Ostatnimi czasy niesłychanie modne stał się nie tylko zdrowy tryb żywienia, ale również aktywność fizyczna. Jest to niesłychanie pocieszająca informacja zważywszy na kult wychudzonego ciała, jaki panował stanowczo zbyt długo. Dziś na szczęście to już przeszłość! Dziś zewsząd zachęca się nas na zmianę trybu życia na lepszy i bardzo dobrze, bo jak powszechnie wiadomo w zdrowym ciele – zdrowy duch!

Zdrowe odżywianie nie jest już aż tak kosztowną kwestią jak niegdyś. Wręcz przeciwnie, ceny produktów wolnych od glutenu znacznie spadły, ale też poprawiła się sytuacja pod względem ich dostępności. Jeśli nie mamy odpowiedniego wykształcenia w kwestii tematyki żywieniowej, warto się udać do dietetyka, nawet online, aby ułożył nam pełnowartościową i zdrową dietę. Pod żadnym jednak pozorem nie zabierajmy się za to sami, ponieważ możemy przez to wyrządzić sobie więcej szkód niż pozytywów.
Wprost przeciwnie sytuacja wygląda z ćwiczeniami. Każdy z nas może bowiem ćwiczyć w domu dzięki odpowiednim materiałom dostępnym w internecie, które nie tylko składają się z samych ćwiczeń, ale także podpowiedzą jak poprawnie je wykonywać. Istnieją jednak partie ciała, których nie chcemy szczególnie odchudzać, a wręcz przeciwnie – pragniemy je powiększyć i to mięśniami! Do takich stref należą zdecydowanie pośladki. Ćwiczenia na jędrne uda i pośladki są bardzo proste i możemy je wykonywać bez potrzeby udawania się na siłownie! Masę mięśni powiększamy ćwicząc na początku ciężarem naszego ciała, a kiedy ćwiczenia takie nie będą dla nas najmniejszym wyzwaniem, wystarczy do nich zaangażować butelki z wodą! Najlepiej kupić duży pięciolitrowy bidon z wodą mineralną. Jeśli cały bidon jest dla nas jeszcze zbyt dużym ciężarem, wystarczy uzupełni go małą ilością wody i z biegiem czasu dolewać jej coraz więcej! Bidony świetnie sprawdzają się przy przysiadach sumo. Świetnym sposobem będzie także wchodzenie po schodach niosąc w obu dłoniach bidony odpowiednio napełnione wodą. Ćwiczenia na jędrne uda i pośladki możemy wykonywać również bez obciążenia, z czasem jedynie powtarzając je więcej razy. Do takich ćwiczeń należą: wykroki, przysiady tradycyjne, wznosy nóg podczas leżenia na boku, oraz stojąc w pozycji wyprostowanej i unosząc nogę w bok starając się to robić jak najwyżej.

Pamiętajmy aby przy każdych ćwiczeniach, również tych na pośladki i uda napinać mięśnie brzucha, które pomogą nam ustabilizować pozycję. Podczas unoszenia nogi nie podrzucajmy jej także bezwładnie. Pracujmy jej ciężarem napinając mięśnie pośladków oraz nóg.

www.zrodlozdrowia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ