Zdrowsze palenie tytoniu, czyli do czego służy bongo

Podstawową funkcją bongo jest filtracja dymu przez wodę, usuwając wszystkie toksyny, które mogłyby zostać wdychane. Jest to zmniejszenie narażenia na związki rakotwórcze, woda także ochładza dym, a tym samym obniża szansę podrażnienia dróg oddechowych. Bongo można znaleźć w wielu kształtach i kolorach, dopasowane do indywidualnego klienta. Bongo do palenia jest także wykonywane z różnych materiałów, może być ceramiczne, akrylowe, bambusowe lub szklane. Jeśli chodzi o ceny, to wahają się od kilkunastu złotych do kilku tysięcy. Na rynku możemy znaleźć wiele producentów produktów oraz wiele sklepów stacjonarnych w których sprzedaż nie jest zakazana.

Mniej toksyn podczas palenia

Niewątpliwie do zalet palenia z bonga należy usuwanie toksyn z wdychiwanego dymu. Są jednak również wady, między innymi większa strata czystego produktu, który bardziej i szybciej się spala.

Bonga można kupić w zestawie z dyfuzorem i perkolatorem, które całkowicie oczyszczają dym nie pozostawiając żadnych substancji smolistych.

Podstawą działania bongo do palenia jest wdychanie przez urządzenie, co wypełnia komorę dymem, który w pierwszej kolejności jest filtrowany przez wodę. Większość urządzeń wytwarza dużo dymu do jednorazowego wdychania. Do bonga można także dodać kostki lodu, który w dużym stopniu ochłodzi wodę. Bongo jest bardziej korzystne w przypadku palenia niż inne, klasyczne metody. Wiele osób, nawet lekarzy twierdzi, że jest to najbezpieczniejszy sposób.

Zachowaj rozsądek

Należy więc zadać pytanie o bezpieczeństwo palenia z bongo. Każdy rodzaj używek jest niebezpieczny dla zdrowia, więc świadomie decydując się na ich zażywanie w jakikolwiek sposób, powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw i stosować rozsądne dawki, które nie zaszkodzą naszemu organizmowi. Bongo nie powstrzymuje nas przed nałogiem do którego prowadzi stosowanie zbyt często używek. Warto o tym pamiętać i zachowywać umiar w paleniu.

Nie da się jednak ukryć iż bongo jest bardzo przydatny urządzeniem zarówno do wykorzystania na imprezach jak i samotnie w celu zrelaksowania się, bongo powinno być czyszczone po każdym użyciu, a woda zmieniana. Wykonuje się to w celu oczyszczenia z wszystkich toksyn, które wcześniej były przefiltrowane. Długo nie wylewana woda może tworzyć zacieki i osady, które są trudne do wyczyszczenia i mogą obniżyć komfort korzystania z bongo. Warto więc o nie dbać, jak o każde inne urządzenie. Z tym sposobem pielęgnacji bongo posłuży nam bez problemu bardzo długo i będzie dostojnie wyglądało na półce z innymi atrakcjami w naszym mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ