Niektóre pary mimo usilnych starań nie mogą doczekać się dziecka. Jakie mają one rozwiązanie? Czy leczenie niepłodności jest na tyle skuteczne, że ma sens? Kiedy warto zdecydować się na in vitro Katowice?

Problem niepłodności

Warto zauważyć, że nieudane próby zajścia w ciąże nie oznaczają jeszcze niepłodności żadnego z partnerów. Dopiero po dłuższym okresie czasu i naprawdę wielu nieudanych próbach można mówić o tym, że przydatne będzie leczenie niepłodności.

Trudno wskazać konkretny czas, po jakim należy zacząć się martwić o swoją płodność. Często mówi się o jednym roku, jednak jest to tak naprawdę bardzo umowny okres. Jeśli bowiem chodzi o młode i ogólnie zdrowe kobiety, zwykle jeśli nie mogą zajść w ciąże przez pół roku, już powinny się udać do kliniki leczenia niepłodności. W przypadku nieco starszych kobiet natomiast starania o dziecko mogą się wydłużyć nawet do kilku lat.

Wizyta u lekarza

Bez wątpienia, partnerzy powinni przechodzić przez leczenie niepłodności razem. Dlatego też, zawsze wspólnie powinni odwiedzać lekarza. Miejscem, w które najlepiej się udać jest z pewnością klinika leczenia niepłodności.

Pierwszym co robi lekarz zwykle jest przeprowadzenie dogłębnego wywiadu. Wypytuje on partnerów o ich zwyczaje, styl życia i wszystko co może mieć wpływ na płodność. Czasami bowiem okazuje się, że wystarczy odrobinę zmienić swoje życie, ażeby problem z zajściem w ciążę zniknął.

Kiedy już lekarz zakończy szczegółowy wywiad, przechodzi do przeprowadzania badań. Jednymi z podstawowych są badania hormonalne. Rzecz w tym, iż zwłaszcza u kobiet, przyczyną niepłodności mogą być jak zaburzenia hormonalne. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn, przede wszystkim sprawdzić trzeba jakość nasienia.

Jak leczyć niepłodność?

Klinika leczenia niepłodności stosuje wiele metod, które mają zwiększyć szanse na dziecko. Oczywiście, nigdy nie ma pewności, że terapia się powiedzie. W wielu przypadkach jednak kończy się ona sukcesem.

Jak wspomniano, za niepłodność często odpowiedzialne są hormony. Dlatego też, właśnie hormonami leczy się w wielu przypadkach niepłodność. Leczenie niepłodności hormonami dotyczy zwłaszcza kobiet, jednak u mężczyzn też się je czasem podaje.

Ostatnia deska ratunku

Czasami nawet wieloletnie leczenie niepłodności nie daje pożądanych efektów. o zrobić, kiedy wszystkie sposoby leczenia zawodzą? Ostatnim rozwiązaniem zdaje się być in vitro Katowice. Warto zauważyć, że wśród tak naprawdę dziesiątek metod leczenia niepłodności, in vitro Katowice jest jedną z najskuteczniejszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ