dzieci

W Polsce w obecnych czasach standardowa liczba osób w rodzinie waha się w granicach 3-5 członków. Zazwyczaj jest to dwoje rodziców i dwójka lub trójka dzieci.

Oczywiście im więcej osób w rodzinie , tym większy koszt utrzymania i więcej wydatków tym towarzyszących.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/liczba-czlonkow-rodziny/

Dlatego wciąż wiele rodzin decyduje się na jedno dziecko, ponieważ nie stać ich na utrzymanie większej liczby dzieci. Z pomocą na pewno od niedawna naprzeciw rząd wprowadzając program rządowy 500+, żeby wspomóc rodziny w utrzymaniu dzieci i odciążyć domowy budżet.

Co wiąże się z posiadaniem dużej rodziny?

Liczba członków naszej rodziny ma na pewno decydujący wpływ na wielkość naszego domu, ogrodu, wielkość samochodu , ilość pokoi w domu, oraz wiele wiele innych czynników.

Trzeba mieć zatem świadomość, że czym większa liczba osób tym większą przestrzeń one potrzebują. Musimy się z tym liczyć, zakładając rodzinę , że dzieci kiedyś dorosną i będą potrzebowały chociażby swoich pokoi lub kąta z biurkiem.

Liczba członków rodziny wytycza wobec koszty całego utrzymania i życia takiej rodziny. Nie zapominajmy też o takich ważnych kwestiach jak wakacje i ferie zimowe, na które też musimy przeznaczyć fundusze z domowego budżetu. Czym więcej dzieci, tym oczywiście większe koszta wakacji.

Wiele rodziców wobec tego decyduje się tylko na jedne dziecko, aby zapewnić mu byt i niczego sobie nie odmawiać. Dlatego w Polsce mamy spadek liczby dzieci, chociaż w ostatnim roku , na pewno dzięki programowi 500+ tendencja ta ulega znaczącemu wzrostowi.

W Polsce średnia miesięcznych zarobków nie jest zbyt wielka , do tego dochodzą inne kluczowe czynniki jak opieka społeczna i socjalna oraz medyczna, które mają decydujący wpływa na to, że ludzie nie mają już głównie na celu zakładanie dużych, wielodzietnych rodzin.

Warto zobaczyć: http://www.maleacieszy.pl/organizacje-ktore-pomagaja-rodzinie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ