Jajko nie tylko na twardo.

Miłośnicy jajek lubią je pod każdą postacią. Takie zarówno na twardo, na miękko, jak i chyba w najpopularniejszej postaci, czyli jajecznicy. Ale z czasem może nam się znudzić przygotowywanie jajek w taki sposób i zapragniemy zrobić coś innego. Dobrym pomysłem jest pasta, którą można smarować chleb, bądź też jeść ją samą. Ale jak zrobić pastę jajeczną, aby była dobra, zdrowa i wszystkim smakowała?

Tak naprawdę do przygotowania tej potrawy nie potrzeba wielu składników, a co lepiej – mogą być one właściwie dowolne, ponieważ nie ma nigdzie w przepisach składników, które być powinny. Zazwyczaj taką pastę jajeczną wiele osób przygotowuje na wielkanocne święta, ale bez problemu można ją zrobić w normalny dzień. Jak wiemy, jajka są bardzo zdrowe i nie powinno ich zabraknąć w naszym jadłospisie. Do przygotowania takie pasty potrzebne są oczywiście jajka. Zadbajmy o to, aby były świeże i najlepiej z wiadomego pochodzenia. Dziś na szczęście mamy możliwość zakupu w mieście jajek z gospodarstw, ale aby być pewnym, poszukajmy wśród znajomych, czy rodziny, na pewno któraś z osób wie, gdzie można dostać dobre jajka. Musimy je ugotować na twardo. Jak miewamy z tym zawsze problem, to włóżmy jajka do zimnej wody i od momentu jej gotowania policzmy osiem do dziesięciu minut. W tym czasie, gdy jajka się gotują, przygotowujemy inne składniki, czyli na przykład szynkę, którą kroimy w cienkie kawałki, może być też żółty ser, który kroimy w taki sam sposób. Jedni dodają również pokrojoną paprykę, a czasami nawet kukurydzę, czy groszek. My jednak tego nie dodamy, ale za to w paście jajecznej znajdzie się szczypiorek,. który przecież świetnie współgra smakowo z jajkami i szynką. Do miski do której mamy już przygotowane te składniki, dodajemy jajka, doprawiamy solą, pieprzem i łyżką, bądź dwiema majonezu. I to wszystko.

Pasta jajeczna to bardzo fajna alternatywna zamiast szynki, czy sera do kanapek, które z czasem mogą nam się znudzić przy tych samych składnikach. Zróbmy taką pastę, która z pewnością nam zasmakuje.

www.diamondchand.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ