Wybierając garderobę dla niskiej kobiety, powinniśmy zadbać o utrzymanie całej stylizacji w jednolitym kolorze. Pozwoli to na zachowanie ciągłości sylwetki, optyczne jej wydłużenie i wysmuklenie. Niekoniecznie muszą to być te same kolory (to jednak optymalne rozwiązanie), możemy poeksperymentować z odcieniami czy fakturami.
Najlepiej, żeby swetry, bluzki, żakiety oraz koszulki które wybieramy, posiadały dekolt w serek, dekolt typu amerykańskiego (wiązany na szyi), czy zakładany. Świetnie sprawdzą się również pionowe wzory
w górnej części stroju, prążki, paski, pionowe rozcięcia, czy inna dekoracja przebiegająca wzdłuż sylwetki.
Żakiety i swetry powinny być dopasowane, blisko sylwetki, co pozwoli nam uniknąć efektu ,,chodzenia
w workowatych ubraniach”. Jeśli posiadamy kilka nadprogramowych kilogramów, należy znaleźć odpowiedni fason garsonki, tak aby nie była zbyt szeroka, ale jednocześnie nie podkreślała naszych fałdek.
W takim przypadku najlepsze będą żakiety dopasowane, ale nie opinające nadmiernie sylwetki, o długości sięgającej połowy bioder, a co najmniej za pupę.
Aby uniknąć monotonii, możemy poszaleć z materiałami i fakturą. Bluzki i koszule wybierajmy uszyte
z lejących się materiałów, jedwabiu, satyny. Mogą być marszczone, z żabotem, doskonale byłoby gdyby dodatkowo wzór przebiegał wzdłuż tali. Koszulki i tuniki wybierajmy o długości do pasa, lub maksymalnie do bioder, unikajmy kroju oversize.

www.cowmiescie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ