Zakopane

Zakopane jest na mapie Polski miejscem zdecydowanie niezwykłym. W naszych pięknych, polskich górach można z powodzeniem spędzić udany urlop zarówno zimą, jak i latem. Jest to też świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Nic więc dziwnego, że ujrzenie tabliczek z napisami „wolne pokoje Zakopane” może graniczyć z cudem. Terminy wyprzedają się bowiem jak ciepłe bułeczki. Zakopane nie jest ponadto ogromnym miastem, nie powinna więc dziwić ograniczona liczba dostępnych apartamentów czy pokoi. Jak rozwiązać ten problem? Cóż, jedynym rozwiązaniem jest dokonywanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Lub – jeśli szukamy miejsca nieco później – zdecydowanie się na pokój w nieco mniejszej miejscowości leżącej blisko samego Zakopanego. Możemy również – jeżeli mamy takie możliwości finansowe – zdecydować się po prostu na apartament w samym centrum Zakopanego, jednakże za cenę minimum tysiąca polskich złotych za kilka dni…

Zakopane zimą, Zakopane latem
Jak już wyżej wspominaliśmy, Zakopane, zwane zimową stolicą Polski, doskonale radzi sobie również latem. Chyba właśnie ten aspekt czyni to miejsce tak wyjątkowym. Polskie wybrzeże bowiem sprawdza się przede wszystkim latem, podobnie jest z polskimi pojezierzami i pojedynczymi jeziorami. Zimą sezon zdecydowanie zamiera. Jeśli chodzi o Zakopane, sprawa przedstawia się wprost przeciwnie. Szczyt sezonu ma miejsce zarówno, zimą, jak i latem. Dzieje się tak przede wszystkim w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku (które to święta Polacy bardzo chętnie spędzają właśnie w polskich górach), ferii zimowych oraz wakacji, kiedy to dzieci cieszą się czasem wolnym od szkoły. Zakopane oferuje odwiedzającym je turystom wiele ciekawych atrakcji. Latem można poznawać coraz to nowe szlaki górskie (jednakże zimą atrakcje tego typu przeznaczone są tylko dla fachowców i przeszkolonych specjalistów, o czym zawsze należy pamiętać!), spacerować po centrum zakopanego, napawać się pięknem natury – polskie Tatry są bowiem bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc w całym kraju.

Dostępność apartamentów, pokoi
Tu już niestety sytuacja przedstawia się nieco gorzej. Zdaje się, że Polacy zrozumieli, jak cennym darem dla naszego kraju jest Zakopane, a co za tym idzie – odwiedzają to miejsce bardzo chętnie, często i licznie. A że Zakopane, jak zresztą każde inne miasto, nie zostało stworzone z gumy, więc może pomieścić jedynie pewną określoną, skończoną liczbę odwiedzających je turystów. Co za tym idzie – znalezienie wolnego pokoju w szczycie sezonu może niejednokrotnie graniczyć z cudem. Dlatego też bardzo ważne jest planowanie urlopu w zimowej stolicy Polski z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chcemy udać się na wyjazd last minute, musimy liczyć się z dwiema konsekwencjami – albo całkowitym brakiem możliwości ulokowania się, albo koniecznością wydania na lokum potężnej sumy pieniędzy (ceny za wynajem apartamentu na weekend zaczynają się od tysiąca złotych wzwyż). Chcąc tego uniknąć, można spróbować udać się na weekend w polskich górach w czasie, kiedy nie są one tak oblegane – na przykład już po Nowym Roku lub dwa-trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem.

czas-wakacji.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ