Budowa włosa dziełem natury

Patrząc na dowolnego człowieka w pierwszej chwili w oczy rzuca się kilka elementów wyglądu zewnętrznego. Z pewnością jest to uśmiech, spojrzenie, rysy twarzy, no i oczywiście fryzura. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie fryzura ma decydujące znaczenie w pierwszym spojrzeniu na człowieka, wystawia bowiem świadectwo jego podejściu do higieny i dbania o samego siebie. Choć niechlujstwo w tym względzie często wynika z lenistwa, to bywają również sytuacje, gdy człowiek ma niewielki wpływ na stan swoich włosów, ze względu na trawiące fryzurę naturalne przypadłości.

Nie wszystko dobre, co nowoczesne

Choć powszechnym dążeniem dzisiejszych czasów jest dbanie o wygląd przy użyciu wszystkich możliwych środków, w tym także z zakresu medycyny estetycznej, to nie będzie przesadą stwierdzenie, że najlepiej dla wyglądu robią naturalne sposoby pielęgnacji. Dotyczy to w szczególności włosów. Są one zresztą pewnym rodzajem papierka lakmusowego, gdyż ich stan może wskazywać na choroby, z jakimi może zmagać się dana osoba. Pozostawiając jednakże na boku medyczne dywagacje warto skupić się na włosach z punktu widzenia samego wyglądu.

Dawniej kobiety miały bardzo ograniczony dostęp do powszechni dzisiaj stosowanych kosmetyków, czy też zabiegów fryzjerskich. W zasadzie ich wyposażenie do dbania o włosy ograniczało się do grzebienia, szczotki, szamponu do włosów i ewentualnie pomady. Wszystko rzecz jasna było oparte o naturalne składniki, gdyż nie znano wtedy używanych obecnie w kosmetykach chemicznych specyfików. Okazuje się, że mało to na stan włosów stan zbawienny, biologiczna budowa włosa sprawia, że najlepiej czują się one gdy są poddawane zabiegom, opartym o naturalne środki.

Fazy wzrostu włosa a współczesne kosmetyki

Włosy, podobnie jak i rośliny, posiadają swoje określone etapy rozwoju. Mieszek włosowy, z którego wyrasta każdy włos pełni rolę ochronnej otuliny dla jego cebulki. Co szczególnie istotne każdy mieszek włosowy wyposażony jest w gruczoł łojowy, za pośrednictwem którego włosom nadawany jest naturalny wygląd. W stanie naturalnym fazy wzrostu włosa dzielą się na trzy zasadnicze etapy – wzrost i rozwój, obumieranie i usuwanie. Wszystko dzieli się w sposób naturalny.

Budowa włosa i jego fazy wzrostu są jednakże zaburzane poprzez stosowanie kosmetyków opartych o chemiczne składniki. To co w reklamie zachwalane jest jako zbawienne dla włosów w praktyce okazuje się ich największym wrogiem. Z tego też powodu w dążeniu o dobry wygląd włosów należy przede wszystkim zwracać uwagę na wybór kosmetyków opartych o naturalne składniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ