Rysowanie

Rodzice zwykle poświęcają swoim dzieciom sporo czasu. Jest to nieuniknione, ponieważ dzieci są bardzo absorbujące i potrzebują uwagi, miłości i zrozumienia.

Jest wiele sposobów na wspólne spędzanie czasu. Wiele zależy od tego, jakie zwyczaje panują w rodzinie i co lubią robić mama i tata. Dzieci biorą z rodziców przykład i naśladują ich zachowania, warto więc pamiętać, że jesteśmy dla maluchów wzorem.

Im więcej zadań będziemy wykonywać wspólnie, tym bardziej będziemy w rodzinie zżyci. W domu, w którym każdy ma swoje zajęcia, ale jest też czas na wspólne gry i zabawy, panuje miła atmosfera, domownicy rozumieją swoje potrzeby, można wtedy powiedzieć o takim domu, że stanowi oazę spokoju.

Niektóre dzieci lubią malować. Mogą prosić swoich rodziców o narysowanie jakichś postaci. Dla niejednej mamy czy taty może stanowić to spore wyzwanie. Jeśli nigdy nie szlifowali swoich umiejętności w dziedzinie rysowania, może okazać się to trudne. Niektórzy mają talent i praca z kartką i ołówkiem przychodzi im łatwiej. Inni muszą posiłkować się pewnymi technikami, żeby narysować coś, co w pewnym stopniu oddaje rzeczywistość.

Jak narysować zwierzęta, żeby podobały się maluchowi? Jest kilka sposobów na proste rysunki. Można wesprzeć się wiedzą z Internetu. Niektórym łatwiej przychodzi rysowanie, jeśli mają przed sobą wzór, na który mogą patrzeć. W rysowaniu chodzi o to, żeby zachować właściwe proporcje.

Jeśli zupełnie nie czujemy powołania w tej dziedzinie i wszelkie nasze próby idą na marne, można wydrukować maluchowi gotowe obrazki do kolorowania. Może się to okazać świetnym sposobem spędzania czasu. Kolorowanie wycisza negatywne emocje i uczy koncentracji. Maluch szkoli swoje umiejętności motoryczne i poznaje kolory, a od nas nie wymaga to zbyt wiele aktywności. Warto wybierać takie kolorowanki, które przybliżą dziecku świat zwierząt lub roślin.

Jest wiele sposobów na to, żeby rozbudzać w maluchu ciekawość i wpajać wiedzę na temat otaczającego świata. Wiedza taka przyda się w szkole i życiu codziennym.

www.4emotion.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ