Joga – modny i świetny rodzaj sportu dla każdego

Obecnie prowadzenie zdrowego stylu życia jest w modzie. Każdy pragnie mieć ładną i zgrabną sylwetkę, a także poczuć się lepiej, dzięki wykonywaniu przeróżnej aktywności. Sposoby odżywiania również ulegają zmianie, chętniej sięgamy po zdrowe przekąski oraz prowadzimy zbilansowane diety.

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwala utrzymać wysportowaną sylwetkę, pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz przywrócić równowagę ciała i umysłu jest joga. Regularne zajęcia z jogi całkowicie potrafią odmienić podejście do świata. Oczyszczają umysł, niwelują uczucie zmęczenia, a ponadto sprawiają, że ciało staje się zgrabniejsze i szczuplejsze.

Joga to połączenie rozciągania, medytacji oraz prawidłowej techniki oddychania. Wykonywanie przeróżnych ćwiczeń i właściwy proces oddychania mają ogromny wpływ na samopoczucie człowieka. Uwalniają od stresów, pozwalają się zrelaksować, a jednocześnie pobudzają do działania.

Jogę może uprawiać każda osoba bez żadnego wyjątku. Obecnie są nawet proponowane zajęcia jogi dla najmłodszych, a także dla osób starszych. Joga składa się z wykonywania różnego typu ćwiczeń – od prostych po bardziej skomplikowane. Jesteś zainteresowany tym sportem? Dowiedz się więcej na ten temat na niku i wybierz poziom dla siebie.

Popularne ćwiczenia jogi

Joga, jak już wcześniej wspominaliśmy składa się z szeregu przeróżnych ćwiczeń o rozmaitej intensywności. Do najpopularniejszych ćwiczeń joga Poznań można zaliczyć: Adho Mukha Svanasana oraz Adho Mukha Virasana.

Adho Mukha Svanasana to ćwiczenie, które jest wykonywane na kolanach. Osoba ćwicząca klęczy i prostuje jednocześnie ręce oraz kolana. Pośladki muszą być wypchnięte do góry, zaś plecy należy utrzymać w pozycji prostej. Barki odsuwamy od uszu, uda wypychamy w tył, a łopatki kierujemy w głąb pleców. Podczas ćwiczenia klatka piersiowa musi być otwarta, a cały tułów wyciągnięty. Głowa i brzuch powinny być rozluźnione. Ćwiczenie ma na celu prostowanie kręgosłupa, aż do momentu, kiedy pięty spoczną na podłodze.

Adho Mukha Virasana ćwiczenie wykonywane na kucaka. Osoba ćwicząca powinna usiąść na stopach, w taki sposób, aby jej tułów znajdował się pomiędzy kolanami. Pośladki muszą być oparte na piętach, zaś ręce wyciągnięte do przodu. Czoło można oprzeć na podłogę, a dłonie ustawić na szerokość barków. Jak już mamy taką pozycję, należy przyciągnąć uda do tułowia, a pośladki dociskać do pięt i wyciągać ku górze.

Joga składa się z większości mało skomplikowanych ćwiczeń, których wykonywanie można szybko opanować do perfekcji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni klub sportowy i skorzystasz z pomocy dobrych trenerów do jogi.  Przykładem może być Joga Poznań, która rozluźni Twoje ciało i oczyści umysł.

Joga Poznań – charakterystyka i efekty

Joga skutecznie przywraca zdrowy stan umysłu i pozwala utrzymać dobrą formę fizyczną całego ciała. Wymaga koncentracji i łączenia wysiłku mięśni z prawidłowym oddechem. Skutecznie wzmacnia mięśnie, przywraca równowagę organizmowi oraz pozwala lepiej kontrolować ciało.

Joga Poznań to zajęcia o różnej intensywności i dynamiczności. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni poziom dla siebie. Każde zajęcia kończą się relaksującym rozciąganiem oraz medytacją. Efektem regularnego uczęszczania na zajęcia jogi jest ogólna poprawa stanu zdrowia. Ciało osób uprawiających jogę zmienia się znacząco, staje się smuklejsze i zgrabniejsze, zaś stawy i mięśnie bardziej rozciągnięte i rozluźnione. Joga Poznań pozwala uwolnić się od stresu, wypocząć, ułatwić oddychanie i zapewnić harmonię organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ