Zdrowe i piękne włosy dzięki odpowiednim kosmetykom

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie kosmetyki do włosów mogą zdziałać cuda. Ważne jest jednak, abyśmy dobrze je dobrali, bo przecież włosy to nasza wizytówką. Drogeryjne sklepy aż uginają się pod różnymi rodzajami i markami lakierów, żeli, wosków, szamponów i odżywek, warto więc na spokojnie poczytać, do jakich rodzajów włosów są poszczególne kosmetyki, a potem wybrać ten najlepszy.

Jeżeli mamy problem z wyborem, co zdarza się niestety często, możemy poczytać w internecie opinie osób, które używają tych kosmetyków, które chcielibyśmy kupić, co z pewnością ułatwi nam decyzję. Najważniejsze, żeby wiedzieć, jaki rodzaj włosów mamy, bo nie ma nic gorszego, niż kupienie odżywki, czy maski niedostosowanej do rodzaju naszych kosmyków. Jeżeli nasze włosy są suche, to powinniśmy poszukać nawilżających olejków i smarować nimi nasze włosy co najmniej raz w tygodniu. Jeśli są one przetłuszczające, to najlepszym wyborem jest mocne nawilżenie, tak jak w przypadku włosów suchych i takie kosmetyki do włosów też stosujmy. I nie bójmy się próbować nowych rzeczy, jeśli po pierwszym razie nasze włosy będą wyglądać gorzej, po prostu będziemy wiedzieć, że to nam nie służy.

A jakie marki są najlepsze?

Nie ma recepty na to, że na przykład dany kosmetyk do włosów jest dobry dla wszystkich, bo wtedy nie byłoby takiego wyboru, ale warto wypróbować takie, których jeszcze nie mieliśmy okazji próbować. Jeśli boimy się, że to co kupimy nie sprawdzi się, możemy zapytać o próbkę, czasem sklepy mają też testery, więc warto też się za nimi rozejrzeć. Bardzo ważną rzeczą jest, aby nie przeciążać swoich włosów codziennymi rytuałami związanymi z pielęgnacją, bo wiadomo, włosy nie lubią być przeciążone i również ważne, aby odżywki czy maski kłaść na wilgotne, nie mokre włosy, oraz zostawić te u nasady, aby po wysuszeniu nie były przyklapnięte. Ostatnimi czasy modne są również kosmetyki naturalne, ale też nie służą wszystkim. Pamiętajmy więc. Umiar, ale regularność a nasze włosy odwdzięczą nam się pięknym, błyszczącym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ