Okno przesuwne czy tradycyjne

Okno to niezwykły element każdego domu i mieszkania. To przez nie wpada całe naturalne światło i jest naszym łącznikiem ze światem zewnętrznym. Gdybyśmy chcieli policzyć, ile razu w ciągu dnia się do niego zbliżamy w najróżniejszym celu, pewnie już koło południa stracilibyśmy wszelką rachubę.

Duże czy małe

Jeśli mamy możliwość wyboru jego wielkości, to zazwyczaj decydujemy się na jak największe. Duża tafla, przez którą możemy obserwować otaczającą rzeczywistość, jest prawdziwym luksusem. Coraz bardziej popularne są przestronne wnętrza, w których jedną z niewielu ozdób są właśnie okna. Jeśli chcemy połączyć wygodę z nowoczesnością warto zdecydować się na okna przesuwne. To rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze, daje dużo większe możliwości ciekawych aranżacji. Co ważne, nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, aby je otworzyć – sprawdzą się więc nie tylko w dużych salonach, ale i mniejszych pomieszczeniach. Innym ciekawym wariantem, który wpuszcza do domu jeszcze więcej światła, są okna narożne. Te dwa systemy to świetne rozwiązania w mieszkaniach, domach, restauracjach i biurach, i właściwie wszędzie tam, gdzie szukamy innowacyjnych i praktycznych rozwiązań.

Kilka słów o tzw. suwankach

Okno przesuwne czyli tzw. suwanka daje możliwość przesunięcia jednego ze skrzydeł bez potrzeby otwierania go w tradycyjny sposób. Dzięki temu zyskujemy wolną przestrzeń i nie musimy się martwić, że skrzydło będzie w coś uderzać lub o coś zahaczać. Osadzone są one zazwyczaj na rolkach i lekko po nich podróżują, przesuwając się w odpowiednim kierunku. Nie potrzeba do tego dużo siły, ponieważ odpowiednio zamontowane okna poruszają się lekko. Najpopularniejsze okna przesuwne oparte są na systemie HST oraz PSK. Głównie chodzi o to, że mogą być unoszono-przesuwne lub odstawno-przesuwne. Te dwa rozwiązania mają dużo zalet i sprawiają, że ich obsługa jest bardzo łatwa i komfortowa. Te „rolki” to fachowo zwane wózki jezdne, które lekko poruszają się po szynie. W zależności od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, mogą być mniej lub bardziej niewidoczne. Okna przesuwne występują w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu możemy je łatwo zaaranżować z resztą domu czy mieszkania. To idealne rozwiązanie, jeśli interesuje nas jeszcze więcej światła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ