wyciąg z brzozy

Wyciąg z brzozy, znany też jako oskoła, wykorzystuje się w medycynie ludowej jako środek przeciwnowotworowy. Wielu wierzy również, iż wyciąg z brzozy zmniejsza bóle reumatyczne oraz sygnały dolegliwości wrzodowej. Świeży wyciąg z pnia brzozy, a również z jej młodych liści oraz pączków jest skarbnicą witamin oraz minerałów. Sprawdź, jakie jeszcze wartości medyczne ma wyciąg z brzozy. Najważniejszy jest wyciąg pozyskiwany z pnia brzozy (oskoła), który ma wiele witamin oraz soli mineralnych. Natomiast wartości medyczne jest również wyciąg wyciśnięty z liści lub dojrzewających pączków brzozy. Pozyskanie wyciągu z liści brzozy nie jest dobrą sztuką, w związku tym niejednokrotnie stosuje się ich jak okładów przy leczeniu reumatyzmu. Z kolei ekstrakt uzyskiwany z dojrzewających pączków brzozy działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Dowiedz się więcej, jakie zadanie ma wyciąg z brzozy.

Wyciąg z brzozy – wartości

Wartości wyciągu z brzozy. Sok z brzozy ma wartości znane od dawna, dzięki obecności w nim witaminom oraz mikroelementom. Najwięcej jest tutaj witamin z klasy B i fosforu, potasu, wapnia, magnezu oraz żelaza. Oprócz witamin oraz mikroelementów, wyciąg brzozowy możny jest w naturalne kwasy – kwas cytrynowy oraz jabłkowy. Oprócz nich jest miedź oraz garbniki.
W medycynie naturalnej często używa się wyciąg brzozowy. Wspomniana już dwubarwna kora tego drzewa ma ciemne miejsca nazywane czyrem brzozowym. W ziołolecznictwie popularny jest pogląd, iż wyciąg pozyskany z tychże większości wykazuje duże wartości przeciwnowotworowe. Zdaniem naukowców wyciąg z brzozy działa zwłaszcza uodparniająco.

Co zawiera wyciąg z brzozy?

Sok z brzozy zawiera witaminę C i witaminy z klasy B, miedź, wapń, fosfor, magnez, żelazo, sole mineralne, kwas cytrynowy i kwas jabłkowy, aminokwasy, garbniki.

sok z brzozy - jakie ma działanie

Wyciąg z brzozy – zastosowanie

Zastosowanie wyciągu z brzozy, połączone jest zwłaszcza z myśleniem o zdrowie oraz urodę. Dbaniem regularnym, bo okazyjne korzystanie z tego środka nie wpłynie na wygląd oraz stan naszego ciała. Systematyczne picie pozwoli w całości wykorzystać wartości medyczne tego specyfiku. Substancje czynne zamknięte w soku są szybko przyswajane przez nasz organizm. Dzięki temu, brzozowy wyciąg wzmacnia go oraz pozytywnie wpływa na przemianę materii. Powinny go pić osoby ze zaburzeniami nerek, bo wspiera ich działanie, dobrze przepłukuje drogi moczowe, co hamuje składaniu się piasku oraz kamieni. Po wyciąg brzozowy powinny sięgać osoby wrażliwe na przeróżnego rodzaju choroby wirusowe. Substancje zamknięte w soku wzmacniają system immunologiczny, chroniąc przed przeziębieniem zapaleniem gardła, zapaleniem oskrzeli, katarem itp. Wyciąg z brzozy w medycynie naturalnej. W medycynie naturalnej oraz ziołolecznictwie, wyciąg tenże wykorzystywany jest pomocniczo przy leczeniu wielu wad oraz chorób. Wartości kojące oraz oczyszczające sprawiają, iż wiąże się go pomocniczo w leczeniu wrzodów, ciężko gojących się ran, szkorbutu oraz egzemy. Przeciwzapalne działanie soku potrzebne jest w leczeniu anginy Oraz artretyzmu. Duża ilość żelaza powoduje, iż wyciąg wspiera leczenie anemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ