Każdy kierowca pragnie, aby w jego aucie zachowana była czystość. Jednak podczas codziennej eksploatacji nie jest to łatwe. Niezależnie od pory roku zawsze na butach do wnętrza auta nanosi się różnego rodzaju zabrudzenia. Latem to pył czy kurz, a zimą woda czy śnieg. Jest jednak sposób na to, aby wnętrze auta zabezpieczyć. Chodzi o dywaniki samochodowe.
Rodzaje dywaników samochodowych
Na rynku dostępne są różne rodzaje dywaników samochodowych. Dużą popularnością cieszą się dywaniki samochodowe gumowe. Popularność dywaników gumowych wynika z ich praktyczności. Przede wszystkim nie wchłaniają i nie przepuszczają wody. Co ważne, gumowe dywaniki są również bardzo łatwe w czyszczeniu. Oprócz standardowych dywaników gumowych, na rynku dostępne są również korytkowe dywaniki samochodowe gumowe.
Korytkowe dywaniki gumowe cechuje przede wszystkim to, że potrafią nagromadzić sporą ilość wody. Dzięki temu, że posiadają wysoki rent nie ma ryzyka, że woda się przeleje. Śmiało można powiedzieć, że to najbardziej praktyczny rodzaj dywaników gumowych. Zwłaszcza jesienią i zimną, kiedy ma się do czynienia z deszczem i śniegiem. Nie bez znaczenia jest także to, że dywaniki korytkowe wykonane są z wysokiej jakości gumy. Dzięki temu odporne są choćby na ścieranie.
Jak wspomniano, na rynku dostępne są także standardowe dywaniki samochodowe gumowe. Nie posiadają one tak wysokiego rantu, jak dywaniki korytkowe. Przez to nie pomieszczą dużej ilości wody. Dlatego w przypadku intensywnych opadów deszczu trzeba je co jakiś czas opróżniać. Nie oznacza to jednak, że brak rantu jest wadą. Taki dywanik wygląda estetyczniej w porównaniu z dywanikiem korytkowym.
Wybór gumowych dywaników samochodowych
To co wyróżnia dobry dywanik gumowy to jego grubość. Wybierając taki dywanik uwagę zwrócić należy na to, aby był on odpowiednio gruby. Istotny jest także kształt dywaników gumowych. Dopasowany powinien być do posiadanego modelu samochodu. Nie powinno być z tym jednak problemów. Wybór dywaników gumowych jest bardzo szeroki.
Gumowe dywaniki idealnie sprawdzają się jesienią i zimą. Skutecznie chronić będą wnętrze samochodu przed wilgocią. Ta bowiem szybko mogłaby doprowadzić do powstania rdzy i korozji na elementach metalowych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.