Jak wybrać drzwi tarasowe przesuwne

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi tarasowe przesuwne. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wysokość progu

Osoby planujące posiadać drzwi tarasowe przesuwne muszą przede wszystkim uwzględnić wysokość progu. Jest to zdecydowanie bardziej istotny aspekt niż mogłoby się wydawać. Oczywiście domownicy mogą bez większego problemu przyzwyczaić się do intuicyjnego przekraczania progu. Problem może jednak pojawić się w przypadku osób niepełnosprawnych.

Rekomendowane jest wtedy postawić na modele drzwi tarasowych z obniżonym progiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także niski próg wpuszczony w posadzkę. Godny uwagi jest fakt, że w pierwszym wspomnianym przypadku próg będzie wystawał ponad podłogę o około 32 milimetry od poziomu posadzki.

Szerokość światła przejścia

Osoby, które planują zaopatrzyć się w drzwi tarasowe przesuwne bardzo często zwracają uwagę na cenę czy parametry izolacyjne. Rekomendowane jest jednak uwzględnienie szerokości światła przejścia.

Warto wiedzieć, że renomowani producenci mają w swoich ofertach asortymentowych produkty z przesuwnym skrzydłem o szerokości 1,6 metra. W ten sposób zostanie stworzone światło przejścia o szerokości dochodzącej do 1,5 metra.

Wielkość otworu drzwiowego

Kolejną kwestią, którą koniecznie trzeba uwzględnić jest wielkość otworu drzwiowego. Specjaliści zalecają, aby przy otworach do 2 metrów szerokości stosować klasycznie otwierane drzwi balkonowe posiadające ruchomy słupek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że system przesuwny we wspomnianej sytuacji może być niefunkcjonalny.

Trzeba także podkreślić, że przy otworach o 2-3 metrach szerokości można bez żadnego problemu postawić na drzwi przesuwne. Oczywiście architektura budynku musi na to pozwalać. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt renomowanego producenta.

Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do jakości drzwi przesuwnych. Znane firmy dysponują bowiem zapleczem technologiczny. Regularnie wprowadzają na rynek nowe produkty. Ponadto dają na drzwi przynajmniej kilkuletnią gwarancję. Można również liczyć na serwis.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ