stan paznokci

Stan paznokci tak naprawdę jest w stanie informować o wielu poważnych chorobach i odpowiednia obserwacja tych potrafi dać spore informacje na temat stanu zdrowia konkretnej osoby. Stan paznokcia można bowiem informować również o nieprawidłowym odżywianiu się czy nieodpowiedniej pielęgnacji paznokci. Dowiedz się tym samym co oznacza białe zabarwienie płytki bądź zanikający paznokieć. W przypadku zmian w wyglądzie paznokcia może być to spowodowane chorobą. Zmiany mogą pochodzić zarówno z podłożona dermatologicznego jak i mogą być symbolem poważniejszych chorób. W większości przypadków zmiany na paznokciach symbolizują dość błahe problemy, ale warto je jak najbardziej sprawdzić. Jeżeli paznokcie w jakiś sposób zaniepokoją Cię swoim wyglądem to jak najbardziej warto udać się do dermatologa, aby przyjrzeć się im bliżej i ocenić co tak naprawdę dolega konkretnej osobie. Takie działanie jest maksymalnie bezpieczne i pozwala na doskonałą ocenę swojego stanu zdrowia.

Czego nie należy bagatelizować?

  • Łamliwe oraz kruche paznokcie – jest to częsty objaw braku magnezu oraz krzemu w organizmie. Warto zatem sięgnąć po minerały i uzupełnić ich niedobory. Taki stan paznokci może być również spowodowanym zbyt częstym myciem rąk bądź używaniem zbyt dużych ilości acetonowych zmywaczy do paznokci. •Podłużne rowki na powierzchni paznokcia – podłużne rowki mogą oznaczać brak witamin bądź stan zapalny w organizmie. Jedynie w przypadku osób starszych taki stan jest w zupełności normalny.
  • Białe plamki na paznokciu – taka sytuacja może oznaczać zaburzenia hormonalne w organizmie bądź niedobór wapnia.
  • Zmiana barwy paznokci – zmieniające się zabarwienie paznokcie może mieć podłoże w kontakcie skóry ze środkami chemicznymi bądź może być spowodowane przyjmowaniem leków. Blade paznokcie to często efekt słabego krążenia krwi. Paznokcie niebieskie informują o toksycznej substancji w organizmie. Zielone zabarwienie to natomiast obecność bakterii beztlenowych.
  • Zanikanie paznokcia – to wrodzona lub nabyta wada, która objawia się skróceniem płytki paznokcia, a w następnie jej całkowitym zanikiem.
  • Kurzajka – występują jako szarożółte naroślą i są powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego.
  • Łuszczyca – choroba, która objawia się jako matowa, krucha płytka. Na paznokciach objawia się jako żółte przebarwienie i wgłębienia. Sam stan zapalny najczęściej występuje w okolicach wału paznokciowego jako bolesny obrzęk.
  • Zanokcica – to ropne stany zapalne wokół paznokcia. Choroba jest bardzo bolesna, a jej przebieg bardzo ostry.

paznokcie a zdrowie - co stan paznokci mówi o tym

Warto zatem obserwować swoje paznokcie, by możliwe było wczesne wykrycie wielu chorób oraz niedoborów składników odżywczych. Takie działanie chroni przed wieloma chorobami i pozwala na wczesne rozpoznanie wielu dolegliwości co jest bardzo dużym plusem takiego działania i podejścia do sprawy. Można na nim bardzo wiele zyskać i być z niego naprawdę zadowolonym.

Problem natury estetycznej

Źle wyglądające paznokcie to dość spory problem natury estetycznej dla wielu osób. Szczególnie kobiety, które pragną wyglądać znakomicie mogą wiele stracić poprzez źle wyglądające paznokcie. Jeżeli zatem pojawiają się jakiekolwiek przebarwienia na nich czy zmiana koloru to nie warto maskować jej za pomocą lakierów, a najlepiej po prostu udać się do dermatologa. Konieczne jest bowiem znalezienie przyczyny wystąpienia przebarwień na paznokciu i podjęcie odpowiednich kroków, które będą miały na celu zaradzenie takiej sytuacji. W ten sposób można naprawdę wiele zyskać na takim podejściu do sprawy. Można cieszyć się świetnym zdrowiem i paznokciami, które naturalnie będą wyglądały bardzo dobrze i będą prezentować się znakomicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ