Korsyka - wyspa wypoczynku i wspomnień

Piękne widoki, które zapierają dech w piersiach to niewątpliwie cecha, jakiej szukamy w miejscu do którego chcemy się udać na wypoczynek. Często wybieranym, wakacyjnym kierunkiem są przykładowo Włochy, które posiadają odrębny region nazywany Korsyką. Jest to wyspa słynąca między innymi z malowniczych krajobrazów, które przyciągają do siebie niezliczone grupy turystów z całego świata.

Przeszukując internet za pomocą hasła Korsyka – wakacje dość szybko można natknąć się na setki zdjęć przedstawiających brzegi wyspy udekorowane rozległymi plażami i wysokimi klifami, pośród których czeka wiele atrakcji. Oprócz najzwyklejszego wylegiwania się na piasku w upalny dzień, istnieją możliwość zaczerpnięcia bardziej aktywnego wypoczynku. Korsyka jest idealnym miejscem gdzie warto zacząć, lub kontynuować przygodę z nurkowaniem, czy skuterami wodnymi. W końcu przyjemniej jest zażywać sportu, kiedy otaczają nas piękne widoki.

Poza wypoczynkiem na plaży i sportami wodnymi na Korsyce popularne są wycieczki wśród górskich szczytów, których zdobywanie i przemierzanie daję wiele satysfakcji, oraz oryginalnych odczuć, które wiążą się z wyspiarskim klimatem. Wiele punktów oferuje na górskiej mapie atrakcji oferuje odmienne przeżycia takie jak wspinaczka górska, czy wypożyczenie rowerów. Całkiem popularne jest również wypożyczenie konia, którym możemy przemieszczać się po specjalnie przygotowanych, naturalnych torach, również wyścigowych!

Istnieje także możliwość zwiedzenia bardziej zabudowanych terenów, które cechuje niepowtarzalny klimat jaki Korsyka zawdzięcza oryginalnemu budownictwu i aglomeracji wypełnionej dziesiątkami zabytków i miejsc historycznych taki jak katedry, porty, czy muzea. Niedaleko nich znaleźć można oczywiście sklepy i punty, które oferują różne formy rozrywki od najzwyklejszych zakupów, przez koncerty i pokazy, aż do parków wspinaczkowych.

Warto również pamiętać o przygodach kulinarnych. Korsyka poprzez podzielenia geograficzne oferuje zróżnicowaną kuchnię opartą na europejskich smakach z naciskiem na smaki włoskie. W różnych miejscach spróbować można przysmaków, które różnią się z powodu wymienionych wcześniej podziałów. Kluczowymi daniami są te, które opierają się na wykorzystaniu regionalnych produktów. Dzięki powszechnemu dostępowi do Morza Śródziemnego, turyści mają okazję spróbowania posiłków, które stworze zostały z maksymalnie świeżych owoców morza. Również nabiał ma swój duży udział w kulinariach wyspy. Górskie tereny w centrum wyspy są idealnym miejscem do hodowli kóz i owiec, których mleko wykorzystuje się do produkcji oryginalnych gatunkowo serów. Kolejnym mocnym filarem tamtejszej kuchni są wędliny, które zachwycają smakiem najróżniejsze i wymagające podniebienia.

Ciepły klimat, malownicze pejzaże, oryginalna kuchnia i setki atrakcji. To z pewnością wystarczające powody, które decydują o wybraniu Korsyki jako miejsca, gdzie warto udać się podczas najbliższych wakacji. A po wakacjach z pewnością zostanie nam wiele pięknych wspomnień i doświadczeń z tej urokliwej wyspy.

freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ