z tendencją do nadmiernego wytwarzania sebum.

Infrazon fryzjerski CIX 3000

Infrazon fryzjerski CIX 3000. Fot. ayala.com.pl

Infrazon działa na zasadzie promieni podczerwonych, które docierając do włosów sprawiają, że cząsteczki poruszają się szybciej, a tym samym polepszone jest wnikanie składników aktywnych we włosy. Funkcja chłodnego nawiewu pozwoli zamknąć łuski włosa po zabiegu.

Jak wygląda infrazon?

Prawdopodobnie każdy z nas widział w salonie fryzjerskim infrazon, chociaż pewnie niewielu zdaje sobie z tego sprawę. Klimazon wygląda jak hełm, czasem mylony jest z suszarkami hełmowymi. Nakłada się go na głowę (nie przylega on jednak do niej całkowicie) i w ten sposób wykonuje się różne zabiegi. Infrazon może być stojący, wiszący lub przymocowany do fotela fryzjerskiego za pomocą specjalnego statywu.

Warto tutaj wspomnieć, że bardziej wygodne są infrazony stojące, ponieważ można je przestawiać. Klimazony wiszące natomiast muszą być na stałe wmontowane w ścianę. Obecnie na rynku możemy znaleźć infrazony w bardzo różnych kolorach oraz o różnym designie. Firmy fryzjerskie chcą stworzyć jak najwięcej możliwości wyboru, aby przyciągnąć zakłady fryzjerskie, które mają różne wystroje wnętrz.

Jak wybrać najlepszy sprzęt?

W specjalnych hurtowniach fryzjerskich można znaleźć wiele modeli tego urządzenia. Na co zatem powinien zwrócić uwagę fryzjer, aby wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim infrazon musi mieć opcję regulacji temperatury. Pozwoli nam to wybrać odpowiednią temperaturę do kuracji, jaką chcemy przeprowadzić oraz dopasować ją do rodzaju włosów naszych klientów. Kolejne opcje to możliwość zmiany mocy nawiewu oraz funkcja obracanie się. Profesjonalny klimazon powinien także być wyposażony w timer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ