Zapachy na jesień

Jesień to dla nas często okres obniżonej aktywności, pogorszonego nastroju, szykowania się na przetrwanie zimy i oczekiwania na powrót cieplejszych dni wiosną. Sezon ten zbliża się coraz większymi krokami, co oznacza, że będziemy musieli pozbyć się lekkich kurtek i letnich ubrań, zamienić je na cieplejsze swetry i bardziej o siebie zadbać. Te sezonowe zmiany dotyczą jednak nie tylko odzienia, ale również zapachów – jesienią warto zmienić nieco aromaty, które nas otaczają. Jeżeli dokonamy dobrego wyboru kompozycji zapachowych towarzyszących nam w jesiennej codzienności, możemy nie tylko wzbogacić się o nowe doznania estetyczne, ale też poprawić swój nastrój czy ukoić zszargane jesienną aurą nerwy i poprawić samopoczucie. Poniżej znajdziecie przykłady zapachów, które mogą szczególnie przysłużyć się w tym ponurym okresie.

Perfumy – jakie wybrać?

Jak dobrze wiemy, perfumy stanowią bardzo istotny element naszego wizerunku, z jednej strony będąc jego uzupełnieniem, z drugiej zaś odgrywając ogromną rolę w budowaniu odpowiedniego pierwszego wrażenia. W doborze odpowiedniego zapachu często pomaga nam ranking perfum, więc warto z niego skorzystać, aby dowiedzieć się, jakie kompozycje w tym sezonie cieszą się szczególną popularnością. Wśród bardziej uniwersalnych zapachów jesiennych wymienia się między innymi różę, lawendę, drzewo sandałowe, bursztyn, bergamotę, paczulę. Są to zapachy, które tworzą wrażenie otulenia, jakże potrzebnego jesienną porą, a poza tym emanują ciepłem.

Do popularnych kompozycji na okres jesieni i zimy zaliczamy również zapachy orientalne, dzięki którym z pomocą wyobraźni przenieść możemy się nawet w najbardziej egzotyczny zakątek globu bez wychodzenia z domu. Zapachy gourmand, które również są popularnym wyborem na zimę, swymi aromatami przywodzą na myśl cukiernię pełną słodkich wypieków – zaliczamy do nich chociażby kompozycje migdałowe, które są bardzo eleganckie, a zarazem wywołują poczucie przytulności. Mogą stanowić doskonałą propozycję dla tych, którzy czują potrzebę osłodzenia sobie życia, gdy za oknem panuje nieustanne zachmurzenie, a do domu wracamy często przemoczeni do suchej nitki.

Jeżeli nie przepadamy za słodkościami, być może skusimy się na drzewne lub przyprawowe kompozycje, lub nawet coś bardziej kontrowersyjnego. Wśród zapachów, które na pozór sprawiają wrażenie nieco ryzykownych, a w tym sezonie mogą zainteresować, wymienia się między innymi kobiece perfumy Velvet Orchid od Toma Forda. Ta nietuzinkowa propozycja łączy w sobie silny aromat rumu oraz łagodniejsze zapachy wanilii i miodu, zachwycając swoją bezkompromisowością i niezwykłością.

Świece zapachowe – jakie będą najlepsze?

To właśnie jesienią często sięgamy po świece zapachowe, które swoimi rozmaitymi aromatami pomagają nam wykreować w domu czy mieszkaniu szczególną atmosferę. Dzięki nim nawet w największą niepogodę stworzymy w naszych czterech ścianach namiastkę wakacyjnej aury czy wręcz przeciwnie, zadbamy o rozgrzewające nuty, które będą wprawdzie nam przypominały o panującej porze roku, jednak uczynią ją bardziej znośną i pozostawią w nas świadomość, że to właśnie jesień dała nam pretekst, aby w naszym domu mógł roztaczać się ten szczególny zapach.

Wielu producentów w swojej ofercie uwzględnia sezonowe zapotrzebowania na określone zapachy i decyduje się wypuścić kompozycje, które przeznaczone są szczególnie na jesień, a można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że połączenia nut zapachowych w nich obecne stanowią odzwierciedlenie jesiennej aury. Wśród tego typu produktów można wymienić na przykład Harvester Autumn Kringle Candle, której bazę stanowią zapachy dyni, cynamonu i jabłek. Ta unikalna kompozycja jest kwintesencją aromatów kojarzonych z jesienną atmosferą, a jej bogactwo z pewnością umili coraz dłuższe wieczory spędzane w domowych pieleszach.

Nie musimy jednak skazywać się na typowo jesienne zapachy. Wręcz przeciwnie, możemy skorzystać z zapachów zwyczajowo kojarzonych z wiosną i latem. Na pewno rozświetlą one naszą codzienność, wzbudzając kojarzenia z cieplejszymi dniami. Mogą to być na przykład aromaty… lodów. Jeśli za takowymi nie przepadamy, na pewno znajdziemy coś dla siebie wśród owocowych kompozycji. Z odrobiną wyobraźni pomogą one przywołać wspomnienie letnich, ciepłych wieczorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ