Jest znaną miejscowością, a wycieczki na jej teren zaglądają bardzo chętnie. Gołuchów to atrakcyjne miejsce, a znajdujący się tu zamek bez wątpienia należy do najciekawszych obiektów tego typu na terenie całej Wielkopolski. Co warto wiedzieć na jego temat?
Dumą Gołuchowa jest obronny zamek, który z czasem zyskał wyjątkową, renesansową formę. Służył on Leszczyńskim, a z czasem stał się własnością Działyńskich. Każdy z rodów pozostawił tu po sobie ślad, wpływając w znanym stopniu na architektoniczną formę zamku. Izabela Działyńska to postać, o której do dziś mówi się w Gołuchowie tylko w pozytywny sposób. Dlaczego? Bo to ona zapoczątkowała historię tutejszego muzeum, które – jako prywatna kolekcja – już w XIX wieku należało to jednych z najlepszych w Europie. Dziś muzealne zbiory są jednym z najważniejszych skarbów i dumą Gołuchowa. W czasie wycieczki po tej miejscowości warto też pospacerować po parku, na terenie którego znajduje się ciekawe Muzeum Leśnictwa. Wielkim skarbem Gołuchowa są też żubry, których zagroda stała się kolejną atrakcją dla turystów. Warto też skorzystać z możliwości odwiedzenia drewnianego kościółka w Gołuchowie. W czasie wycieczki po tej części Wielkopolski można również zajrzeć do pobliskiej wsi Kuchary, na terenie której znajduje się zabytkowy dwór.
Gołuchów to miejsce wyjątkowo atrakcyjne. Tu każdy może poszerzyć swą wiedzę na temat historii regionu oraz ujrzeć wiele ciekawych obiektów. Nic dziwnego, że wycieczki zorganizowane tak chętnie zaglądają na teren tutejszego zamku i spacerują po jego okolicy. Taka wyprawa to moc wrażeń i ciekawych doznań, które na długo pozostaną w pamięci każdego turysty.

wakacje-marzen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ