Rozkloszowane spódnice - hit czy kit?

Wśród różnych ciekawych fasonów spódnic dość dużym powodzeniem cieszą się rozkloszowane – ich charakterystyczną cechą jest dość dopasowana górna część szybko rozszerzająca się ku dołowi. Dzięki temu spódnica nadaje się do noszenia przez panie o praktycznie dowolnym typie sylwetki, a jej długość może być znacząca w kwestii uwypuklania lub ukrywania określonych partii nóg.

Moda mówi: tak

Prawie w każdej porze roku styliści pamiętają o możliwościach oferowanych przez ten typ spódnicy. Oczywiście jej styl zmienia się w zależności od wielu czynników; wiosną i latem jest zwiewna i lekka, jesienią czy zimą miękko otula sylwetkę, zapewniając ciepło i modny wygląd. Łączenia z innymi elementami odzieży są dość łatwe, chociażby z uwagi na to, że tego typu spódnice pięknie komponują się z prostymi, a także bardziej wymyślnymi bluzkami, swetrami, koszulami itd. Podobnie wybór butów jest mocno dowolny, wystarczy założyć parę, w której czujemy się najwygodniej; w zależności od tego, jakie to będą buty, zmieni się również styl całości stroju.

Ukrywanie niedostatków figury

Ten model spódnicy nadaje się dla pań o bardzo różnych sylwetkach dlatego, że ma duże możliwości maskujące. Ponieważ punkt „przejścia” spódnicy z węższej w rozkloszowaną może wystąpić na różnej wysokości nóg, łatwo jest ukryć np. nieco zbyt szerokie biodra. W większości fasonów korygowana jest właśnie górna część, jednak jeśli nosząca taką spódnicę kobieta jest osobą raczej drobną, miękko układające się fałdy zamiast maskować dodatkowe kilogramy zaczną imitować pożądane kształty. Kolejną istotną kwestią jest długość ubrania. Spódnica w tej wersji może być miniówką, midi lub maxi. Dopasowujemy to do upodobań i potrzeb, jak też oczywiście mody. Niewielkie, ładnie rozszerzające się już prawie od bioder rozkloszowane mini, będą doskonałe dla szczupłych pań. Dzięki długości maxi można przykryć całe nogi, zachowując przy tym lekkość sylwetki, kobiecy wygląd i doskonałe samopoczucie. Na pewno w szafie każdej pani powinno znaleźć się choć kilka takich spódnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ