Język niemiecki

Znajomość języka niemieckiego otwiera wiele drzwi zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Osoby znające ten język są dużo bardziej pożądane na rynku pracy. Jednak stereotypy krążące na temat tego języka wciąż odstraszają od podjęcia nauki. Czy język niemiecki jest rzeczywiście taki trudny?

Język niemiecki jest łatwy do nauki

Po rozpoczęciu nauki języka niemieckiego okazuje się, że gramatyka jest łatwo przyswajalna i zdecydowanie łatwiejsza niż gramatyka języka angielskiego. Struktura zdania jest uporządkowana i prosta, a reguły jasne i czytelne – wystarczy wiedzieć gdzie umiejscowić czasownik i dookoła niego umieścić pozostałe wyrazy. O ile w przypadku języka angielskiego problematyczne jest istnienie wielu czasów przeszłych i nauczenie się reguł stosowania ich, o tyle w przypadku języka niemieckiego do dyspozycji jest jeden czas teraźniejszy i dwa zamiennie używane czasy przeszłe. Dużym plusem tego języka jest też wymowa, większość słówek wymawia się tak, jak są napisane, co nie zawsze zdarza się w języku angielskim.

Dobrym rozwiązaniem jest kurs języka niemieckiego. Profesjonalny lektor usystematyzuje naukę i wytłumaczy wszystkie reguły. Pokaże na co zwrócić uwagę i skoryguje błędy. Dzięki temu nie powinno się mieć trudności w nauce języka.

Czy osoba dorosła poradzi sobie z językiem niemieckim?

Osoby dorosłe zaczynające naukę z językiem, radzą sobie z nim doskonale. Zwłaszcza jeżeli wybierze się dobrą szkołę językową z profesjonalną kadrą, kurs języka niemieckiego będzie przyjemnością. Jeżeli lektor prowadzący grupę jest native speakerem, bardzo szybko można przyswoić wymowę.

Szkoły językowe specjalizujące się w kursach języka niemieckiego oprócz samej nauki języka, oferują także zajęcia związane z kulturą Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. Dzięki temu nauka będzie jeszcze łatwiejsza, a kursant zbliża się do języka i ma większą motywację. Zazwyczaj osoby dobrze osłuchane z językiem, nie mają problemu z nauczeniem się rodzajników czy liczby mnogiej.

Jak przełamać się, żeby rozpocząć naukę niemieckiego?

Przede wszystkim warto pozbyć się wszelkich stereotypów. Na początku można osłuchać się z niemieckim, żeby przekonać się, że nie brzmi on tak strasznie, jak wydaje się wielu osobom. Kolejnym krokiem jest wybór dobrej szkoły językowej.

Kurs języka niemieckiego prowadzony przez profesjonalnego lektora pozwoli poznać podstawy i pokaże, że ten język nie jest trudny. Wiele osób, które już rozpoczną naukę, odkrywa w sobie pasję do nauki i żałuje, że rozpoczęło ją tak późno.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ